Kokia turi būti automobilio kėdutė?

Šiais laikais automobilis yra svarbi mūsų gyvenimo dalis. Be jo sunku įsivaizduoti netgi savo buitį. Kai reikia keliauti su vaikučiu (o tokių atvejų, sutikite, pasitaiko praktiškai kasdien), tėveliai susiduria su saugumo problemomis. Juk mažieji – patys pažeidžiamiausi keleiviai mašinoje. Tokiose situacijoje geriausias pagalbininkas – automobilio kėdutė.

Apie automobilio kėdutę derėtų pradėti mąstyti jau besilaukiant, jei kelionės automobiliu jums su vaikeliu bus neišvengiamos. Automobilio kėdučių būna įvairių, visos jos skirstomos į grupes, tad padėsime jums nustatyti, kokios kėdutės reikia jūsų vaikeliui.

0 grupė

Šiai kategorijai priskiriami lopšeliai, kuriuos galima tvirtinti ne tik prie vežimėlio rėmo, bet ir automobilyje. Tai puikus ir patogus būdas keliauti patiems mažiausiems. Jame kūdikiui itin patogu – mašinos varikliui monotoniškai burzgiant, jis galės ramiai sau snausti.

Tai itin geras variantas, nes tokį lopšelį galima panaudoti įvairiais gyvenimo atvejais: kaip lopšelį ant vežimėlio važiuoklės, kelionėse automobiliu, laikiną lopšelį išvykus paviešėti pas senelius ar draugus.

Į ką atkreipti dėmesį perkant

Pasidomėkite, kokias papildomas funkcijas turi toks lopšelis. Pavyzdžiui, Bebe Confort lopšeliai Prelude bei Windoo turi supimo funkciją. Jame galėsite lengvai pasūpuoti migdomą kūdikį.

Taip pat atkreipkite dėmesį, ar lopšelis paprastai, bet saugiai tvirtinamas ir nuimamas ant važiuoklės. Juk bus situacijų, kai pavyzdžiui, važiuosite pasivaikščioti į parką, vaikelis užsnūs vežimėlyje. Esant patogiai tvirtinimo sistemai, jūs be vargo, nepažadindami mažylio, nuimsite lopšelį nuo važiuoklės ir pritvirtinsite automobilyje.

Be to, pažiūrėkite, ar lopšelis turi patogias rankenas. Jos labai pravers, nešant lopšelį į automobilį ar po išvykos namo. Pavyzdžiui, lopšelis Windoo turi patogias įstumiamas rankenas, kurios ištrauktos užrakinamas (užsifiksuoja). Tai garantuoja saugumą. Būtinai atkreipkite dėmesį, ar lopšelio rankenos patikimai užsifiksuoja, nes tai padės užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams.

„Ilgai rinkomės vežimėlį savo būsimam vaikeliui, – pasakoja mama Jūratė, – ir pasirinkome Bebe Confort su lopšeliu Windoo. Džiaugiamės, jog be vargo keliaujame su vaikiuku. Jis ten patogiai miega. O ir mums patogu, kai reikia jį parsinešti namo – net neprabunda.“

0+ grupė

Tai pirma tikroji vaikučio automobilio kėdutė. Ji taip pat skirta vaikučiams nuo gimimo iki maždaug metukų (nuo 0 iki 13 kg). Skirtingai nei lopšeliai tokios kėdutės skirtos budresniems vaikučio kelionėms. Joje lyg kokone mažylis įsitaiso pusiausėda. Tokiose kelionėse mažylis jau patogiai gali tyrinėti pasaulį.

Šias kėdutes paprastai reikia tvirtinti veidu į sėdynę. Tai pati saugiausia pozicija keliaujant mažyliui, kol jis nesveria bent 9 kg.

Šios kėdutės taip pat paprastai tvirtinamos ant vežimėlio važiuoklės. Tai toks pat patogus dalykas, kaip ir lopšelis. Ant važiuoklės pritvirtinus šios grupės automobilio kėdutę, joje įsitaisiusiam mažyliui atsivers dar neatrastas pasaulis. Taip jis pradės pažinti jį supančią aplinką. Be to, nuo įspūdžių pavargusiam vaikučiui joje bus be galo patogu nusnūsti.

