Kovingų lygiųjų turas

Savaitgalį trejos Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių XXI turo rungtynės baigėsi lygiosiomis, bet visos varžybos vyko kovingai.

Vilniaus „Žalgiris” 2:0 pirmavo prieš Panevėžio „Ekraną”, tačiau pernykščiai šalies čempionai sugebėjo išvengti nesėkmės.

„Žalgirio” komandoje debiutavo du saugai iš Moldovos – Julianas Bursukas ir Anatolijus Ostapas, o „Ekranui” dėl keturių gautų įspėjimų negalėjo atstovauti komandos kapitonas Mantas Savėnas. Varžybos prasidėjo žalgiriečių atakomis. 10-ą minutę panevėžiečių gynėjas Arūnas Klimavičius pargriovė į baudos aikštelę įsiveržusį Tadą Labuką, bet svečių vartininkas Arvydas Skrupskis atrėmė Eimanto Poderio smūgį nuo 11 metrų žymos.

Kėlinį „Žalgirio” komanda laimėjo po puikaus Igorio Morino smūgio galva, o tuoj po pertraukos Poderis klastingu smūgiu užbaigė darnią komandos ataką. „Ekrano” ekipa nepalūžo, perėmė iniciatyvą, o komandos atakų lyderiu tapo Povilas Lukšys. 58-ą minutę jis baudos aikštelėje pirmas suskubo prie kamuolio, atšokusio nuo varžovo. Dar po aštuonių minučių Lukšys įmušė 11 metrų baudinį, kai žalgiriečiai baudos aikštelėje pargriovė „Ekrano” gynėją Gediminą Paulauską. Nulinėmis lygiosiomis baigėsi „Šiaulių” ir Kėdainių „Nevėžio” rungtynės bei sostinės klubų – „Vilniaus” ir „Vėtros” – derbis. „Vilniaus” komandoje debiutavo 18-metis brazilas Paulinho, žaidęs vidurio saugo pozicijoje, o „Vėtros” ekipa pasirašė sutartį su puolėju iš Slovėnijos Azizi Maksutu, aikštėje pasirodžiusiu per antrą kėlinį. Be to, peržiūrai į „Vėtrą” atvyko gynėjas iš Slovakijos. „Šiaulių” komandai pirmą kartą atstovavo rusas Vasilijus Monakovas ir ukrainietis Genadijus Ščekotilinas.

Turo statistika

ŠIAULIAI – NEVĖŽIS 0:0.

VILNIUS – VĖTRA 0:0.

ŽALGIRIS – EKRANAS 2:2 (1:0). Įvarčiai: 1:0 Morinas (41), 2:0 Poderis (49), 2:1 Lukšys (58), 2:2 Lukšys (66, iš 11 m). 10 min. Poderis neįmušė 11 m.

10. Šilutė 19 2 3 14 12:33 9

Rezultatyviausi žaidėjai: Velička (Kaunas) – 11, I.Galiūza (Šiauliai), Lukšys (Ekranas), Morozovas (Atlantas) – po 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .