V.Matuzo intrigų peiliai jau atšipę

Miesto savivaldybėje dvelktelėjo rengiamu perversmu. Pagrindinė valdančiosios daugumos jėga – konservatoriai – nebenori dalytis valdžios pyrago su sąjungininkais socialliberalais ir jau bando versti iš posto jų atstovą – savivaldybės administracijos direktorių Visvaldą Matkevičių.

Manoma, kad stiprų konkurentą nušluoti nuo rinkimų kelio labiausiai yra suinteresuotas pats miesto meras Vitas Matuzas – jam tikriausiai jau įgriso klausytis kalbų, kad V.Matkevičius laikomas už jį lankstesniu ir populiaresniu.

„Panevėžio ryto“ žiniomis, perversmu savivaldybėje šiemet kvepia jau ne pirmą kartą. Pavasarį pats miesto meras paskambino V.Matkevičiui ir, kalbėdamasis telefonu, netikėtai pasiūlė direktoriui atsistatydinti.

Susirūpino įvairiais darbais

Prieš kelias dienas vykusiame neeiliniame miesto tarybos posėdyje visiems labai netikėtai konservatorius Vidmantas Baltramiejūnas perskaitė oficialų paklausimą administracijos direktoriui.

V.Baltramiejūną domino, kaip vykdomi Tėvynės sąjungos frakcijos siūlyti darbai, kuriems tarybos sprendimu metų pradžioje buvo skirtas finansavimas.

Administracijos direktorius po šio paklausimo privalės pateikti informaciją apie automobilių stovėjimo aikštelių ir įvažiavimų įrengimą daugiabučių namų kiemuose, ekstremalių sporto šakų aikštelės projektavimą ir įrengimą, Šv. Petro ir Povilo bažnyčios parapijos namų remontą, miesto tvarkymą, BMX sporto aikštelių įrengimą.

Reikia spyrio į užpakalį

V.Baltramiejūnas žurnalistei vakar aiškino, kad šis jo paklausimas visiškai nesusijęs su politika, o tik su ūkine veikla. Tačiau konservatorius nepaneigė, kad savo „išstojimą“ derino su savo frakcija.

„Norisi įvykdyti pažadus rinkėjams, todėl ir griebiausi raginimo“, – tikino politikas.

Politikas neatsakė tiesiai į klausimą, ar mato rimtų spragų V.Matkevičiaus darbe, tik tikino, kad administracijos organizuojami darbai vyksta vangiai, todėl ir reikia sužinoti, kodėl taip yra.

„Geras spyris į tam tikrą vietą – vis tiek judėjimas į priekį“, – pakartojo savo mėgstamą frazę politikas.

Nuo pavasario įvykių atsiribojo

Paklaustas, kodėl oficialų užklausimą padarė jis, o ne konservatorių frakcijos pirmininkas Gintaras Byčius, pašnekovas trumpam kiek sutriko, bet paaiškino, kad jam labai rūpi ūkiniai reikalai, be to, jis yra Kontrolės komiteto pirmininkas.

V.Baltramiejūnas sutiko, kad jis, kaip tokio ypatingo komiteto pirmininkas, galėjo rasti ir kitokių, ne tokių garsių būdų pasidomėti administracijos darbu. Tačiau jis tikino, kad kitas kelias būtų buvęs per ilgas, o dabar – jau kitame posėdyje visi išgirs aiškų atsakymą.

Tiesiai paklaustas, ar tai nėra tik konservatorių noras nuversti V.Matkevičių, kaip pavasarį tą bandęs padaryti pats meras, politikas atsakė, jog „čia jau ne iš tos sferos“.

„Aš nuo to atsiriboju. Tada buvo pavasarį, o dabar rugsėjis. Ten buvo kiti kriterijai – galbūt darbų nedarymas, galbūt kiti faktoriai“, – aiškino neva į nešvarią politiką bandantis nesivelti V.Baltramiejūnas.

Klausiamas, ką jie darytų su V.Matkevičiumi, jei šis nesugebėtų atsiskaityti už darbus, pašnekovas atsakė, kad jie pirma palauks atsiskaitymo, o po to jau įvardys.