Taigi, kaip ir lopšelį, tokią kėdutę galima panaudoti įvairiose situacijose. Pavyzdžiui, Bebe Confort kėdutes Elios Safe Side ir Creatis galima tvirtinti ant vežimėlio pasivaikščiojimų metu, automobilyje kelionėse, naudoti kaip patogią nešynę. Kai kurios mamytės ir tėveliai jose sodina mažylius ir namie, nes joje vaikelis, matydamas, kas dedasi aplink, tarsi dalyvauja šeimos gyvenime. Tik atminkite, jog šiose kėdutėse nerekomenduojama mažyliui sėdėti ilgiau nei pusantros valandos.

Štai ką rašo viena mamytė TINDI RINDI forume apie Creatis kėdutę: „Kūdikio galva puikiai laikosi, nesimakaluoja, kedutė pakankamai erdvi ir ilga, planuoju savo panelę iki metukų joje vežiotis. Kol dar mažutę, tai vežioju Windoo lopšiuke, o Creatis tik namie, kai nemiega, kad matytų gyvenimą, o pavasariop jau keliaus Creatyje.“

Į ką atkreipti dėmesį perkant

Kadangi kėdutė tvirtinama ant vežimėlio važiuoklės, pažiūrėkite, ar ją patogu, paprasta ir saugu tvirtinti bei nuimti nuo vežimėlio. Pasidomėkite, kokius aksesuarus kėdutė turi. Patiems mažiausiems gali prireikti specialaus įdėkliuko, jei jo nėra įprastinėje kėdutės komplektacijoje. Galbūt jums pravers apsauga nuo lietaus, vabzdžių, šiltas vokelis žiemai.

1 grupė

Šios grupės kėdutės jau tvirtinamos veidu į kelią. Jos skirtos vaikams nuo maždaug 9 mėnesių iki 4 metų, tad verta gerai pagalvoti prieš perkant šios kategorijos kėdutę, juk tai bus investicija gana ilgam laiko tarpui.

Kadangi šios kėdutės skirtos sparčiai augančiam vaikui, jos sugeba prisitaikyti prie kintančių jo poreikių. Pavyzdžiui, Bebe Confort kėdutė Iseos (Safe Side, TT, Isofix) yra reguliuojama per plotį. Jei vaikeliui augant reikia daugiau erdvės. Be to, skiriasi ir jo apranga šaltu bei karštu laikotarpiais. Modulo Safe funkcijos dėka, tereikia pasukti ratuką kėdutės apačioje ir kėdutės plotis sumažės arba padidės.

Taip pat patogu, kai yra galimybė atlošti kėdutę, nes vaikučiai dar pakankamai maži ir kelionių metu dažniausiai užsnūsta, tad patogu, kad būtų galima kuo paprasčiau, nepažadinant vaikelio, reguliuoti kėdutės atlošą. Iseos kėdučių atveju tai taip pat daroma, tiesiog pasukant ratuką.

Šioje kategorijoje būna kėdučių, tinkamų įvairiose grupėse. Pavyzdžiui, Iseos Safe Side kėdutę galima naudoti nuo pat gimimo, reikalingas tik specialus įdėkliukas sėdėjimo kampui sumažinti. Tokiu atveju privaloma tai, kad būtų galima kėdutę tvirtinti veidu į sėdynę. Tai būtina daryti bent tok, kol vaikas sveria iki 9 kg.

Apie Iseos TINDI RINDI forumo dalyvė rašo: „Turiu Iseos TT. Esu labai patenkinta, kėdutė patogi, prasiplatina, prisitaiko prie vaiko. Tik, aišku, kaina kandžiojasi, bet vaiko saugumas svarbiausia.“

Į ką atkreipti dėmesį perkant

Atkreipkite dėmesį į kėdutės tvirtumą, stabilumą. Ar nekliba kokios nors jos detalės. Taip pat įsitikinkite, ar gerai veikia tvirtinimo elementus fiksuojančios detalės, ar visi fiksatoriai patikimai užsifiksuoja.

