Virgilijus Alekna triumfavo pasaulio taurės varžybose

Europos lengvaatlečių rinktinei atstovavęs Lietuvos disko metikas iškovojo dar vieną titulą

Vakar Atėnuose (Graikija) pasibaigusiose Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos (IAAF) 10-osiose pasaulio taurės varžybose triumfavo ir olimpinis, pasaulio bei Europos čempionas Virgilijus Alekna.

Lietuvis, atstovavęs Europos rinktinei, laimėjo disko metimo varžybas ir pakartojo savo 1998 metų pasiekimą, kai nugalėjo Johanesburge (Pietų Afrikos Respublika).

Staigmeną pateikė iranietis

Atėnų olimpiniame stadione dėl pasaulio taurės varžėsi Afrikos, Amerikos, Azijos, Europos ir Okeanijos rinktinės, JAV komanda, varžybų šeimininkai graikai ir pajėgiausios nacionalinės Senojo kontinento ekipos – Rusijos ir Prancūzijos vyrų bei Rusijos ir Lenkijos moterų.

Disko metikų turnyre dalyvavo devyni atletai.

V.Aleknai pergalę lėmė trečiasis metimas, kuriuo jis nusviedė įrankį 67 metrus 19 centimetrų. Pirmasis ir ketvirtasis lietuvio bandymai buvo neįskaityti, o antrasis – 63,08 m.

Tik čempionui nusileido staigmeną pateikęs Azijos rinktinės narys iranietis Ehsanas Hadadis – 62,60 m.

Trečias liko amerikietis Janas Valcas – 62,12 m.

Toliau nei 60 m dar numetė egiptietis Ahmedas Omaras El Gazalis (61,50 m) ir australas Skotas Martinas (61,50 m).

Už pergalę – solidi premija

„Džiaugiuosi pergale, nors tikėjausi geresnio rezultato. Sezonas jau baigiasi, jaučiuosi truputį pavargęs. Tačiau pergalių alkio dar nenumalšinau. Man malonu laimėti”, – apie savo pasirodymą Atėnuose sakė V.Alekna.

Lietuvis tapo antruoju disko metiku pasaulyje, dukart nugalėjusiu planetos taurės varžybose. Pirmasis buvo vokietis Volfgangas Šmitas.

Be to, V.Alekna vakar iškovojo 30 tūkstančių JAV dolerių piniginį prizą.

IAAF pasaulio taurės metraščiuose įrašytos dar penkios lietuvių pavardės. 1992 m. Havanoje (Kuba) disko metikas Romas Ubartas, atstovaudamas Europai, užėmė 4-ąją vietą (61,52 m).

SSRS rinktinėje yra startavę sprinteris Remigijus Valiulis (1979 m.), stajeris Aleksandras Antipovas (1979 m), 400 m barjerinio bėgimo atstovė Ana Kasteckaja (1981 m.) bei vidutinių nuotolių bėgikė Dalia Matusevičienė (1989 m.).

Latvis – ketvirtas

Asmeninį aukščiausią šio sezono rezultatą pagerino kartu su V.Alekna europiečių rinktinėje buvęs latvis Stanislavas Olijaras – jis 110 m barjerinį bėgimą baigė ketvirtasis (13,15 sek.). Nugalėjo naują pasaulio taurės varžybų rekordą pasiekęs amerikietis Alenas Džonsonas (12,96 sek.).

Planetos taurės varžybų rekordai pakluso ir rusėms Tatjanai Lebedevai (trišuolis – 15,13 m) ir Jelenai Isinbajevai (šuoliai su kartimi – 4,60 m), etiopei Tirunešai Dibabai (3000 m – 8 min. 33,78 sek.), lenkei Kamilai Skolimovskai (kūjo metimas – 75,29 m), baltarusei Alesijai Turavai (3000 m su kliūtimis – 9:29,10), Kataro atstovui Saedui Saifui Šahenui (3000 m su kliūtimis – 8:19,09) bei JAV sprinteriams, estafetę 4 po 100 m baigusiems per 37,59 sek.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .