V. Gedvilas: Liuksemburgo „taip“ suteikia naujų jėgų tęsti Europos Konstitucinės sutarties ratifikavimą

Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Vydas Gedvilas teigia, kad referendumo rezultatai Liuksemburge yra pozityvus signalas Europos Sąjungos (ES) šalims, dar neišreiškusioms savo pozicijos dėl Konstitucinės sutarties. „Liuksemburgo pritarimas Sutarčiai suteikia naujų jėgų tęsti dokumento ratifikavimą“, – mano V. Gedvilas.
Europos reikalų komiteto pirmininko teigimu, Liuksemburgo, kaip vienos iš ES pradininkių, piliečių pritarimas yra itin svarbus Konstitucinės sutarties ateičiai. Darbo partijos frakcijos nario V. Gedvilo manymu, Liuksemburgo referendumo rezultatas – tai optimizmo suteikiantis signalas po Prancūzijos ir Nyderlandų gyventojų pareikšto nepritarimo Sutarčiai. „Liuksemburgo referendumo rezultatai turėtų padrąsinti Airiją, Čekiją, Daniją, Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Portugaliją, kurios laikinai „įšaldė“ planuotų referendumų dėl Europos Konstitucinės sutarties rengimą“, – viliasi V. Gedvilas.

Pasak V. Gedvilo, Liuksemburgo referendumo rezultatai rodo, kad ES ima judėti iš organizaciją apėmusio sąstingio: „kitas žingsnis turėtų būti Finansinės perspektyvos 2007-2013 m. patvirtinimas, kuriam prireiks visų ES šalių narių geranoriškumo“.

Liuksemburgas – trylikta šalis ratifikavusi Sutartį dėl Konstitucijos Europai, ir antra šalis, kuri Sutarčiai pritarė referendumu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.