Lietuvės neatsilaikė prieš A. Valdemoro

Paskutinėse pasaulio čempionato aštuntfinalio rungtynėse Lietuvos moterų rinktinė pirmuosius du kėlinius atsilaikė prieš stiprią Ispanijos komandą, tačiau po pertraukos nesugebėjo sustabdyti vienintelės priešininkių žaidėjos ir varžybas pralaimėjo.

Ispanijos rinktinė, persikūnijusi į vieną asmenį – centro puolėją Amają Valdemoro – užvakar pasaulio čempionato aštuntfinalio etapo paskutinėse rungtynėse E grupėje nugalėjo Lietuvos komandą 75:55 (17:21, 16:11, 19:10, 23:13). Daugiau nei pusę priešininkių taškų šiose rungtynėse – 39 pelnė A. Valdemoro. Nepaisant pralaimėjimo lietuvės pateko į čempionato ketvirtfinalį, kuriame šiąnakt, 1 val. 45 min. (Lietuvos laiku), žais su JAV krepšininkėmis. Rungtynes tiesiogiai transliuos Tango TV.

Rungtynėse su ispanėmis didžiulę staigmeną pateikė lig šiol mažai laiko aikštėje praleidusi iš Klaipėdos kilusi Lietuvos rinktinės žaidėja Diana Razmaitė. Iki didžiosios pertraukos krepšininkė visus savo metimus pataikė šimtu procentų bei pelnė 13 taškų. Po dviejų kėlinių mūsiškės nuo varžovių atsilikinėjo vos vienu tašku 32:33.

Tačiau sulig trečiojo kėlinio pradžią skelbiančiu švilpuku prasidėjo ir A. Valdemoro šou – lig tol pelniusi 15 taškų, per likusią varžybų dalį ji spėjo įmesti dar 24. Šios žaidėjos pastangomis ispanės nuo lietuvių tolo ir tolo, o likus žaisti 1 min. 15 sek., jos pirmavo jau 22 taškų skirtumu – 75:53. Nugalėtojos jau buvo aiškios.

Mūsų šalies rinktinei 15 taškų pelnė D. Razmaitė, 11 – Rima Valentienė, 10 – Agnė Čiudarienė.

Mūsų krepšininkės šiame mače klydo net 23 kartus.

Pirmadienį sužaistos ir kitos aštuntfinalio rungtynės. Po pralaimėjimo ispanėms Lietuvos komandai kelią į stipriausiųjų čempionato komandų aštuntuką atvėrė Australijos ekipa, kitose E grupės varžybose 83:49 sutriuškinusi Argentinos krepšininkes. Turnyro šeimininkė Brazilija nepasigailėjo Kanados ekipos, nugalėjusi ją 82:41. F grupėje Rusijos krepšininkės 96:81 įveikė kubietes, Kinija 66:64 palaužė Prancūziją, o JAV rinktinė Europos čempiones čekes įveikė 63:50.

Po šių susitikimų paaiškėjo ir kitos ketvirtfinalio poros: Ispanija žais su Rusija, Brazilija susitiks su Čekija, o Australijos ekipa varžysis su Prancūzijos krepšininkėmis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .