Ieškote naujovių? Žaiskite golfą!

Daugelyje pasaulio šalių golfas žaidžiamas jau seniai ir su dideliu entuziazmu, o Lietuvoje ši sporto šaka, arba tiesiog malonus laisvalaikio leidimo būdas, dar tik įgyja pagreitį

Aktyvus poilsis

Pagrindinė priežastis, kodėl Lietuvoje ilgą laiką golfas buvo įsivaizduojamas kaip egzotiškas žaidimas, yra ta, kad paprasčiausiai nebuvo kur jį žaisti. Tik neseniai šio prestižinio žaidimo entuziastai pradėjo burtis į klubus, o architektai – projektuoti golfo aikštynus. Šiuo metu Lietuvoje yra keletas šiuolaikiškai įrengtų golfo aikštelių, o didžiausias ir visus reikalavimus atitinkantis tėra vienas – 18 duobučių aikštynas Pipiriškių kaime (Elektrėnų savivaldybė), jis priklauso „Sostinių“ golfo klubui (toks klubo ir aikštyno pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – aikštynas įsikūręs netoli dabartinės ir buvusių Lietuvos sostinių – Trakų bei Kernavės). Nors šis klubas oficialiai duris atvėrė tik šiemet, jam jau priklauso apie 140 narių, dauguma jų – žinomi verslininkai ir visuomenės veikėjai. Klubo vadovai neabejoja, kad ateityje narių skaičius išaugs iki 500-700.

Žaisti gali visi

Nors golfo žaidimas daugeliui asocijuojasi su prabanga ir didelėmis inventoriaus išlaidomis, „Sostinių“ golfo klubo marketingo direktorė Elena Anilionienė teigė, kad tai tik mitas. Praleisti laisvalaikį golfo aikštyne kainuoja ne ką brangiau negu boulingo klube. Žinoma, jeigu žaidėjas norės įsigyti nuosavą inventorių, tuomet teks plačiau atverti piniginę.

„Golfo mėgėjams šio žaidimo ir mūsų klubo pristatyti jau nereikia, o jei žaidžiate tik užsienyje, turėtumėte žinoti, kad golfą galima žaisti ir Lietuvoje. Klubo narystės mokestis panašus į įvairių kitų klubų – tai investicija visam gyvenimui. Tačiau klube visada laukiami ir tie, kurie nori išmokti žaisti ar pasidaryti vienos dienos pramogą. Be to, pradedantiesiems padės profesionalus golfo treneris“, – teigė E.Anilionienė.

Daugiau negu žaidimas

Moteris tikino, kad golfas Lietuvoje sparčiai populiarėja. Anksčiau šį žaidimą mūsų šalyje daugiausia žaisdavo užsieniečiai, o pastaruoju metu dauguma golfo klubų lankytojų – lietuviai. „Sostinių“ golfo klubui priklauso visas būrys verslo elito. Laisvalaikiu golfo lazdą į rankas mielai paima „VP grupės“ prezidentas Nerijus Numavičius, bendrovės „Autotoja“ valdybos pirmininkas Tomas Skėrys, bendrovės „Topo centras“ valdybos pirmininkas Aurelijus Rusteika ir daug kitų žinomų šalies verslininkų. Be to, klubui priklauso dr. Juozas Kazickas, buvęs krepšininkas Artūras Karnišovas, krepšininkas Šarūnas Jasikevičius.

Be triukšmo

Golfas nuo kitų žaidimų labiausiai skiriasi tuo, kad čia galioja griežtos etiketo taisyklės ir tam tikri reikalavimai. Save ir kitus gerbiantis žaidėjas niekada neįžengs į aikštelę neapsivilkęs specialios aprangos ir neapsiavęs šiam žaidimui pritaikytų batelių.

Golfo aikštyne neišgirsi triukšmo ar garsiai reiškiamų emocijų. Žaidimas čia vyksta susikaupus, netrikdant kitų privatumo. Tačiau tai nereiškia, kad žaisdami partneriai visai nebendrauja tarpusavyje. Priešingai, nemažai žmonių golfo aikštyne niekieno netrukdomi aptaria daugiau ar mažiau svarbius reikalus, dalijasi naujienomis. Ne veltui golfas vadinamas aristokratišku žaidimu. Tačiau tai kur kas daugiau negu žaidimas…

Trys lazdų rūšys

Golfas nėra iš lengvųjų žaidimų. Norint perprasti svarbiausias šio žaidimo subtilybes prireiks laiko ir pastangų. Be to, teks susipažinti su žaidimo taisyklėmis, tradicijomis ir etiketu.