Galėjo klausti V.Trofimovo

Administracijos direktorius neslėpė, kad oficialus užklausimas posėdyje ir dar ne konservatorių frakcijos vadovo jį gerokai nustebino.

Anot V.Matkevičiaus, konservatoriai apie visus ūkinius administracijos darbus dar geriau negu iš jo gali sužinoti iš savo partiečio Viktoro Trofimovo. Pastarasis dabar laikinai vadovauja Miesto ūkio skyriui.

Tai, kad pasirinktas kitoks kelias, pasak pašnekovo, gali reikšti tik Tėvynės sąjungą panorus papildomai save pareklamuoti prieš rinkimus. Tai – vienas iš jos triukų.

V.Matkevičius nemanė, kad ši reklama, švelniai tariant, bus gauta jo partijos sąskaita – sumenkinus socialliberalus ir jį, miesto skyriaus vadovą. Kartu jis pripažino, kad pagalius į ratus galbūt bandoma kaišioti.

„Mūsų partija labai aktyviai dirba prieš savivaldybių rinkimus – tai visi mato ir kai kam tai nepatinka. Bet aš esu ne toks – kam pagalius kaišioti, jei gali dirbti“, – aiškino administracijos direktorius.

Pasirinko tylėjimą

Visą kalbėjimo su žurnaliste laiką labai atsargiai rinkęs žodžius V.Matkevičius tapo dar atsargesnis ir lakoniškesnis, kai buvo užklaustas apie bandymą jį nuversti ir praėjusį pavasarį.

„Ne, nežinau, neturiu tokios informacijos“, – nuolat kartojo pašnekovas ir netgi nepripažino, kad tarp jo partijos bei konservatorių jau kurį laiką vyrauja negera trintis.

V.Matkevičius neišsidavė ir dėl paties mero V.Matuzo spaudimo jam.

„Praktiškai tokio dalyko nebuvo“, – tikino jis.

Pasak pašnekovo, norint nuversti nuo posto, reikia turėti svarių argumentų, o jų nėra.

„Konservatoriai neturėtų ryžtis mane pašalinti. Viskas vykdoma, neseniai jau atsiskaičiau už savo veiklą, dabar vėl pateiksiu atsakymą į V.Baltramiejūno paklausimą. Tai bus tik reklama mums“, – aiškino V.Matkevičius.

Prieš skaitant reikėjo parepetuoti

„Nemanau, kad tuo paklausimu buvo bandoma nuversti V.Matkevičių iš posto. Tai buvo tik jo „įkirpimas“, eilinė konservatorių „pakazucha“, kurią davė perskaityti vienam iš parankinių“, – įvertino incidentą miesto taryboje liberalcentristas Ramūnas Vyžintas.

Politikas juokėsi, kad ne tik jis, bet ir mokslų daktaras Kęstutis Gudas pastebėjo, jog V.Baltramiejūnas kažkieno surašyto paklausimo teksto netgi nesugebėjo aiškiai perskaityti, matyt, skaitė pirmą kartą.

„Tegul kitą kartą V.Baltramiejūnas parepetuoja“, – sufleravo politikas.

R.Vyžintas teigė, kad V.Matkevičius kai kur išties galėtų būti vikresnis, bet apskritai klausimus sprendžia. Todėl jis pats nepalaikytų administracijos direktoriaus atstatydinimo.

„Konservatorių rankos per trumpos tokiems dalykams. Šitoks mero neveiklumas per kadenciją, kai sekamos tik pasakos ir apsimetama miesto gelbėtojais, jau pabodęs visiems“, – netikėtai atvirai ir tiesiai rėžė R.Vyžintas.

Netiki mero pažadais

R.Vyžintas nepaneigė žurnalistės žinių, kad pavasarį V.Matuzas bandė atstatydinti V.Matkevičių ir kvietė į pagalbą jį patį, už tai žadėdamas administracijos direktoriaus postą.

