Garliavos tragedijos byloje – staigus posūkis

Skaudžiausio savo pasekmėmis 2005-ųjų eismo įvykio pakaunėje byloje, kurią Kauno rajono apylinkės teismas jau beveik baigė išnagrinėti (neišklausyta tik kaltinimą palaikančio prokuroro bei kaltinamąjį ginančio advokato kalbų ir paties kaltinamojo paskutiniojo žodžio), vakar priimtas sprendimas, mažiausiai porai mėnesių, o galbūt ir visam laikui įšaldantis šį tyrimą.

Vieninteliam gyvam likusiam šiurpią avariją 2005-ųjų vasario 26-osios naktį pagrindinėje Garliavos sankryžoje patyrusio „VW Passat” ekipažo nariui 19-mečiam Dariui Morkūnui paskirta stacionari psichiatrijos ekspertizė.

Kaip jau rašyta, ši tragedija sudaužė į šipulius keturių Jonučių vidurinės mokyklos moksleivių (dešimtokės, vienuoliktoko ir dvyliktokės) bei Kauno „Varpo” gimnazijos dešimtokės – buvusių D.Morkūno bendramokslių ir kaimynų gyvenimus. Kaltinimą vairavus šį automobilį vieninteliam tarp jų tuo metu pilnamečiu buvusiam ir vairuotojo teises turėjusiam D.Morkūnui prokuratūra pateikė remdamasi pusmetį trukusios kompleksinės autotechnikų bei teismo medikų ekspertizės išvadomis ir liudytojų parodymais.

Nors pats D.Morkūnas teigė, kad tragedijos aplinkybių nepamena, jam pareikštas įtarimas tąnakt grubiai pažeidus 3 Kelių eismo taisykles (vairavus automobilį išgėrus, beveik dvigubai viršijus leistiną greitį ir įvažiavus į sankryžą, degant draudžiamam šviesoforo signalui). Kad nieko nepamena, jis tvirtina iki šiol.

Kaip dienraščiui teigė šią bylą teismui rengęs Kauno rajono apylinkės prokuroras, abejonių dėl galimų D.Morkūno psichikos sutrikimų ikiteisminio tyrimo metu nekilo, nors žinota, kad iš karto po nelaimės jis grasino nusižudysiąs, dėl to vėliau buvo perduotas psichiatrų globai. Šis faktas vėl prisimintas tik baigiant bylą nagrinėti teisme, paaiškėjus, kad tokios pagalbos teisiamajam reikėjo net kelis kartus, tačiau, pirminiais duomenimis, visais atvejais – dar iki jos perdavimo teismui.

Su šia byla susiję teisėsaugininkai neslepia nujaučiantys, kad ir koks būtų priimtas teismo sprendimas, viena pusių vis tiek juo bus nepatenkinta ir nuosprendį apskųs. Teigiama, kad tai ir lėmė teisėjos apsisprendimą skirti teisiamajam psichiatrinę ekspertizę – kad aukštesnės instancijos teismas nerastų prie ko prikibti. Tačiau Žiegždrių psichiatrijos ligoninės specialistai, atlikę ambulatorinę psichiatrinę teisiamojo ekspertizę, pranešė, kad po vieno pokalbio su tiriamuoju jie negali duoti tikslaus atsakymo. Vakar paskirta stacionarinė psichiatrinė ekspertizė bus atliekama Utenos ekspertiniame skyriuje ir, pagal praktiką, tai trunka nuo dviejų iki trijų mėnesių.

Pagal pateiktą įtarimą D.Morkūnui gresia laisvės atėmimas nuo 3-ejų iki 10-ies metų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.