Ar apmušalai minkšti, bus patogūs vaikeliui? Ar vidiniai saugos diržai apmušti absorbuojančia medžiaga. Įvykio metu ji sušvelnina smūgį. Ar galvos atrama patogi?

2 grupė

Šios kėdutės skirtos nuo 15 iki 25kg. Jose sėdi vaikučiai nuo maždaug 3 metukų. Jos nebeturi vidinių saugos diržų, prisegti vaikeliui naudojami automobilio saugos diržai.

Į ką atkreipti dėmesį perkant

Pasidomėkite, kokias funkcijas turi kėdutė. Pavyzdžiui Bebe Confort kėdutė Hipsos Safe Side turi reguliuojamą galvos atramą. Tai labai patogu – juk vaikelis intensyviai auga, tad atrama galvytei visada bus tinkamoje vietoje. Taip pat reguliuojami kėdutės šonai – prisitaiko prie vaiko dydžio ir jo aprangos. Be to, reguliuojamas kėdutės atlošas, tad puikiai tiks mažajam snaudaliui.

Kadangi šios grupės kėdutėse naudojami automobilio saugos diržai, pasidomėkite, ar kėdutė turi specialų fiksatorių, kuris reguliuoja diržo aukštį. Jis būtinas, nes tokio amžiaus vaikutis dar nėr pakankamai aukštas ir diržas be specialaus reguliatoriaus gali eiti ne per petį (kaip turėtų), o per kaklą. Tokiu atveju, suprantama, jog įvykio metu pasekmės gali būti žiaurios, nes automobiliui truktelėjus gali užspausti vaiko kvėpavimo takus. Toks fiksatoriui padeda automobilio saugos diržą užfiksuoti taip, kad jis eitų vaikui per petį.

Atkreipkite dėmesį, ar kėdutė paminkštinta ties kontakto su vaikeliu vietomis – ar jam bus minkšta sėdėti, ar minkšta galvytės atrama, ar minkšti porankiai.

„Pasirinkome Hipsos Safe Side kėdutę, nes saugumas man viskas, – teigia mama Jurgita, – nuo mažens pratinome dukrytę bet kokio ilgio kelionėse sėdėti savo kėdutėje, tad ir dabar nekyla ginčų, kai reikia įsitaisyti joje, nors ir yra ne tokia jau maža. Matau, kad jai ten ir patogu, ir saugu.“

3 grupė

Tai kėdutės – pakylos, naudojamos be atlošo. Jos reikalingos jau paaugusiems vaikučiams nuo maždaug 6 metų (22 – 36 kg). Jos reikalingos, nes tokio amžiaus vaikai dar paprastai nėra pakankamai aukšti, kad jiems automobilio saugos diržas eitų taisyklingai – per petį. Dažnai tokio amžiaus vaikams diržas eina per kaklą, todėl jiems reikalinga ši pakyla.

Dažniausiai nuo 2 grupės kėdučių nuėmus atlošą, sėdynė naudojama kaip pakyla, tačiau galima nusipirkti ir pakylų atskirai. Patogu tai, kad ji yra minkšta, turi parankius.

„Pakylą pirkome dėl to, kad sūnelis išaugo savo kėdutę, tačiau yra per mažas keliauti vien su automobilio saugos diržais, – patirtimi dalijasi mama Zina, – be to, aukščiau sėdi, daugiau pro langą mato, nes yra labai smalsus ir nuolatos išvykų metu dairosi, ką naujo pamatys.“

Pirkdami bet kokios grupės kėdutę, visuomet atkreipkite dėmesį į jos saugumą, kokius standartus ji atitinka, pasidomėkite gamintoju, kokius testus jis atlieka, juk nuo to priklauso jūsų mažylio saugumas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.