Pivašiūnų bažnyčia kapitaliai remontuojama po 60 metų

Remontuota per karą, perdažyta prieš dešimtmetį
Alytaus rajono Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų medinė bažnyčia pastatyta 1825-aisiais. Ji kapitaliai remontuota per karą, 1942 metais, o prieš 10 metų buvo perdažyta. Pastarajam darbui beveik 20 tūkst. Lt skyrė Alytaus rajono savivaldybė, taip pat buvo panaudotos parapijiečių lėšos.
Daugiau kaip dešimtmetį Pivašiūnuose klebonaujantis monsinjoras Vincas Baublys sakė, jog prieš ketverius metus Kaišiadorių vyskupija ir jis pats ėmė rašyti prašymus šalies valdžios institucijoms, kad būtų skirta lėšų Pivašiūnų bažnyčios kapitaliniam remontui. Mat įlinkusi perdanga ties didžiuoju altoriumi, kuriame yra garsus Dievo Motinos Švč. Mergelės Marijos paveikslas, vienintelis Lietuvoje vainikuotas popiežiaus Jono Pauliaus II dovanotomis karūnomis. Būtina stiprinti ir bažnyčios sienas, nes dėl pradėjusių pūti rąstų atsiranda pavojus visai bažnyčiai. Taip pat reikia keisti stogo konstrukcijas.
Visus šiuos bažnyčios tarnų išdėstytus rūpesčius patvirtino 2003-iaisiais aplinkos ministro Arūno Kundroto įsakymu sudaryta komisija. Ji konstatavo, kad bažnyčios pastogės perdangos konstrukcijos gerokai deformuotos, netekusios reikiamo stiprumo, todėl, laiku neatlikus deformacijų šalinimo ir kitų darbų, gali susidaryti perdangas ir stogą laikančių konstrukcijų avarinė būklė.
Anot Pivašiūnų bažnyčios klebono V.Baublio, jei bažnyčia taptų avarinės būklės, ji jau nebegalėtų tarnauti žmonėms. Todėl būtinai reikia gauti pinigų jai rekonstruoti,- specialistų skaičiavimu, beveik 1 mln. Lt.

Padėjo Seimo narys ir savivaldybė

Seimo narys Algirdas Vrubliauskas, gyvenantis Pivašiūnų seniūnijoje, ir Alytaus rajono merė Monika Ražanauskienė, kurios tėviškė – taip pat Pivašiūnų seniūnijoje, kartu su Kaišiadorių vyskupijos kurija rašė raštus Kultūros vertybių apsaugos departamentui prie Kultūros ministerijos, Ministrui Pirmininkui Algirdui Brazauskui prašydami skirti lėšų Pivašiūnų bažnyčios, šįmet švenčiančios 180-ties metų sukaktį, remontui.
Kultūros vertybių apsaugos departamentas metų pradžioje Pivašiūnų bažnyčios kapitaliniam remontui skyrė 200 tūkst. Lt. Birželio pabaigoje, atsižvelgdama į Kaišiadorių vyskupijos, Alytaus rajono savivaldybės ir Seimo nario A.Vrubliausko prašymus, Vyriausybė iš savo rezervo davė dar 200 tūkst. Lt.

Iki Žolinės atlaidų sutvarkys perdangą virš altoriaus

Kultūros vertybių apsaugos departamento skelbtą konkursą atlikti Pivašiūnų bažnyčios kapitalinį remontą laimėjo Alytaus statybų bendrovė „Kortas”. Jos statybininkai bažnyčioje darbuojasi jau dvi savaitės.
Vakar juos aplankęs Seimo narys A.Vrubliauskas, jo padėjėja-sekretorė Anelė Auruškevičienė, Alytaus rajono merė M.Ražanauskienė, lydimi Pivašiūnų parapijos klebono V.Baublio bei Pivašiūnų seniūnės Rimos Čelkonienės, domėjosi, ką „Korto” darbuotojams pavyks padaryti iki artėjančių Žolinės atlaidų. Į šiuos Pivašiūnų atlaidus atvyksta tūkstančiai maldininkų iš visos Lietuvos ir užsienio.
Kaip svečius patikino „Korto” aikštelės viršininkas Alvydas Aleksonis ir statybos darbų Pivašiūnų bažnyčioje vadovas Bronius Austis, iki Žolinės bus sutvarkyta perdanga virš didžiojo altoriaus. Pradėję ardyti senąją perdangą, statybininkai nustatė, kad ji buvo įlinkusi 42 cm.
Kai kuriose vietose nuardžius apdailos lenteles nuo bažnyčios išorinių sienų, akivaizdžiai matyti supuvę rąstai. Tad reikės juos pakeisti. Po Žolinės atlaidų bus perdengiamas ir bažnyčios stogas.

Bažnyčia negali būti ilgai remontuojama

Vakar Pivašiūnų bažnyčioje atliekamus remonto darbus apžiūrėdamas Seimo narys A.Vrubliauskas ir klebonui, ir „Korto” atstovams akcentavo, kad garsioji Pivašiūnų bažnyčia negali būti ilgai remontuojama, nes į ją ne tik Žolinės atlaidų dienomis atvyksta daug maldininkų.
Pivašiūnų klebonas, tam pritardamas, tvirtino, kad dabar, remonto metu, statybininkams tenka dažnai atidengti plėvele uždengtą priėjimą prie stebuklingojo Dievo Motinos Švč. M. Marijos paveikslo ir leisti prie jo patekti tikintiesiems.
Tad Seimo narys A.Vrubliauskas sakė, kad į Kultūros vertybių apsaugos departamentą, Vyriausybę vėl bus kreipiamasi dėl lėšų skyrimo remontui baigti.
Pivašiūnų klebono ir „Korto” specialistų nuomone, reiktų remontuoti visos bažnyčios vidų, bet tam būtina atlikti specialius tyrimų, projektavimo darbus. Pivašiūnų bažnyčia dar unikali tuo, kad jos vidinės sienos išklotos drobe, o pastaroji – nudažyta.

Alma Mosteikaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.