Vardinių numerių aukcione virė kova

Honkonge įvyko pirmas istorijoje vardinių automobilių numerių aukcionas.

Pirmąją dieną buvo parduota 210 numerių, už kuriuos pirkėjai sumokėjo 11 mln. Honkongo dolerių (1,4 mln. JAV dolerių).

Brangiausias numeris buvo „I love you“ (Aš myliu tave“), dėl kurio virė tikrų tikriausia kova tarp kelių aukciono dalyvių.

Galiausiai šis numerio ženklas atiteko Honkongo gyventojai, kuri sumokėjo už jį 1,4 mln. Honkongo dolerių (180 tūkst. JAV dolerių).

Populiarūs buvo ir garsių automobilių kompanijų pavadinimai bei žinomi vardai. Pavyzdžiui, numerio ženklas „Porsche“ buvo parduotas už 100 tūkst. JAV dolerių, o „Bentley“ – už 10 tūkst. JAV dolerių.

Už kelis itin populiarius Honkonge asmeninius vardus aukciono dalyviai sutiko mokėti 30-40 tūkst. JAV dolerių.

Numerio ženklas „Beatles“ buvo parduotas už 100 tūkst. JAV dolerių Honkongo verslininkui, kuris prisipažino nuo jaunystės laikų dievinantis šią grupę.

Daugeliui aukciono dalyvių kainos už numerius buvo tikra staigmena.

Vienas iš jų, atėjęs į aukcioną kišenėse turėdamas tik 2,5 tūkst. JAV dolerių, netgi pasiskundė žurnalistams, esą jis nieko nepešė, nors buvo vienas iš tų, kurie siūlė numerių ženklams pavadinimus.

Prieš keletą mėnesių Honkongo valdžia pasiūlė visiems norintiems siūlyti pavadinimus numerių ženklams, kurie bus išstatyti per pirmąjį aukcioną.

Kitas vardinių numerių aukcionas vyks šių metų spalį-lapkritį.

Vietos valdžia tikisi surinkti per panašius aukcionus apie 70 mln. Honkongo dolerių (9 mln. JAV dolerių) per metus, šios lėšos bus panaudotos labdarai.

Honkonge jau seniai vyksta automobilių numerių pardavimai, tačiau iki šiol buvo parduodami tik „laimingi“ skaičiai.

Rekordą buvo pasiekęs skaičius „9“, parduotas 1994 metais už 13 mln. Honkongo dolerių (1 mln. 660 tūkst. JAV dolerių), antrą vietą užėmė numeris 2, 1993 metais parduotas už 9,5 mln. Honkongo dolerių (1 mln. 116 tūkst. JAV dolerių). Milijonus Honkongo dolerių Honkongo gyventojai mokėjo ir už 33, 8, 7 bei 71 numerius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , .

One Response to Vardinių numerių aukcione virė kova

  1. ted

    S ziru besiatsia 😕

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.