Pasaulio čempionės – Australijos krepšininkės

Brazilijoje pasibaigusiame pasaulio moterų krepšinio čempionate, San Paulo „Ibirapuera“ arenoje, Australijos rinktinė 91:74 (19:15, 24:20, 26:20, 22:19) įveikė Rusijos krepšininkes ir pirmą kartą istorijoje tapo pasaulio čempionėmis.

Australijos krepšininkės Brazilijoje iškovojo visas devynias pergales ir liko nenugalėtos.

Rusės energingai pradėjo rungtynes ir sužaidus 3 minutes pirmavo 9:2. Tačiau australės atsakė spurtu 8:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį 10:9.

Kėlinio pabaigoje, po pirmųjų Australijos rinktinės lyderės L.Jackson taškų, australės pirmavo 19:15.

Antrajame kėlinyje krepšininkės iš kengūrų krašto, daugiausia P.Taylor ir L.Jackson pastangomis, spurtavo 11:0 ir pasiekė 17 taškų pranašumą 37:20.

Rusės nekėlė baltos vėliavos ir atsakė spurtu 11:4 bei sumažino atsilikimą iki 8 taškų (35:43).

Ruses į neviltį varė varžovių tolimi metimai – australės per pirmuosius du kėlinius pataikė 6 tritaškius iš 13.

Po didžiosios pertraukos australės tęsė tritaškių šou ir po B.Snell tolimo metimo pirmavo 16 taškų skirtumu 53:37. Košmaras Rusijos rinktinės treneriui I.Grudinui tęsėsi – po dviejų iš eilės rusaičių klaidų puolime, australės pasiekė 21 taško pranašumą 63:41.

Kėlinio pabaigoje rusės, daugiausia I.Korstin pastangomis, laimėjo dviejų minučių atkarpą 9:0, tačiau iki varžovių dar buvo toli – 50:63.

Paskutiniajame ketvirtyje australės tvirtais žingsniais žengė istorinio triumfo link – po įspūdingo P.Taylor prasiveržimo Australijos rinktinės pranašumas vėl šoktelėjo iki 16 taškų 76:60.

Abejonių, kuri rinktinė stipresnė, neliko po fantastiškai tą vakarą žaidusios P.Taylor tritaškio, kai rezultatas tapo 83:63. Rusijos krepšininkės galutinai parklupdytos.

Naujųjų čempionių gretose nesulaikoma buvo 28 taškus pelniusi P.Taylor. 16 taškų įmetė L.Jackson, 15 – K.Harrower, 12 – B.Snell, 8 – J.Whittle.

Rusijos rinktinei 17 taškų pelnė M.Stepanova, 15 – T.Ščegoleva, po 10 – O.Artešina ir I.Korstin.

Čempionato bronzos medaliai atiteko JAV krepšininkėms, kurios 99:59 (31:21, 18:13, 34:11, 16:14) sutriuškino Brazilijos rinktinę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .