„Vilniaus susitikimas“ tęsiasi Vengrijoje

Liepos 20 – rugpjūčio 6 dienomis Vengrijoje vykstančiame didžiausiame vasaros festivalyje „Valley of Arts“ pasirodys lietuvių aktoriai Rimantė Valiukaitė, Dainius Gavenonis ir Gytis Ivanauskas

Jie dalyvaus vieno žymiausių šiuolaikinių Vengrijos režisierių Arpado Schillingo ir jo vadovaujamo teatro „Kretakor“ projekte, kuris bus kuriamas ir pristatomas festivalyje. Šis projektas pratęs šiemet per „Naujosios dramos akciją“ surengto seminaro „Vilniaus susitikimas“ temą – kaip perteikti gyvenimo kasdienybę teatre? Būtent Vilniuje „Kretakor“ artimiau susipažino su lietuvių aktoriais ir panoro toliau su jais bendradarbiauti.

„Valley of Arts“ organizuojamas vietovėje, nutolusioje nuo Budapešto maždaug per 150 kilometrų. Festivalis, trunkantis 10 dienų, paprastai sutraukia apie 200 tūkst. žmonių. „Valley of Arts“ skirtas ne tik teatrui, bet ir muzikai, dailei. „Kretakor“ teatras renginyje dalyvauja jau ne pirmus metus, tačiau pirmąkart jame pasirodys su tarptautine komanda. Specialiai šiam projektui buvo pasiūlyta ypatinga erdvė – 1970-aisiais pastatyta erdvinės telekomunikacijos stotis, anais laikais įrengta pagal tuometinių aukščiausių technologijų galimybes. Gigantiškas statinys, kuris dėl ypatingos apskritimo formos laikomas paminklu, yra gražiame parke, jame apstu sovietų ir japonų technikos.

Režisierius Schillingas projekto dalyviams pasiūlė tęsti Vilniuje pradėtą darbą – toliau kurti improvizuotas istorijas. Tik šįkart išeities tašku taps kaimiečių gyvenimas. Iš pokalbių su vietos žmonėmis ketinama sukurti bendrą istoriją ir devynis vakarus pristatyti ją kaskart maždaug 300 žiūrovų. Schillingas taip pat planuoja originaliai išnaudoti pastato istoriją – siūlo vedžioti po stotį turistų grupes. Jų gidai greičiausiai bus ir lietuvių aktoriai, apsirengę septintojo dešimtmečio kostiumais ir vaizduojantys tebeveikiančios stoties darbininkus.

Bendrą vengrų ir lietuvių teatrinį projektą planuojama tęsti ir kitais metais, o jo rezultatus pristatyti skirtingose šalyse. Lietuvoje projektą koordinuoja Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.