Maco ateitis – per 240 valandų

Per dešimt parų paaiškės, kuriam klubui ateinantį sezoną atstovaus metus NBA ant suolo praleidęs Arvydas Macijauskas. NBA klubo „New Orleans-Oklahoma City Hornets“ 26 metų 192 cm ūgio krepšininko A.Macijausko laik­rodis tiksi.

Praėjusį sezoną ant „Hornets“ ekipos atsarginių žaidėjų suolo praleidęs krepšininkas šiuo metu treniruojasi Palangoje Lietuvos vyrų rinktinės stovykloje. Kur žais kitą sezoną, Macas sužinos per dešimt parų vis dar pajūryje, rašoma L.T.

„Arvydas dirba labai atsidavęs. Žaidėjas negaili savęs. Pažiūrėsim, kas iš to bus“, – L.T. teigė 51 metų rinktinės strategas Antanas Sireika.

– Treneri, gal jau aiškėja, kurie žaidėjai yra netinkami rinktinei?

– Stebime krepšininkų treniruotes. Mintyse dėlioju pliusus ir minusus, tačiau kol kas konkrečių pavardžių įvardyti negaliu. Neturėjome aukšto lygio varžybų. Žaidžiame tarpusavyje, todėl sunku įvertinti krepšininkų formą.

– Rinktinė turi galingai atrodančią priekinę liniją. Ką išskirtumėte iš puolėjų?

– Visi gerai atrodo. Tiek broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai, Robertas Javtokas, Marijonas Petravičius, Paulius Jankūnas, tiek Darius Songaila. Nenoriu nieko nei girti, nei peikti.

– D.Songaila prie komandos prisidėjo prieš porą dienų. Puolėjas nuo kovo mėnesio nežaidė rimtų rungtynių. Kaip jis atrodo stovykloje?

– Darius dabar dirba pagal individualią programą su fizinio parengimo treneriu Aleksandru Kosausku. Apie žaidėjo sportinę formą kol kas nieko negaliu pasakyti. Jis daugiau stebi rinktinės treniruotes ir nežaidžia kontaktinio krepšinio. D.Songaila nėra pasirašęs sutarties su NBA klubu, todėl prisibijo gauti traumą. Tačiau tai nereiškia, kad Darius yra tik statistas…

– Pirmasis kontrolinis turnyras vyks liepos 19 dieną Prancūzijoje. Ar besiilsintis po sezono Ramūnas Šiškauskas skris su rinktine į varžybas?

– Negaliu tiksliai pasakyti. Su juo kalbėjausi, kai grįžo iš Italijos. Kol kas tikrai nėra aišku, kada Ramūnas pailsėjęs prisidės prie ekipos.

– A.Macijauskas praėjusį sezoną „Hornets“ komandoje beveik praleido ant suolo. Kokia dabar yra jo fizinė forma?

– Arvydas stengiasi. Labai daug dirba. Beveik visada į treniruotes ateina pirmas. Krepšinio salę žaidėjas palieka paskutinis. A.Macijauskas – valingas krepšininkas. Gaila, kad Macas per metus beveik nežaidė krepšinio. Kad atgautų fizinę formą, jam dabar tenka intensyviai paplušėti.

Tuo tarpu pats A.Macijauskas Palangoje sprendžia dvi problemas – kaip prasimušti į Lietuvos krepšinio rinktinę bei kokiame klube žaisti ateinantį sezoną.

– Vakar NBA lygoje prasidėjo kontraktų pasirašymo metas. Ar jau žinote, kur žaisite ateinantį sezoną? – L.T. paklausė „Hornets“ krepšininką A.Macijauską.

– Dar tikrai negaliu atsakyti, kur žaisiu. Nespauskite manęs – palaukime dar dešimt dienų. Tada ir paaiškės, kuriai komandai atstovausiu ateinantį sezoną.

– Jumis domisi dauguma stip­riausių Europos klubų. Ar yra tikimybė Jus išvysti rungtyniaujantį Senajame žemyne?

– Visko gali būti. Bet nereikia daryti išankstinių išvadų – dar truputį reikia luktelėti.

– Rinktinės treneris A.Sireika teigė, kad pasiruošimo pasaulio čempionatui stovykloje negailite savęs. Nepervargstate?

– Ne. Viskas gerai. Reikia atgauti formą. Nežinau, kiek tai užtruks, todėl ir dirbu daug. Ko jau ko, o sėdėti ant suolo ir nieko neveikti jau pavargau, tad šis nuovargis yra šimtą kartų malonesnis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.