Pasikeitė pakaunės aguonų sostinė

Kauno aeroklubui priklausantis lėktuvas „MS 8936 A“, kurį pilotavo piloto mėgėjo licenciją turintis laikinasis Garliavos policijos nuovados vadovas Sergejus Lemziakovas, apie dviejų trijų šimtų metrų aukštyje tą popietę virš pakaunės sklandė apie pusantros valandos. Komisaro inspektoriaus keleiviu buvo skrydžio metu žvalgo funkcijas atlikęs Kauno rajono viešosios policijos Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Remigijus Meškauskas.

Po šio skrydžio konstatuota, kad po pernykštės panašios akcijos ėmusis prevencinių priemonių nuvainikuota buvusi pakaunės aguonų sostinė Karmėlava. Šiemet daugiausia raudonuojančių pasėlių pastebėta Vandžiogalos bei Vaišvydavos apylinkėse.

„Iš paukščio skrydžio užfiksuota informacija artimiausiu metu bus patikrinta žemėje, – vakar „Kauno dienai“ teigė Kauno rajono policijos viršininko pavaduotojas Valdemaras Čyvas. – Manau, kad kai kam mūsų vizitas gali gerokai apkartinti gyvenimą“. Turėti galvoje ne tik raudonuojantys plotai, bet ir miško tankmėje, pavyzdžiui, prie Linksmakalnio, pastebėti įtarimą sukėlę nauji statiniai. Neatmetama, kad apžvelgus kai kuriuos sunkiai įvažiuojamus pakaunės miškų masyvus aptikta ir nelegalių statybų, ir galimų naujų, pavyzdžiui, automobilių vagių slėptuvių bei buveinių.

Pasak virš pakaunės skraidžiusio komisaro inspektoriaus S.Lemziakovo, užfiksuotas ir įtarimą keliantis judėjimas aplink kai kurias apleistas fermas.

Po šio skrydžio Kauno rajono policija vėl ketina koreguoti savo valdų žemėlapį, pradėtą tobulinti prieš penkerius metus. Būtent prieš tiek laiko ji pirmoji šalyje pradėjo naudoti savo darbe aviaciją.

Pasak laikinai Kauno rajono policijos Organizaciniam poskyriui vadovaujančios Renatos Oželienės, pirmiausiai aviacija pradėta naudoti per kasmetines operacijas „Aguona“ (taip buvo ir šį kartą), tačiau vėliau ji imta kviestis ir kitiems tikslams. Nuolatinis, pasak V.Čyvo, pareigūnų sponsorius – UAB „Helisota“.

Kaip jau rašyta, Kauno rajono policija viena iš pirmųjų šalyje su aviacija pradėjo ieškoti ir dingusių žmonių. Užpernai šiuo tikslu pasitelkta, taip pat, anot V.Čyvo, niekada jiems neatsisakanti padėti aviakompanija „Oro vilkas“.

Be to, paaiškėjo, kad oro skrydžiai – gana efektyvi priemonė ir ieškant pavogtų automobilių. Anot R.Oželienės, kituose miestuose pavogtų ir apardytų ar sudegintų transporto priemonių pakaunėje randama kasmet. Beskraidant yra pavykę aptikti net Nevėžyje nuskandintą automobilį.

Pasak R.Oželienės, šiemet iš paukščio skrydžio detaliau tyrinėtos ir Kauno rajoną kertančios tranzitinio geležinkelio atkarpos – pasižymėti visi privažiavimo bei atsitraukimo keliai, jeigu būtų gautas pranešimas apie neleistinai sustojusį tarptautinį traukinį, iš kurio gali iššokti nelegalai.

S.Lemziakovo teigimu, apžvelgta ir dalis kolegų iš Prienų bei Marijampolės rajonų, neturinčių tokių modernių galimybių, valdų.

Greta Čižinauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.