Naujos kaukės

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16
liepos 28 d., penktadienį, 16 val. įvyks tarptautinės vizualiųjų menų parodos „Naujos kaukės“ atidarymas.
Parodoje dalyvauja: Robertas Antinis, Stasys Eidrigevičius, Vytenis Jankūnas Paulius Juška, Simona Juškevičiūtė, Vidmantas Jusionis, Sigutė Grabliauskaitė, Gintaras Kamarauskas, Ramunė Kmieliauskaitė, Saulius Kuizinas, Eglė Labanauskaitė, Vilmantas Marcinkevičius, Aurelijus Madzeliauskas, Aleksandras Macijauskas, Rymantas Penkauskas.
Vizualiųjų menų parodoje „Naujos kaukės“, pasitelkiant skirtingas meno rūšis – skulptūrą, tapybą, fotografiją, taikomąją dailę, tarpdisciplininius menus – siekiama atskleisti semantinę ir vizualiąją kaukės interpretacijas šiuolaikiniame mene. Įvairių tautų kultūrose kaukė yra svarbi, ypač ji sureikšminama per didžiąsias šventes: karnavalus, užgavėnes, kurių metu kaukė atlieka žaidybinę funkciją.
Kas yra kaukė šiuolaikiniame pasaulyje? Vienas iš parodos dalyvių Stasys Eidrigevičius teigia: „Mano veidai kaukės- tai veidai, kuriais galima užsidengti veidą. Ne tam, kad jį paslėptum, o tam, kad atvertum savo sielą“.
Šioje parodoje pateikiamos labai skirtingos ir individualios kaukių variacijos. Kurdami jas menininkai ne tik atranda be galo įvairią kaukių simboliką bei funkcijas, bet taip pat aktualizuoja tam tikrus kultūrinius kontekstus.

Paroda veiks: 2006 07 28-2006 08 28

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.