„Ekrano” varžovo sezono pradžia – įspūdinga

Panevėžio „Ekrano” varžovai Čempionų lygos antrajame atrankos etape Zagrebo „Dinamo” futbolininkai naują sezoną pradėjo įspūdinga pergale

Kroatijos čempionas „Dinamo” trečiadienį iškovojo šalies Supertaurę, 4:1 (2:0) sutriuškinęs taurės laimėtoją ir vicečempioną „Rijeką” klubą. Pirmąjį įvartį 20-ą minutę pelnė Zagrebo klubo saugas iš Brazilijos Etto. Luka Modričius rezultatą padidino 40-ą minutę. Antrame kėlinyje dukart pasižymėjo „Dinamo” puolėjas iš Brazilijos Eduardo Da Silva. 61-ą minutę jis taikliai smūgiavo nuo 11 metrų žymos, o dar po 6 minučių įtvirtino komandos pergalę.

„Ekranas”, iš Čempionų lygos eliminavęs Albanijos klubą „Elbasani”, pirmąsias rungtynes su Kroatijos čempionais liepos 25 dieną 18 valandą žais Panevėžio „Aukštaitijos” stadione. „Dinamo” į Panevėžį atvyks jau sekmadienį.

Čempionų lygos turnyrą nuo antrojo atrankos etapo pradėsiantis Škotijos vicečempionas Edinburgo „Hearts” žais su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa „Široki Brijeg”, kuri du kartus rezultatu 1:0 įveikė Baltarusijos čempioną Soligorsko „Šachtior”.

Valdo Ivanausko treniruojamas „Hearts” trečiadienį per kontrolines rungtynes 2:0 įveikė Ispanijos „Osasunos” ekipą. Pirmąjį mačo įvartį 73-ią minutę smūgiu iš 13 metrų atstumo pelnė rezultatyviausias šio Lietuvos A lygos čempionato žaidėjas puolėjas Andrius Velička. Į „Hearts” peržiūrą yra atvykę dar keturi „Kauno” futbolininkai – Marius Žaliūkas, Kęstutis Ivaškevičius, Tomas Kančelskis ir Gvidas Juška.

Per rungtynes su „Osasuna” atraminis saugas Žaliūkas aikštėje pasirodė 34-ą minutę, kai pakeitė traumą patyrusį prancūzą Julieną Brellier. Nuo 60-os minutės rungtyniavo Velička (pakeitė Edgarą Jankauską), Ivaškevičius (žaidė vietoj Deivido Česnauskio) ir Kančelskis. Dar po 5 minučių Ivanauskas į aikštę įleido Saulių Mikoliūną.

„Hearts” rungtyniavo ne savo „Tynecastle” (17 000 vietų), o didžiausiame Edinburgo „Murrayfield” stadione. Mat šioje Škotijos regbio asociacijai priklausiančioje arenoje, kurioje telpa 67 500 žiūrovų, Škotijos vicečempionai žais Čempionų lygos namų rungtynes.

Benjamino Zelkevičiaus vadovaujamas praėjusių metų Latvijos čempionas Liepojos „Metalurgs”, kuriam atstovauja penki Lietuvos futbolininkai, Kazachstane per rungtynes su „Aktobe” komanda išsaugojo namie įgytą vieno įvarčio pranašumą. Antrajame atrankos etape „Metalurgs” kovos su Kijevo „Dinamo”.

Estijos čempionas Talino TVMK, turintis du lietuvius – saugą Gintą Širmelį ir gynėją Tomą Rimą, turėjo pripažinti Islandijos „Hafnarfjordur” pranašumą.

Čempionų lyga

I atrankos etapas. Atsakomosios rungtynės

Panevėžio „Ekranas” – „Elbasani” (Albanija) 3:0. I rungtynės – 0:1.

„Baku” (Azerbaidžanas) – „Sioni” (Gruzija) 1:0. I – 0:2.

Tiraspolio „Šeriff” (Moldova) – Jerevano „Piunik” (Armėnija) 2:0. I – 0:0.

Skopjės „Rabotnički” (Makedonija) – „F91 Dudelange” (Liuksemburgas) 0:0. I – 1:0.

„Gorica” (Slovėnija) – „Linfield” (Šiaurės Airija) 2:2. I – 3:1.

„Hafnarfjordur” (Islandija) – Talino TVMK 1:1 (TVMK ekipoje Gintas Širmelis ir Tomas Rimas žaidė visas rungtynes). I – 3:2.

Torshavno B36 (Farerų salos) – „Birkirkara” (Malta) 2:2. I – 3:0.

Limasolio „Apollon” (Kipras) – „Cork City” (Airija) 1:1. I – 0:1.

„Široki Brijeg” (Bosnija ir Hercegovina) – Soligorsko „Šachtior” (Baltarusija) 1:0. I – 1:0.

TNS (Velsas) – Mylykoskeno „Pallo-47” (Suomija) 0:1. I – 0:1.

„Aktobe” (Kazachstanas) – Liepojos „Metalurgs” (Latvija) 1:1 („Metalurgs” ekipoje Tomas Tamošauskas, Mindaugas Kalonas, Vadimas Petrenka rungtyniavo visas rungtynes, Nerijus Astrauskas – iki 58

min., Darius Miceika nežaidė). I – 0:1.

Antrasis atrankos etapas. Liepos 25-26 ir rugpjūčio 1-2 d.

Panevėžio „Ekranas” – Zagrebo „Dinamo” (Kroatija)

„Gorica” (Slovėnija) – Bukarešto „Steaua” (Rumunija)