Sudegė televizijos žvaigždės E.Mildažytės dvaras

Editos Mildažytės nepribloškė gaisras jai priklausančiame Abromiškių dvare: „Viskas – aš esu išmetusi jį iš savo smegenų, iš savo širdies!“

„Nereagavau niekaip, nes esu seniai palaidojusi visas idėjas dėl to dvaro“, – vakar šaltai dienraščiui L.T. pareiškė Abromiškių dvaro bendraturtė Edita Mildažytė, paklausta, kaip sutiko žinią apie nelaimę. Apie gaisrą jai pranešė vyras, rašo dienraštis L.T.

Apie ankstesnes peripetijas dėl dvaro prakalbusios E.Mildažytės balsas sušilo: „Ten iš tikrųjų yra nuostabus dvaras ir nuostabus parkas! Buvau labai užsidegusi, kai jį pirkome, tikrai norėjome tą dvarą sutvarkyti“.

Ugniagesiai privargo

Senajame pusiau mediniame, pusiau mūriniame Abromiškių dvare mįslingas gaisras kilo trečiadienio pavakarę.

Elektrėnų ugniagesių viršininkas Jonas Steiblys L.T. vakar pasakojo, kad gesinti pastato buvo pasiųstos 3 mašinos. Ugnis nuslopinta per valandą, tačiau 2 gaisrinės liko budėti iki vakaro, nes kartais pastatas imdavo smilkti. Vakar ryte ugniagesiai dar sykį buvo nuvažiavę į dvarą – pastatas vėl smilko.

Tai, kad dvaras užsiliepsnojo, ugniagesių viršininko nenustebino, nes pastatas labai apleistas, be langų, be durų. Jau daug metų dvaro šeimininkai vis keičiasi, bet niekas juo iki šiol nesirūpina. Apleistame dvare renkasi jaunimas, viduje kūrena laužus.

Apaugo versijomis

Įvykis iš karto apaugo versijomis, aplinkybes aiškinasi atsakingi pareigūnai. Įtariama, jog būta padegimo. Tačiau neaišku, ar jis buvo tyčinis. Spėjama, kad tai galėjo būti vaikų darbas.

Beje, iki šiol neįvykdytas buvusio jo šeimininko Mykolo Žilinsko testamentas – šis kultūros veikėjas dvarą buvo užrašęs Lietuvos rašytojų sąjungai, kad turtas tarnautų lietuviškos kultūros plėtrai.

Intrigos, nesutarimai

Visas Abromiškių parkas ir dvaras priklauso net septyniems bendraturčiams, teises į pastatą E.Mildažytė su savo vyru Gintautu Vyšniausku dalijasi su Jurgiu Vytautu Grigaliūnu, Elektrėnų savivaldybės politiku, gydytoju. Savininkai jau seniai neranda bendros kalbos, ką daryti su dvaru.

„Vienas nesudėsi visų langų ir neuždengsi stogo, kai esi ne vienas savininkas. Negali užkonservuoti pusės pastato, nes per kitą pusę ir lis, ir eis, ir plėš. Supranti, kad iš to kolchozo laikas išeiti“, – kalbėjo E.Mildažytė.

Tačiau tuoj pat ji prasitarė, kad netrukus pastatas turės šeimininką: „Gintas ketina nupirkti iš Grigaliūno tą jo dalį, tik nežinau, ar jie sutars dėl kainos“.

Tuo tarpu J.V.Grigaliūnas dar pernai viešai yra pasakęs užuominą, kurios esmė – dvaras nyksta, nes žmones domina ne pastatas, o sklypas: dvaro gali ir nelikti, o žemė liks visada.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.