„Neptūnas” suklupo pasirengimo maratone

Artėjančiui Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonui besiruošianti Klaipėdos „Neptūno” komanda šeštadienį žaidė draugiškas rungtynes su lietuvio Šarūno Sakalausko vadovaujama Bremerhaveno „Eisbaeren” ekipa iš Vokietijos.

Namuose žaidę „Neptūno” krepšininkai svečiams pralaimėjo 74:88 (16:19, 25:18, 22:26, 11:25).

Nuo pat rungtynių pradžios abi komandos žaidė apylygiai – pirmavo tai tai vokiečiai tai klaipėdiečiai, o po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 63:63. Viskas sprendėsi paskutinėje susitikimo dalyje.

Iki rungtynių pabaigos likus 5 min. „Neptūnas” dar pirmavo 74:72, tačiau varžovai spurtavo ir, laimėję atkarpą 16:0 iškovojo pergalę klaipėdiečius nugalėję rezultatu 88:74.

„Neptūnui” Renaldas Dorsejus ir Marius Kasiulevičius pelnė po 13 taškų, Vaidotas Pridotkas pridėjo 12. „Eisbaeren” komandoje rezultatyviausias buvo lietuvis Vytas Danelius ir Nikas Džekobsonas, imetę po 18 taškų.

Abi komandos šių rungtynių metu patyrė nuostolių – antrajame kėlinyje kairės kojos raumenį susitrenkė ir rungtynių tęsti negalėjo „Neptūno” krepšininkas Evaldas Dainys, netrukus lengvą traumą gavo ir „Eisbaeren” atstovaujantis lietuvis Žygimantas Jonušas.

Uostamiesčio krepšinio klubas šiandien pratęs pasiruošimą sezonui – 17 val. „Neptūnas” žais draugiškas rungtynes su Dnepropetrovsko „Dnepr” komanda. Klubo atstovų teigimu, iki šalies pirmenybių pradžios komanda planuoja sužaisti dar 4-5 rungtynes.

Kiti klubai

Kitos LKL komandos taip pat ruošiasi sezono pradžiai ir jėgas bando draugiškose rungtynėse. Šiaulių „Šiaulių” komanda penktadienį 93: 51 sutriuškino Rimanto Endrijaičio treniruojamą Sumų „Sumychimprom” ekipą iš Ukrainos. Dviejų Vilniaus komandų derbyje „Sakalai” draugiškose rungtynėse triuškinamai, rezultatu 63:89 nusileidę Lietuvos čempionams „Lietuvos ryto” krepšininkams. Čempionai šias rungtynes pradėjo įspūdingai – jie spurtavo rezultatu 20:0.

Į ateitį žvelgia ir Kauno „Žalgirio” klubas, pasirašęs ilgalaikį kontraktą su 15-mečių krepšininku iš Estijos Symu Sanderiu Vene. Šis, 197 cm ūgio krepšininkas rugpjūčio mėnesį dalyvavo „Žalgirio” surengtoje stovykloje ir gavo pasiūlymą likti Kaune. Jaunasis estas nuo šiol atstovaus „Žalgirio” jaunimo komandai.

Lietuvos trenerių vadovaujamų komandų dvikovoje Ramūno Butauto treniruojamas Rygos „ASK-Riga” klubas 85:82 įveikė Permės „Ural Great” komandą, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis.

Nesiseka pasaulio moterų krepšinio čempionatui besirengiančiai Lietuvos rinktinei – Martinikos saloje šiuo metu stovyklaujanti komanda savaitgalį trečią kartą pralaimėjo Prancūzijos nacionalinei rinktinei rezultatu 58:66.

Pasaulio čempionatas prasideda rytoj. Lietuvės pirmąsias rungtynes B grupėje žais su Australijos ekipa. Šiame pogrupyje taip pat žaidžia Senegalo bei Kanados komandos.

Kovose dėl kelialapių

Šeštadienį taip pat vyko nemažai rungtynių dėl kelialapių į ateinančiais metais Ispanijoje vyksiantį Europos vyrų krepšinio čempionatą.

Kaimyninės Latvijos rinktinė atrankos į 2007 metų pirmenybes varžybose 70:78 nusileido Kroatijos komandai ir patyrė antrąją nesėkmę. Nugalėtojus į priekį vedė Kauno „Žalgirio” naujokas Marko Popovičius, kuris per 35 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 2 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kitų atrankos rungtynių rezultatai: Gruzija – Islandija 80:65, Slovakija – Albanija 101:88, Airija – Rumunija 62:81, Kipras – Šveicarija 46:64, Danija – Estija 69:68, Vengrija – Rusija 70:76, Lenkija – Švedija 88:67, Ukraina – Bulgarija 92:61.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .