Žūtis atskleidė saugumo karininko paslaptį

Vakar į Lietuvos televizijos žurnalistės Joanos Lapėnienės namų duris pasibeldė Generalinės prokuratūros pareigūnas.

Nors moteris savaitgalį susirgo plaučiu uždegimu, o vakar jai temperatūra buvo pakilusi iki 40 laipsnių, prokuroras pradėjo apklausą. Ji truko beveik dvi valandas.

Teisėsaugos pareigūnus domina šios moters santykiai su mįslingai Breste naktį į rugpjūčio 23-iąją žuvusiu Lietuvos saugumo karininku Vytautu Pociūnu.

Paskutinė žinutė draugui

„Aš negaliu susitaikyti su jo mirtimi. Mes buvome labai artimi“, – praėjusį savaitgalį „Lietuvos rytui“ kalbėjo J.Lapėnienė.

Rugpjūčio 22-ąją per pietus J.Lapėnienė kalbėjo su V.Pociūnu telefonu, o, kaip vėliau paaiškėjo, prieš pat mirtį pasiuntė žinutę su vienu žodžiu: „Labanakt!“

Po draugo mirties moteris save kaltino, kad siuntė žinutę, o nepaskambino – gal būtų atitraukusi nuo pikta linkinčių žmonių. Galbūt tai būtų išgelbėję jam gyvybę.

Kėlė nerimą Rusijos įtaka

Artima šios moters draugystė su V.Pociūnu tęsėsi keletą pastarųjų metų. Jos teigimu, jie turėjo daug bendrų interesų ir ilgai kalbėdavosi.

Žurnalistei draugas padėdavo geriau suprasti tai, kas vyksta Lietuvoje ir už jos ribų, tačiau niekada nekalbėjo apie konkrečias įmones arba bylas.

Ji prisiminė, jog konservatoriams artimas V.Pociūnas vis užsimindavo apie tai, kad Lietuvos strateginiai objektai pamažu pereina Rusijos įtakon, ir dėl to labai išgyveno.

„Pirmiausia vertinau jo protą“, – sakė J.Lapėnienė.

Gyveno lyg povandeniniame laive

Moteris pasakojo buvusi ir Gardine, kur nuo pernai rudens Lietuvos konsulate dirbo V.Pociūnas. Jis skundėsi, kad ten jaučiasi vienišas ir atskirtas nuo Lietuvos.

Gyvenimą tame name V.Pociūnas palygino su buvimu povandeniniame laive – esi ne tik atskirtas nuo tėvynės, bet ir visą parą stebimas.

Žurnalistė buvo priblokšta sužinojusi, kad Lietuvos diplomatų namų ir butų Baltarusijoje niekas nesaugo.

„Mane ir taip visą parą stebi“, – liūdnai juokaudavo Lietuvos karininkas, matyt, turėdamas galvoje Baltarusijos specialiąsias tarnybas.

Po V.Pociūno mirties pareigūnai jo bute rado moteriškų žieminių paltų. J.Lapėnienė prisipažino prašiusi pasaugoti jos rūbus per vasarą, nes Vilniuje nuomoja butą, kuriame mažai vietos.

Turėjo artimų ir tolimų planų

Netikėta žūtis sužlugdė jųdviejų planus savaitgalį vykti grybauti. V.Pociūnas tam rengėsi, nes iš druskininkiečių išgirdo, kad jau atsirado baravykų.

J.Lapėnienė įsitikinusi, kad jos draugas tikrai neketino žudytis.

Jis turėjo planų keleriems metams į priekį ir visada gerai žinojo, ką veiks po kelių dienų.

Tai rodo ir jo užsidegimas važiuoti grybauti.

„Mačiau jį įsitempusį, kai jam buvo tikrai labai sunku, ypač per Rolando Pakso skandalą. Bet jis turėjo Dievo dovaną suimti save į rankas ir niekam nerodyti baimės. Tokiais atvejais Vytas prisidengdavo šypsena“, – prisiminė moteris.

Uždraudė moteriai kalbėti

J.Lapėnienę vakar apklausė Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius.

Jis tiria V.Pociūno žūties Baltarusijoje aplinkybes.

Pasiteiravus, kodėl beveik dvi valandas buvo apklausiama sunkiai serganti moteris, pareigūnas atsakė negalįs komentuoti savo veiksmų.

Prokuroras tik pareiškė surašęs J.Lapėnienei įspėjimą dėl ikiteisminio tyrimo duomenų neviešinimo.

Žmonai pasakodavo mažiau

Prabilusi apie artimą draugystę su V.Pociūnu, J.Lapėnienė praplėtė Liudvikos Pociūnienės pasakojimą šeštadienio „Lietuvos ryte“.

Našlė net neužsiminė, kad vyras savo išgyvenimais dalijasi ne tik su ja.

Be to, V.Pociūnas apie savo darbą žmonai pasakojo daug mažiau negu draugei.

„Mano atmintyje Vytas visada išliks su rūpesčiu veide ir šiek tiek įsitempęs.

Tačiau su manimi ir vaikais jis darbo rūpesčiais nesidalydavo“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo našlė.

Dabar jau aiškėja, kad rūpestis saugumo karininko veide galėjo būti susijęs ne tik su darbu, bet ir su jo gyvenime atsiradusia kita moterimi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.