Studentai iš Lietuvos – tarp geriausių pasaulio programuotojų

Pasauliniame programuotojų konkurse studentų komanda iš Lietuvos aplenkė 17 tūkst. varžovų iš 90 šalių ir kovos dėl pirmosios vietos. Lietuvos atstovų sukurtas kompiuterinės grafikos klipas išrinktas vienu iš dviejų geriausių darbų idėjos perteikimo kategorijoje. Absoliutus nugalėtojas bus paskelbtas finale, kuris vyks liepos pabaigoje Japonijoje.

Keturių studentų komanda, pasivadinusi „Nesnausk!”, sukūrė trimatį pasakojimą, kurį pateikė tarptautiniam programavimu besidominčių studentų konkursui „Imagine Cup 2005”, rengiamam korporacijos „Microsoft”. Šis darbas varžėsi idėjos perteikimo (angl. rendering) pogrupyje, kuriame kartu su dalyvių iš Kinijos klipu pripažintas geriausiu. Absoliutus nugalėtojas iš dviejų pretendentų bus išrinktas liepos 27-ąją prasidėsiančiame konkurso finale Jokohamoje (Japonija).

Praėjusiais metais Brazilijoje lietuvių komanda, kurią sudarė 2 „Nesnausk!” nariai, taip pat pasirodė sėkmingai. Konkursui pateiktas jų darbas „Musė” galutinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą.

„Nepaisant to, ar šiemet lietuviai laimės pirmą, ar antrą vietą, toks rezultatas rodo, jog turime itin gabių ir kūrybingų programuotojų. Antrus metus iš eilės patekti tarp prizininkų tokio masto varžybose – milžiniškas pasiekimas”, – sako „Microsoft Lietuva” direktorius Mindaugas Glodas.

„Imagine Cup 2005” dalyviai varžosi 9 skirtingose kategorijose, tarp kurių – programinės įrangos kūrimas, technologijų verslo planas, interneto svetainių dizainas, žaidimų kūrimas ir kt. Šiemetinio konkurso tema – fizinių, emocinių, intelektualinių ribų tarp žmonių trynimas, siekiant atviresnio pasaulio.

Idėjos perteikimo pogrupis, kuriame dalyvauja lietuviai, skirtas trimatės grafikos klipams. Čia labiausiai vertinamas darbų autorių sugebėjimas sugalvoti originalią istoriją ir vizualiai ją perteikti kompiuterinės grafikos priemonėmis.

Lietuvių komandą „Nesnausk!” sudaro įvairių šalies aukštųjų mokyklų studentai: Antanas Balvočius (Vytauto Didžiojo universitetas), Raimundas Juška (Vilniaus universitetas), Aras Pranckevičius bei Paulius Liekis (abu iš Kauno technologijos universiteto).
„Imagine Cup” informacinių technologijų (IT) kompanija „Microsoft” rengia trečius metus. Jis skirtas skatinti programavimu besidominčius studentus kūrybiškai taikyti ir gilinti IT žinias. Šiemet konkurse dalyvavo 17 tūkst. studentų iš 90 šalių. Jo prizinis fondas – daugiau kaip 210 tūkst. JAV dolerių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , .

2 atsiliepimai į "Studentai iš Lietuvos – tarp geriausių pasaulio programuotojų"

  1. Alida

    Džiaugiuosi, kad protu, o ne nuogu užpakaliu ar betiksliu Gineso rekordu įrodo savo pranašumą. Sveikinu visus jaunuolius. Šaunuoliai.

  2. Lukrecija

    Va čia tai protas pas vaikinukus. Džiugu, kad Lietuvoje dar yra tokių žmonių. Tikriausiai interneto svetainių kūrimas jiems atrodo labai lengvas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.