Garso meno renginys „Mikro”

M.Žilinsko dailės galerija, Kino salė
Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
Liepos 8 d., penktadienį, 19:00

Šį penktadienį, 19:00, Šiuolaikinio meno informacijos centras (ŠMIC), trumpam atsitraukęs nuo natūralių gamtos garsų, kviečia prisiliest prie „Mikro” pasaulio ir įsigilint į unikalius elektronikos garsus kartu su pasaulinio lygio garso tyrinėtojais Francisco Lopez, Michael Gendreau ir Violet. Renginį pradės Lietuvos kūrėjai Darius Čiuta ir Artūras Bumšteinas.

Francisco Lopez (Ispanija)

Pastaruosius dvidešimt metų Francisco Lopez plėtojo nuostabią, absoliučiai individualią garso erdvę, pagrįstą giliu įsiklausimu į pasaulį. Griaudamas ribas tarp industrinių garsų ir beribių garso terpių, kūrėjas su aistra praplečia suvokimo ribas iki bauginančios garso bedugnės, siūlydamas aklą, bekraštį ir transcendentinį klausymąsį. Francisco Lopez – kompozitorius, sugebantis muzikoje rasti absoliutumą konkretume.
Vienas garsiausių tarptautinės eksperimentinės scenos atlikėjų Francisco Lopez iki šios dienos yra įrašęs daugiau nei 160 garso darbų, kuriuos išleido daugiau nei 130 muzikos kompanijų bei dalyvavęs šimtuose koncertų ir garso instaliacijų visame pasaulyje – Vakarų bei Rytų Europoje, Šiaurės, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Japonijoje, Taivanyje, Australijoje ir Naujoje Zelandijoje.
Francisco Lopez bendradarbiavo su šiais garsiais kūrėjais: Big City Orchestra (USA), Masami Akita (Japonija), Mick Harris (UK), Russell Haswell (UK), Zbigniew Karkowski (Lenkija), John Duncan (JAV), James Plotkin (JAV), Z’ev (JAV), Peter Rehberg (Austrija), Hecker (Austrija), Stilluppsteypa (Islandija), Jazzkammer (Norvegija) ir kitais.
Muzikos kompanijos išleidusios Francisco Lopez kūrybinius projektus: Touch (UK), Mego (Austrija), Staalplaat (Olandija), Drone Records (Vokietija), SubRosa (Belgija), Old Europa Cafe (Italija) ir kiti.

Violet (JAV)

Jeff Surak (aka Violet) – nemažą stažą turintis legendinis eksperimentinės muzikos kūrėjas iš JAV, kūryboje jungiantis noise, elektroniką ir laisvą improvizaciją. Jeff Surak gyvena Vašingtone, kur yra įkūręs įrašų kompaniją „Zeromoon” (www.zeromoon.com) ir visame pasaulyje pristato įvairiausius eksperimentinės elektroninės muzikos albumus.
Muzikinę karjerą pradėjęs slapyvardžiu „1348”, Jeff Surak pirmoje savo įrašų kompanijoje „Watergate Tapes” kartu su savo kūryba yra išleidęs ir garsiųjų Controlled Bleeding, Kapotte Musik, Odal, F.A.R. albumus bei bendradarbiavęs su Frans De Waard, Crawling With Tarts, Alexei Borisov, Andrey Kiritchenko, Kotra, Betrand Denzler, John Hudak, Zan Hoffman ir kitais.
90-jų pradžioje Jeff Surak didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia Rusijoje, kur suformuoja triukšmo grupę „!>25 ¬@54?@8OB85”, atliekančią ypatingus, nuo vietovės ir aplinkybių priklausomus pasirodymus. Vėliau Surak grįžo prie įrašų ir gyvų pasirodymų su duetu „V”. Po begalės albumų ir pasirodymų Amerikoje, duetas „V” buvo numarintas ir Surak pradėjo solinę veiklą, pasivadinęs „Violet” ir iki šiol kurdamas organines iracionalias kompozicijas.

Michael Gendreau (JAV)

Michael Gendreau – elektroninės muzikos kompozitorius iš Kalifornijos, garsaus projekto „Crawling With Tarts” (1983 – 1998) narys. Gendreau dirba kompanijoje, kurios specializacija yra technologijų laboratorijų projektavimas ir akustikos bei vibracijos tyrinėjimas.
Kaip muzikantas Michael Gendreau jau nuo 6 metų groja su įvairiomis grupėmis. Pastaruoju metu kompozitorius skiria daug dėmesio mažų motorų ir mechanizmų garsams, pasirodymo metu komponuodamas juos specialiai pagal erdvių parametrus.
Michael Gendreau yra pripažintas elementarios, kontaktinės elektronikos autorius, realizavęs savo kūrybines mintis daugelyje instaliacijų bei albumų. Nuo 8-jo dešimtmečio Gendreau bendradarbiavo su įvairiais garsiais kūrėjais, tame tarpe su 1348, Daevid Allen (Gong), Tore Boe, Alexei Borisov, Anthony Braxton, John Cage, Alvin Curran, Lou Harrison, Zbigniew Karkowski, Brandon Labelle, Fred Lonberg-Holm, Francisco Lopez, Elliott Sharp, Tamio Shiraishi, Jeff Surak, Ralf Wehowsky, William Winant ir kitais.

Darius Čiuta (Lietuva)

Dariaus Čiutos garso strategijos – microsound, click&cut, konceptualus garso dizainas. Individuali Dariaus Čiutos stilistika atvira dažnoms kolaboracijoms su lietuvių ir užsienio menininkais: Juozu Milašiumi, Artūru Raila, Robertu Kundrotu, Gintu K, Raimundu Eimontu, Vaclovu Nevčesausku, projektu „Privati ideologija”, Kouhei Matsunaga ir kt.

Artūras Bumšteinas (Lietuva)

Artūras Bumšteinas – eksperimentinės elektroninės muzikos renginių organizatorius (Audio Shrift, masson ir kt.), vienas iš audiovizualinio projekto G-Lab narių. Aktyvi veikla garso bei video meno srityse: vaizdas Avanto festivalyje, dalyvavimas ŠMC parodoje 2Show, kompozicijos studijos muzikos akademijoje, elektroakustinės kompozicijos, garso/vaizdo/teksto santykių tyrimai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.