Lietuva – Graikija 76:81

Pasaulio krepšinio čempionatas Lietuvos krepšinio rinktinei virsta košmaru. Antano Sireikos auklėtiniai, neatsigavę po skaudaus smūgio, suduoto Turkijos rinktinės, antrosiose C grupės rungtynėse, Hamamacu „Shizuoka” arenoje, po pratęsimo 76:81 pralaimėjo Graikijos komandai ir patyrė antrąją nesėkmę iš eilės.

Lietuvos rinktinę pražudė klaidos – lietuviai suklydo 25 kartus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo graikai – dvitaškį pataikė M.Kakiouzis, tritaškį – N.Hatzivrettas.

Lietuviai atsakė netaikliais G.Gusto, S.Jasaičio ir R.Javtoko tritaškiais. Netaiklius metimus lydėjo klaidos – kamuolį prarado G.Gustas, sužingsniavo D.Songaila.

Gyvybės įnešė aikštėje pasirodęs jaunasis M.Kalnietis – taiklus baudos metimas, perimtas kamuolys, galingas dėjimas. Puikus pavyzdys tylintiems komandos draugams.

Įsibėgėjusius lietuvius kiek pristabdė galingasis S.Schortsanitis – du taškai ir pražanga. Kartojasi vakarykščių rungtynių scenarijus? Graikai priekyje 13:7.

Vyrai iš Lietuvos nepasidavė – taikliai atakavo S.Jasaitis, D.Songaila, L.Kleiza.

Netrukus lietuvių gynybą išdraskė D.Dikoudis – du taškai ir pražanga. Kėlinio pabaigoje taikliai atakavo T.Papaloukas ir N.Zisis.

Antrojo kėlinuko pradžioje graikai nesustojo – taikliai atakavo T.Papaloukas ir A.Fotsis.

Lietuvos rinktinės gretose sublizgėjo S.Jasaitis, pataikęs du tritaškius iš eilės, bei įmetęs dvitaškį. Jo dėka lietuviai pirmą kartą įsiveržė į priekį 29:28.

Pergalės troškimu degė A.Macijauskas… ir perdegė – Lietuvos rinktinės lyderio nervai neišlaikė po to, kai jį kietai sustabdė N.Zisis.

Įtampos kibirkštys pažadino lietuvius – taikliai atakavo aikštėje pirmą kartą pasirodęs P.Jankūnas, trečią tritaškį įsūdė S.Jasaitis, po tikslaus A.Macijausko perdavimo varžovų krepšį galingu dėjimu sudrebino puikiai į žaidimą įsijungęs P.Jankūnas. Lietuvos rinktinė priekyje – 38:31.

Kėlinuko pabaigą papuošė rezultatyvus D.Songailos prasiveržimas, o lietuvių persvarą padidino du taiklūs D.Lavrinovičiaus baudos metimai.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo D.Songailos benefisu – 4 taškai iš eilės. Lietuviai pasiekė dviženklį pranašumą – 48:38.

Graikai nepasimetė – P.Giannakio auklėtiniai, V.Spanoulio ir M.Kakiouzio pastangomis, laimėjo atkarpą 10:0. Rezultatas lygus – 48:48.

Lietuviai atsakė klaidomis – kamuolį prarado K.Lavrinovičius, M.Kalnietis, D.Songaila, puolime prasižengė A.Macijauskas.

Graikijos rinktinė tuo pasinaudojo – taiklios K.Tsartsario ir V.Spanoulio atakos. Graikai priekyje 56:52.

Bėda po vieną nevaikšto – penktą kartą prasižengė R.Javtokas.

Reikiamu momentu prabilo toliašaudė artilerija – po tritaškį pataikė L.Kleiza ir A.Macijauskas. Lietuviai vėl priekyje 58:56.

Ketvirtajame kėlinuke lyderio vaidmens L.Kleiza, pelnęs 5 taškus iš eilės. Lietuviai įsiveržė į priekį 65:62.

Taiklius metimus pakeitė klaidos – du kartus kamuolį prarado A.Macijauskas, kartą – P.Jankūnas. Iškalbinga statistika – lietuviai suklydo 21 kartą.

Netrukus tritaškį pataikė A.Fotsis – graikai priekyje 69:65. Varžovams pabėgti neleido G.Gusto ir A.Macijausko dvitaškiai – 69:69.

Lemiamos atakos metu kamuolį prarado A.Macijauskas. Graikams liko 21 sekundė išplėšti pergalę – nepavyko. Pratęsimas.

Pratęsimo metu lietuvių nervai buvo silpnesni – suklydo S.Jasaitis, D.Songaila. Graikai atsakė taškais – A.Fotsis, T.Papaloukas. Varžovai priekyje 76:72.

Viltis sugrąžino taiklūs D.Songailos dvitaškiai – 76:77. Likus 22 sekundėms, netaikliai atakavo A.Macijauskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "Lietuva – Graikija 76:81"

1. Juozukas

Žaidėjai labai stengėsi,ale matyt esam silpnesni.Kuo greičiau grįžkit į Lietuvą pasitreniruoti ir ešeriukų pagaudyti.Ritasi žemyn politikai,ritasi nuokalnėn ir krepšinis,sportas ir visa kita,nes seimūnai riejasi, kaip UAB,e kompanijonai.Valstybė- nesuprantama sąvoka mūsų virėjams seime.

2. Simute

Ale, kad jie žaidžia dar pakenčiamai, tik kažkokios detalės vis pritrūksta. Greičiau Sireika išsiaiškintų kas per problemos, nes taip ir prašiksim visą čempionatą. 😯

3. zeb

Tai negi nera treneriu LT? A jooooo…. biski bukvaliai nerrr… 😀

4. Dalius

Treneri senai reikejo pakeisti.

5. Vitalijus

Del trenerio tu teisus. Nesuprantu ka jis ten veikia. Komanda duobej – o jis net pertraukeles negali paimti… Zaidejai irgi ne ka geresni – tiek klaidu atkeistina tik kokiam nors Rimku VEFui, o ne Lietuvos rinktinei. Geda…

Komentuoti: zeb Atšaukti atsakymą