„Netikėjau ir netikėsiu nė vienu V.Matuzo pažadu. Tai buvo eilinė intrigėlė, kuria buvo bandoma pakenkti V.Matkevičiui. Mes tada su V.Matkevičiumi tik išgėrėme po taurelę brendžio ir iš to triukelio tik pasijuokėme“, – trumpai ir vaizdžiai situaciją pakomentavo miesto liberalcentristų lyderis.

„Panevėžio rytui“ pavyko sužinoti, kad V.Matuzas atsistatydinti V.Matkevičiui yra siūlęs Kovo 11-ąją, per valstybingumo atgavimo šventę.

Paskambinęs telefonu meras netikėtai pasiūlė rašyti pareiškimą ir pačiam pasitraukti iš administracijos direktoriaus pareigų. Tą minutę greta V.Matkevičiaus buvę politikai pasakojo, kad direktorius tada pasiteiravęs mero, kas jam pasidarė, ir perklausęs, kaip tokį siūlymą reikėtų suprasti.

Neoficialiai tada buvo kalbama, kad V.Matkevičius neva darė viską, kad Panevėžyje nebūtų statoma nauja sporto arena, tačiau vėliau tuos kaltinimus privačiame pokalbyje V.Matuzas neva atsiėmęs.

Panašių triukų buvo ir anksčiau

V.Matkevičiui nesutikus pačiam rašyti pareiškimą, V.Matuzas pasiūlė liberalcentristų lyderiui organizuoti apkaltą direktoriui, o mainais į tai pasiūlė R.Vyžintui užimti savivaldybės administracijos direktoriaus postą.

Tačiau R.Vyžintas nesutiko dalyvauti mero rengiamame perversme, o apie tai pasikalbėjo dar ir su pačiu V.Matkevičiumi.

Beje, panašus scenarijus buvo įgyvendintas ir prieš keletą metų, kai nedidelį palaikymą miesto taryboje turėjęs tuometis meras liberalcentristas Valdemaras Jakštas buvo priverstas trauktis iš pareigų anksčiau negu numatyta.

Tuomet už garsiai kalbančiųjų nugarų irgi matėsi iš Seimo prieš laiką besitraukiančio V.Matuzo figūra. Tada V.Matuzui pavyko rasti sąjungininkų ir V.Jakštas buvo priverstas atsistatydinti.

Tačiau šįkart rasti bendraminčių V.Matuzui sekasi vis sunkiau.

Už nugaros niekas nesislepia

Meras sutiko atsakyti tik į raštu pateiktus „Panevėžio ryto“ klausimus.

V.Matuzas atsakė, kad už V.Baltramiejūno nugaros nesislepia konservatorių siekimas atstatydinti V.Matkevičių. V.Baltramiejūnas prieš pateikdamas paklausimą paaiškinęs, kad tai yra noras žinoti, kaip administracija vykdo tarybos sprendimus.

„Be to, ir man asmeniškai nėra priimtina daugmaž visuotinai įsigaliojusi nuostata, kad partijos ir jų formuojama visų lygių valdžia šiandien nebesijaučia atskaitingos piliečiams, todėl kartu tai yra noras pasitikrinti, kaip vykdomi mūsų rinkiminiai pažadai“, – atsakyme rašė meras.

V.Matuzas kategoriškai neigė, kad siūlė V.Matkevičiui atsisakyti pareigų savo noru. V.Matkevičius būtent mero siūlymu buvo skirtas eiti administracijos direktoriaus pareigas.

„V.Matkevičius nėra praradęs mano pasitikėjimo, todėl apie tariamus bandymus susidoroti net neverta kalbėti“, – teigė atsakyme meras.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "V.Matuzo intrigų peiliai jau atšipę"

  1. Liolekas

    mieste nėra STT tarnybos arba ten dirba KGB-istai toks Matuzas su savo šeimynėle ir giminaičiais senai turėjo džiuvėsius graužti,na bet gal atsiras jėga kuri šį karaliukąaišku nebe Liubšio pagalbos patvarkys..ne tik jo antrą pusę bet ir jį patį….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.