Nerūdijančią meilę gaivina pasimatymai

Muzikinis teatras šią savaitę pradėjo didžiausių savo gastrolių po provinciją turą

Naujo kūrybinio sezono pradžia šįkart netradiciška – ne spektakliai ir jų premjeros, o naujos koncertinės programos bei gastrolės po Lietuvos miestus. Užvakar – Panevėžys, šiandien – Marijampolė, rytoj – Šiauliai, o paskutinę rugsėjo dieną – Mažeikiai. Tokiu maršrutu išsirengė visas Muzikinio teatro kolektyvas – 140 žmonių, susėdę į tris autobusus, o dekoracijas, kostiumus ir instrumentus sukrovę į vilkiką. Keturių miestų žiūrovai matys specialiai parengtą programą „Operečių ir miuziklų reviu“.

Veidu į publiką

„Po ilgos pertraukos tai pirmos tokios didelės mūsų gastrolės po provinciją. Norime priminti jos žmonėms mūsų teatrą ir pristatyti repertuaro naujienas. Prieš porą dešimtmečių iš Lietuvos miestų ir miestelių į Muzikinį teatrą itin gausiai plūdo žiūrovų pilni ekskursiniai autobusai. Paskui tas srautas labai sumažėjo – iširo kolūkiai, užsidarė fabrikai, žmonėms rūpėjo ne pramogos, o darbas ir duona. Dabar jaučiame, kad provincija vėl ima atsigauti – bilietai užsakomi internetu, vis dažniau atvyksta didelės žiūrovų grupės. Savo gastrolėmis norime vėl atgaivinti senus ryšius ir sužadinti didesnį susidomėjimą Muzikiniu teatru“, – sakė teatro vadovas Benjaminas Želvys.

Jau beveik visi bilietai į gastrolinės išvykos koncertus parduoti. Dar ne visi išpirkti Mažeikiuose, bet iki paskutinės rugsėjo dienos ir jų neliks, įsitikinęs teatro vadovas. Juk programoje – populiariausių operečių, miuziklų, melodijų puokštė. „Pirmojoje gastrolinių koncertų dalyje skambės vien Johano Štrauso muzika – ištraukos iš operečių, orkestro, choro ir baleto trupės atliekami jo kūriniai. Antroje dalyje skambės populiarių F.Leharo, I.Kalmano, J.Ofenbacho, K.Milliokerio, R.Rodžerso, J.Kanderio, F.Lou operečių ir miuziklų melodijos. Publika matys atlikėjus, vilkinčius kostiumais iš spektaklių, su jų dekoracijomis“, – pasakojo B.Želvys.

Vilniuje lydėjo sėkmė

Sezono pradžiai teatras parengė ir meninę programą, skirtą terorizmo aukoms atminti, jai pasirinkdamas didžiojo muzikos genijaus V.A.Mocarto, kurio jubiliejinius metus minime, „Requiem“. Monumentaliąsias Mišias rugsėjo 10 dieną Kaune, o 11 dieną Vilniuje atliko Kauno muzikinio teatro choras ir simfoninis orkestras, Kauno vaikų ir jaunuolių choras „Varpelis“, teatro solistai.

Šio koncerto meno vadovu buvo pakviestas žinomas Sankt Peterburgo ir Maskvos dirigentas, Rusijos nusipelnęs artistas Aleksandras Sladkovskis.

Rugsėjo 14 dieną Vilniaus rusų dramos teatre buvo parodyta kauniečių repertuaro puošmena – garsus J.Kanderio miuziklas „Kabaretas“. Lietuvoje „Kabaretas“ buvo pastatytas pirmąkart ir įvertintas dviem Auksiniais scenos kryžiais – svariausiu Lietuvos teatro apdovanojimu. Juos pelnė pagrindinio Sali vaidmens atlikėja Viktorija Streiča bei Froilen Šnaider vaidmenį sukūrusi aktorė Gražina Balandytė.

„Sostinėje parodėme „Kabaretą“ pilnutėlėje salėje, sulaukėme nuoširdaus žiūrovų dėmesio. Publika buvo įvairi – matėsi ir jaunimo, ir vyresnių žmonių, atėjo daug meno pasaulio atstovų“, – sėkmingu pasirodymu Vilniuje džiaugėsi teatro vadovas.

Tarp būsimų premjerų – „Grafaitė Marica“

„Repertuaro spektaklius teatre pradėsime spalio 1-ąją. Rodysime savo naujausią spektaklį – Miliokerio operetę „Studentas elgeta“. Keletas pirmųjų spektaklių ir koncertas bus tradiciškai skiriami Mokytojo dienai, juose apsilankys Kauno miesto ir rajono pedagogai. Spalio 14 dieną paminėsime jau 200-ąjį I.Kalmano operetės „Silva“ spektaklį, kurio premjera įvyko dar 1992 metais“, – pristatydamas sezoną sakė Benjaminas Želvys.

Lapkričio mėnesį numatoma pirmoji naujojo sezono premjera – tai bus nesenstanti Imrės Kalmano operetė „Grafaitė Marica“, vienas populiariausių ir dažniausiai Europoje statomų šio žanro kūrinių.

„Režisuoti „Grafaitę Maricą“ pakvietėme žinomą Rusijos operos režisierių iš Sankt Peterburgo Marijos teatro Aleksejų Stepaniuką. Jo įspūdingame pastatymų sąraše yra beveik dvidešimties pavadinimų operos, muzikiniai videofilmai, koncertai, jis rašo ir libretus naujoms operoms. A.Stepaniukas operetę „Grafaitė Marica“ yra režisavęs trijuose Rusijos miestų teatruose. „Grafaitės Maricos“ pastatymui pakvietėme ir choreografą Davidą Avdyšą iš Rusijos. Scenografiją kurs dailininkas Fryderis Kleinas iš Austrijos, jau anksčiau apipavidalinęs tris mūsų spektaklius. Praėjusį sezoną organizuotas „Svečių savaitgalis“ Kauno muzikinio teatro spektakliuose paskatino tęsti šį projektą toliau ir kviestis gastroliuojančius solistus“, – apie bendradarbiavimą su kolegomis iš užsienio pasakojo teatro vadovas.

Yra naujienų ir mažiesiems žiūrovams – teatras juos nudžiugins naujo baleto „Coliukė“ premjera. Jį pagal garsiąją H.K.Anderseno pasaką statys choreografas Jurijus Smoriginas. Pasak teatro vadovo, sėkmingas amerikiečių miuziklo „Kabaretas“ pastatymas paskatino į repertuarą įtraukti dar vieną miuziklą – seną, bet laiko patikrintą Kolo Porterio „Bučiuok mane, Keit“. Teatras nusipirko atnaujintos 1999 metų versijos pastatymo teises. Miuziklą statys režisierius Aidas Giniotis, kuris sėkmingai įkūnijo Muzikiniame teatre „Kabaretą“.

„Traviatos“ gruodžio 31-osios vakarą nerodysime. Tačiau Naujųjų metų sutikimui teatras numato rengti specialią meninę programą, į kurią kviesime garsius užsienio muzikinės scenos meistrus“, – žadėjo B.Želvys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.