A. Grigaliūnienei – pasaulio auksas

Olandijoje vykstantis pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas yra dosnus klaipėdietėms.

Jau rašėme, kad ieties metimo rungtyje aukso medalį laimėjo 37-erių metų Ramunė Adomaitienė, o štai dabar čempione tapo ir Aldona Grigaliūnienė.

Prie Aldonos pergalių jau pripratome – ji yra daugkartinė parolimpinių žaidynių čempionė, kitų varžybų nugalėtoja.

Olandijoje A. Grigaliūnienė diską nuskraidino net 31 m 63 cm.

Sėkmingiausias buvo trečiasis klaipėdietės bandymas. Antruoju mėginimu lietuvė diską numetė 27 m 58 cm, o likę keturi bandymai nebuvo įskaityti.

Sidabro medalį iškovojo ukrainietė Ala Malčyk (21 m), o bronza atiteko australei Katerinai Praudfut (20 m 86 cm).

Vakar R. Adomaitienė ir A. Grigaliūnienė dėl medalių kovojo rutulio stūmimo rungtyje. Mūsiškės buvo tarp favoričių. Apie tai „Vakarų ekspresą” informavo sportininkių trenerė Asta Ivanauskaitė.

Neblogai Olandijoje sekėsi ir kitoms mūsų šalies lengvaatletėms.

Rutulio stūmimo varžybose (F12) Lietuvos atstovė Dangutė Skėrienė užėmė antrąją vietą.

42-ejų metų lietuvė įrankį nusviedė 10 m 98 cm ir pagerino asmeninį rekordą.

Sėkmingiausias buvo penktasis sportininkės bandymas. Pirmuoju mėginimu D. Skėrienė rutulį nustūmė 10 m 35 cm, antruoju ir šeštuoju – 10 m 47 cm, trečiuoju – 10 m 38 cm, o ketvirtuoju – 10 m 69 cm.

Pasaulio čempione tapo baltarusė Tamara Sivakova. Ji rutulį nustūmė 13 m 6 cm ir pagerino pasaulio rekordą. Bronzos apdovanojimas atiteko Vokietijos atstovei Sienai Christen (10 m 92 cm).

Lietuvos rinktinė, turinti du aukso ir vieną sidabro medalį, tarp 32 šalių užima 21-ą vietą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .