Pajūrio prekeives Lenkijoje pražudė pienovežio vairuotojas

Lenkijoje susidūrus vilkikui ir iš Lietuvos vykusiam keleiviniam mikroautobusui žuvo aštuoni žmonės. Tarp jų – į Lenkiją prekių parsivežti važiavusios šešios prekeivės iš Klaipėdos ir Gargždų bei mikroautobuso vairuotojas. Išgyventi pavyko tik vienai klaipėdietei.

Vakar, apie 1 val., Lenkijos pasienyje, kelyje tarp Suvalkų ir Augustavo, netoli Ščebro gyvenvietės, į mikroautobusą „Mercedes-Benz Sprint“, važiavusį iš Lietuvos pusės, nestabdydamas trenkėsi 25 tonas pieno į Suvalkus gabenęs ir netikėtai į priešingą eismo juostą išvažiavęs lenkų vilkikas. Jį vairavo 45 metų vyriškis.

Nuo smūgio metalo laužu tapę automobiliai nusirito į griovį, vilkikas dar trenkėsi į medį.

Abiejų mašinų vairuotojai ir šešios mikroautobuse važiavusios moterys nuo patirtų sužalojimų žuvo įvykio vietoje.

Gyva – per stebuklą

Pirminiais duomenimis, mirė klaipėdietės Irena Vaserienė (gim. 1941 m.), Tatjana Kosik (gim. 1957 m.), Nijolė Lingienė (gim. 1956 m.) ir Ieva Šmitaitė (gim. 1965 m.), taip pat Gargždų gyventojos Marijona Šatienė (gim. 1953 m.), Anelė Danielienė (gim. 1952 m.) ir mikroautobuso vairuotojas gargždiškis Orentas Tumėnas (gim. 1964 m.).

Vakar abejota tik dėl vieno žuvusiojo asmenybės. Į Augustavą atpažinti velionių išvyko jų artimieji.

Gyva išliko tik mikroautobuso gale sėdėjusi 17-metė Karolina Lingytė. Anot Bialystoko vaivadijos policijos pareigūnų, tai tikras stebuklas – taip nutarta apžiūrėjus avarijos vietą.

Augustavo ligoninės medikai nukentėjusiajai diagnozavo abiejų kojų kaulų lūžius. Jai atlikta operacija.

Pasak Lietuvos konsulės Seinuose Aušros Černevičienės, po pietų nepilnametė pervežta į Bialystoko ligoninę – pavojus jos gyvybei nebegrėsė.

Su mama vykusi Karolina yra perspektyvi krepšininkė. Nepaisant jauno amžiaus ji žaidė Lietuvos moterų krepšinio lygoje rungtyniaujančioje Klaipėdos „Lemminkainen“ komandoje.

Vakar į Lenkiją išvyko jos tėvas Algirdas Lingė, neseniai tapęs Europos krepšinio veteranų čempionu.

Per daug pasų

Nesklandumų tikslinant žuvusiųjų ir nukentėjusiosios asmenybes kilo ir dėl to, kad avarijos vietoje rasta daugiau dokumentų nei autobusiuku važiavo žmoniu.

Nelaimės vietoje rastas pasas, kuris negaliojančiu paskelbtas dar 1994 metais. Neatmetama galimybė, kad juo galėjo naudotis kitas asmuo.

Avarijos priežastys vis dar tiriamos. Spėjama, kad pienovežio vairuotojas užmigo.

Klaipėdos rajono Stučių kaimo gyventojui Mykolui Tumėnui priklausančiu „Mercedes-Benz Sprint“ naudojosi individuali įmonė „Risota“.

Mikroautobusą vairavo M. Tūmėno sūnus, kuriam ir priklausė ši įmonė. Juo į Lenkiją parsivežti prekių vyko turguose ar prekyvietėse prekiaujančios moterys.

Pavyzdžiui, Gargždų centre įsikūrusios parduotuvės savininkė M. Šatienė prekiavo moteriškais rūbais.

Dauguma žuvusiųjų artimųjų apie nelaimę sužinojo tik vakar rytą. Nuo šoko negalintys atsipeikėti žmonės su žurnalistais bendrauti nenorėjo.

Pasak T. Kosik kaimynės, turguje nuo nepriklausomybės laikų lenkiškomis prekėmis prekiavusi moteris į pastarąją šalį, kaip įprasta, išvyko trečiadienio vakarą.

Neseniai miręs moters vyras, tad po jos mirties našlaičiu liko penkiolikmetis sūnus.

Vakar O. Tumėno namuose Gargžduose rinkosi giminės – ruoštasi mirusiojo laidotuvėms. Anot artimųjų, žuvusiųjų kūnų pargabenimą iš Lenkijos žadėjo finansuoti valstybė.

Pasak pažįstamų, O. Tumėnas tik prieš savaitę atšventė dukros vestuves.

Valdžios užuojauta

Vakar Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas pareiškė užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems bei patikino, kad Lenkijos valdžia bus nuolat raginama kuo greičiau tvarkyti prastus pasienio su Lietuva kelius.

„Kad keliai blogi, skundžiasi ne tik mūsų vairuotojai, bet ir užsieniečiai. Blogas susisiekimas net stabdo turizmą į Lietuvą. Tai viena iš problemų, kuri per 10-15 metų tikrai nebuvo išspręsta. Tačiau matau dabartinės Lenkijos vyriausybės nusiteikimą šiuos klausimus spręsti“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.