Klaipėdoje – politinės revoliucijos šaltinis

Klaipėdos liberalcentristai jau šią vasarą turėtų iškelti revoliucijos šioje partijoje vėliavą ir inicijuoti neeilinį partijos narių suvažiavimą, kurio metu būtų renkamas naujas lyderis.

Politinis pasipriešinimas Vilniaus mero Artūro Zuoko atžvilgiu buvo pademonstruotas ir pirmadienį, kai ginti saviškių prieš partijos valdybą stojo net viešos kritikos nepraktikuojantis Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

Jei iš partijos būtų išmesti susispendavę Vytautas Čepas bei Vytautas Grubliauskas, savo įgaliojimus žadėjo sustabdyti visas Klaipėdos miesto liberalcentristų skyrius.

Klaipėdiečių ultimatumas

Pirmadienį vyko daug aistrų sukėlęs liberalcentristų valdybos posėdis, kurio metu buvo sprendžiami penkių narystę partijoje sustabdžiusių politikų likimai.

Posėdžio metu, pakeitęs prieš tai deklaruotus planus, visų nuostabai į partijos pirmininko postą grįžo prezidento Valdo Adamkaus pasitikėjimą praradęs A. Zuokas, kuris tai padaryti žadėjo rugpjūčio viduryje.

Tačiau partijos valdyba gavo ir netikėtą klaipėdiečių laišką – jame buvo pateiktas griežtas ultimatumas dėl buvusių Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narių parlamentarų V. Čepo ir V. Grubliausko, jei jie būtų pašalinti iš liberalcentristų gretų.

Valdybos posėdyje, kuriame dalyvavo ir R. Taraškevičius, buvo išdėstyta tokia klaipėdiečių pozicija – jei nulinčiuojami kolegos, Klaipėdos skyrius pradeda viešai kritikuoti partijos vadovybę, suabejoja jos kompetencija, savo narystę suspenduoja visas skyrius ir inicijuoja neeilinį partijos narių suvažiavimą, kurio metu būtų renkamas naujas liberalcentristų vadovas.

Tokia žinia esą visai nenustebino tuometinio laikino liberalcentristų pirmininko, dabar – pavaduotojo Vytauto Bogušio. „Mes tai priėmėme kaip informaciją, o valdyba, kaip institucija, niekaip nereagavo. Klaipėdiečių laiškas sprendimui neišmesti iš partijos V. Čepo ir V. Grubliausko įtakos neturėjo”, – „Vakarų ekspresui” sakė Seimo narys.

Tačiau klaipėdiečiai, kai kurių pašnekovų nuomone, skyriaus veiklos nesuspendavo ne dėl kolegų likimo, o dėl to, kad nenorėjo atrišti A. Zuokui rankų, mat tuomet jis nebebūtų kritikuojamas.

Minėto valdybos posėdžio metu iš partijos narių gretų už nepaklusnumą buvo išmestas patyręs politikas, Seimo narys Kęstutis Glaveckas.

Realūs planai

Tačiau tarp pačių liberalcentristų klaipėdiečių šiuo metu verda aistros ir kurpiami neviešinami planai. Pasak patikimų „Vakarų ekspreso” šaltinių partijoje, yra ruošiamasi sutelkti visus A. Zuoko vadovavimo metodams oponuojančius partijos skyrius ir siekti, kad būtų sušauktas neeilinis partijos suvažiavimas.

Šiuo tikslu reikia ne mažiau 20 skyrių iš 60-ies pritarimo. Jei taip įvyktų, partijos valdyba minėtą suvažiavimą privalėtų sušaukti per mėnesį.

Pasak kai kurių liberalcentristų, gauti 20-ies skyrių pritarimą yra visiškai realu – lojalūs klaipėdiečiams esą būtų Kauno, Panevėžio, Anykščių, Šilutės, Tauragės, Pagėgių, Kalvarijos ir kt. miestų bei rajonų skyriai.

Tačiau apie tokias galimybes „Vakarų ekspresui” pasiteiravus Klaipėdos miesto partijos skyriuje, jo pirmininko pavaduotojas Povilas Vasiliauskas kalbėjo mįslingai: „Nesakysiu, toks partinis susitarimas. Būsimojo žingsnio nekomentuosiu. Niekas pas mus nepasikeitė, Klaipėdos skyrius – aktyvus, liberalus ir turintis savo poziciją”, – sakė P. Vasiliauskas.

Kritikos lavina

Po to, kai iš partijos buvo pašalintas K. Glaveckas, tarp liberalcentristų kilo nepasitenkinimo banga – tokį valdybos sprendimą kritikavo net ir faktiniai liberalcentristų partneriai konservatoriai, politologai.

Pasak A. Zuoko pirmtako, europarlamentaro Eugenijaus Gentvilo, Vilniaus meras tyčiojasi iš V. Adamkaus, nes iškraipo jo žodžius. „Manau, kad A. Zuokas nusišluostė rankas į prezidento mundurą. Neva prezidentas kažkada išreiškė nepasitenkinimą jo ir Viktoro Uspaskicho konfliktu, dabar šio nebėra, tai nebėra ir prasmės reaguoti į šalies vadovo žodžius”, – „Vakarų ekspresui” sakė klaipėdietis.

Jis teigė, kad nuo Klaipėdos skyriaus prasidėjo buvusios Liberalų sąjungos klestėjimas, todėl natūralu, kad uostamiestis dabar imasi iniciatyvos principingai vertinti liberalcentristų partiją į dugną smukdančio A. Zuoko veiksmus.

„Klaipėdos liberalcentristai yra išlaikę moralią politiką, visuomenės akyse pasitikėjimą nepraradusius žmones. Juos piktina dvejopi standartai partijoje, kai dėl kelionės į Taitį išmetamas K. Glaveckas, o V. Bogušis dėl savo viešų pareiškimų, bjaurių pasisakymų apie kolegas partijoje – ne”, – sakė europarlamentaras.

V. Čepas „Vakarų ekspresui” taip pat pateikė esą dvejopo standarto taikymą: „Kodėl iš partijos neišmetė Slovakijoje atostogavusio liberalcentristų frakcijos Seime seniūno Algio Čapliko? Nes jis A. Zuoko nekritikuoja”, – sakė parlamentaras.

Tai, kad tik laiko klausimas yra Klaipėdos miesto ar rajono liberalcentristų skyriaus sprendimas inicijuoti neeilinį partijos narių suvažiavimą, pripažino ir V. Grubliauskas.

„A. Zuoko sugrįžimas prie partijos vairo yra gerokai stipresnis signalas kitiems nariams nei K. Glavecko išmetimas. Dabar situacija tik dar labiau paaštrės”, – mūsų dienraščiui teigė politikas.

Denisas Nikitenka

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.