Europarlamentaras E.Gentvilas piktinasi valdančiųjų veidmainystėmis

„Socialdemokratų pasiūlytas ir valdančiosios daugumos pritarimą Seime gavęs naujas siūlymas tiesiogiai rinkti merus yra paprasčiausias rinkėjų mulkinimas ir jų valios ignoravimas“,- teigia Europos Parlamento narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Vakar Seime socialdemokratai pradėjo „stumti“ įstatymo pataisą, pagal kurią vyktų tariamai tiesioginiai mero rinkimai. Iš tiesų siūloma, kad kiekviena savivaldybių Tarybų rinkimuose dalyvaujanti partija pasiūlytų po vieną kandidatą į merus iš šių kandidatų būtų sudaromas atskiras mero rinkimų biuletenis.

Tačiau šis socialdemokratų ir valdančiosios daugumos siūlomas modelis ir toliau atima teisę piliečiams rinkti į merus ar Tarybą asmenis, nesusijusius su politinėmis partijomis ar norinčius dalyvauti rinkimuose savarankiškai.

EP narys E.Gentvilas teigia, kad toks socialdemokratų siūlymas rodo arba visišką rinkėjų interesų nesupratimą ir ignoravimą, arba tiesiog socialdemokratų bei valdančiosios daugumos intelektualinę negalią. „Socdemai yra valdančiojoje daugumoje bei Vyriausybėje jau lygiai 62 mėnesius be pertraukos ir toks jų pasiūlytas demokratijos surogatas jau nieko nebeįtikins socdemų geranoriškumu“,- pabrėžė dr. E.Gentvilas.

„Ir jau visai ciniškai skamba siūlymas suteikti teisę iš partijų sudarytai Tarybai tvirtinti piliečių išrinktą merą. Įdomu būtų sužinoti tikrąjį šio pasiūlymo autorių“,- tęsė E. Gentvilas.

Valdančiajai daugumai E.Gentvilas pasiūlė baigti „užsiiminėti nesąmonėmis bei demagogija“ ir pereiti prie problemų, kurias dar įmanoma išspręsti iki artimiausių savivaldos rinkimų.

„Pirmiausiai tai yra savivaldybių turto valdymo bei biudžeto formavimo įstatymų pakeitimai, didinant savivaldybės teises.Antra, būtina peržiūrėti apskričių funkcijas, ypač žemėtvarkos bei statybų reglamentavimo sferoje.

Tai nereikalauja Konstitucijos pataisų ir tikrai padėtų savivaldos plėtrai“,- teigė EP narys ir buvęs ilgametis Klaipėdos meras Eugenijus Gentvilas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

4 komentarai į "Europarlamentaras E.Gentvilas piktinasi valdančiųjų veidmainystėmis"

 1. gintaras

  saunuolis Gentvilas.
  Gerbiu Ji.

 2. Algirdas

  Uz toki P. Gentvilo gera protavima lietuviu tauta gali tik pasidziaugti.
  Esate tikras saunuolis. Aciu Jums p. Gentvilai

 3. Steponas

  Negerbiu pijoko.

 4. simas

  Gentvilui VALIO.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.