Golfas žaidžiamas kamuoliuku ir lazda. Žaidėjai gali varžytis vienas su vienu ar komandomis po du, tris bei keturis. Laimėtojas nustatomas dviem būdais: vienu atveju svarbiau įmušti kamuoliuką į kuo daugiau duobučių, kitu – smūgiuoti kuo mažiau kartų.

Žaidimo metu žaidėjai gali naudotis daugiausia 14 lazdų. Lazdos gaminamos trijų rūšių: medinės, geležinės ir lengvo metalo.

Medinės lazdos galvutė yra pailga ir plati, šios lazdos pagal formą yra žymimos skaičiais nuo 1 iki 9 ir naudojamos tolimiems smūgiams.

Geležinės lazdos galvutė yra pailga ir siaura, dažniausiai gaminama iš plieno. Šios lazdos taip pat numeruojamos nuo 1 iki 9 ir skirtos trumpesniems smūgiams. Beje, trečiu numeriu pažymėta geležinė lazda lygiavertė ketvirtu numeriu pažymėtai medinei lazdai.

Trečios rūšies lazdos skirtos labai trumpiems ir tiksliems smūgiams. Be to, jos turi tik vieną smūgiavimo paviršių, kuris gali būti rantytas ar dantytas, bet suformuotas taip, kad smūgiuojant nukreiptų kamuoliuką labai tikslia kryptimi.

„Paukštelis“, „erelis“ ir „vaiduoklis“

Paprastai golfo aikštyne yra 18 duobučių, atstumas tarp jų gali būti nuo 100 iki 600 metrų.

Žaidėjas, kuris įmuša kamuoliuką į daugiausia duobučių ar užbaigia visą žaidimą mažiausiai smūgiavęs, yra laimėtojas. Jeigu žaidėjai įridena kamuoliuką į duobutę smūgiavę tiek pat kartų, taškas padalijamas.

Tobulas rezultatas, arba norma, yra smūgių skaičius, kurių reikia tobulam žaidėjui įmušti kamuoliuką į vieną duobutę. Tobulas rezultatas, atsižvelgiant į atstumą iki duobutės, gali būti nuo trijų iki penkių smūgių. Jei kamuoliukas įmušamas vienu smūgiu mažiau, tai vadinama „paukšteliu“, jei tikslas pasiekiamas dviem smūgiais mažiau – „ereliu“, o jei prireikia dar vieno papildomo smūgio – „vaiduokliu“.

Tašką laimi tas, kuris pataiko į duobutę smūgiavęs mažiau kartų. Žaidimas laimimas, kai surenkamas susitartas taškų skaičius, todėl kartais jis gali baigtis net nesmūgiavus į visas duobutes.

Žaidžiant „smūgio žaidimą“, kur laimi žaidėjas, smūgiavęs apskritai mažiausiai kartų, kiekvienas žaidėjas užsirašo smūgių skaičių specialioje kortelėje.

Neliesk svetimos lazdos!

Žaidėjai privalo žaisti nesugaišdami daug laiko. Atstumą, oro ar kitas sąlygas matuoti draudžiama. Žaidėjas duoti patarimą arba klausti gali tik savo partnerio arba patarnautojo. Daugiau niekas kitas negali būti sufleriu. Kiekvienam žaidėjui leidžiama turėti tik vieną patarnautoją, nešiojantį lazdas. Įdomu tai, kad per žaidimą partneriui draudžiama net prisilieti prie kito žaidėjo lazdos. Tai laikoma didžiule nepagarba.

Žaidėjai pradeda žaisti nuo pirmosios aikštelės. Kamuoliukas gali būti padėtas ant specialaus plastikinio ar medinio stovelio, jį gali atstoti ir smėlio krūvelė.

Žaidėjas, kuris pirmas muš kamuoliuką, išrenkamas burtais. Tas, kuris laimi tašką, pirmas pradeda smūgiuoti kitoje aikštelėje. Jeigu taškas bus dalijamas, pirmas bus tas, kuris smūgiavo pirmas prieš tai.

Minėtos žaidimo taisyklės – tik golfo pradžiamokslis. Iš tiesų kur kas daugiau jų yra. Taigi norint susipažinti su visomis taisyklėmis reikia laiko ir kantrybės. Kita vertus, pirmą kartą golfo lazdą laikančiam žaidėjui įsiminti visų taisyklių visai nebūtina. Su jomis reikės gerai susipažinti tada, jei žaidėjas nuspręs rimtai treniruotis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.