Kokia sveikatos priežiūra Lietuvoje?

Tiek medikai, tiek pacientai įvairiai vertina dabartinę sveikatos priežiūrą Lietuvoje ir lygina ją su ankstesne sovietine sveikatos apsauga, išsakydami jų pranašumus bei trūkumus.

Vykstant sveikatos apsaugos reformai pacientams iškyla daug klausimų, į kuriuos man tenka atsakyti. Kai kurie jų klausia, koks sveikatos priežiūros lygis Lietuvoje? Atsakyti į šį klausimą man padėjo medikai ir pacientai, kurie lankėsi kitų šalių gydymo įstaigose.

Išsivysčiusių pasaulio šalių gydymo įstaigos daugiau kompiuterizuotos, turi daugiau brangios šiuolaikinės medicininės aparatūros. Šios šalys sveikatos priežiūrai skiria ženkliai daugiau lėšų, nei Lietuva. Todėl ir medicinos lygis ten aukštesnis.

Bet mūsų šalies medikai savo profesionalumu nenusileidžia tų šalių medikams ir atlieka sudėtingas širdies, organų persodinimo, sąnarių protezavimo, endoskopines, plastines operacijas, gydo ir slaugo sunkius ligonius.

Mūsų valstybė per Ligonių kasas sumoka už šias brangias operacijas. Taip pat sumoka ir už specialistų konsultacijas, tyrimus, ligonių ištyrimą, gydymą, reabilitacinį, sveikatą grąžinantį (anksčiau vadinamą sanatorinį) gydymą.

Neretai pacientai turi primokėti už dalį paslaugų, už vaistus, nes valstybės lėšos toms reikmėms ribotos. Labai sunku prognozuoti ligas, o tuo labiau traumas, todėl paslaugų kvotos yra viršijamos.

Dauguma Lietuvos pensininkų, taip pat dalis dirbančiųjų turi mažas pajamas ir todėl negali mokėti už brangesnes paslaugas, pirkti brangesnius vaistus. Sovietiniais laikais buvo skelbiama, kad sveikatos apsauga nemokama, bet už vaistus ir kai kurias paslaugas reikėjo mokėti, o gerų vaistų ligonis dažnai ir negaudavo. Tada buvo visko mažai, visko trūkumas. Dabar visko yra, tik reikia turėti pinigų.

Vienas svarbiausių dabartinės sveikatos priežiūros pranašumų, jog pacientas gali pasirinkti šeimos gydytoją, taip pat gali rinktis ir ligoninę, kurioje nori gydytis. Sovietiniais laikais tokio pasirinkimo nebuvo.

Kitas sveikatos priežiūros privalumas yra tas, kad farmacinių kompanijų atstovai supažindina gydytojus su naujausiais vaistais, organizuoja susitikimus su Kauno bei Vilniaus universitetinių ligoninių medikais, kurie papasakoja apie naujus tyrimų bei gydymo metodus. Taip keliama gydytojų kvalifikacija, o sykiu gerėja ir teikiamų paslaugų kokybė.

Savo pasiaukojančiu darbu medikai visada stengiasi padėti pacientams, kad šie gautų aukšto lygio paslaugas. Sveikatos priežiūros lygis sparčiau augs, jei didės valstybės dėmesys savo piliečių sveikatai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , .

5 Responses to Kokia sveikatos priežiūra Lietuvoje?

 1. Raimundas

  Gal autorius galetu uzbaigti straipsneli paminedamas ne tik dabartines sistemos pranasumus, bet ir kas siuo metu yra blogiau, lyginant su tarybiniais metais. Pagarbiai.

 2. nu i nu

  Kam toks staripsnis iš viso reikalingas…

 3. as

  Tarybiniais laikais negalejai pasirinkti gydytojo, ligonines, bet visada buvai garantuotas ,kad susirgus bent jau busi paguldytas ir isgydytas, o ne taip kaip dabar po operaciju su vamzdeliais galvose, pilvuose israsomi ligoniai namo.

 4. skaitytoja

  Gal nesilankote gydymo istaigose. Eileje laukti reikia apie keleta menesiu, bet jeigu sumoki 20-30 Lt, laisvas gydytojas atsiranda tuoj pat. Manau, kad sovietmeciu tokiu dalyku nebuvo. Apie koki medicinos gydytoju demesi kalbame?!

 5. Rugiagėlė

  Ignalinoje norint patekti pas šeimos gydytoją reikia užsiregistruoti prieš mėnesį O iš kur žinot, sirgsiu aš po mėnesio , ar mirsiu ?????O pasikviest greitąją pagalbą taip pat problema, nežina kaip atrodysi atvykusiems medikams, būsi apkaltintas jų trukdymu jei jiems atrodys, kad esi per lengvai ligotas, o jei iš tiesų bus bloga sveikata, teks vežti į ligoninę, vėl gali likt kaltas, kad greitoji jums ne taksi Nesakau, kad viskas blogai, yra tikrai nemažai gerų medikų, visada nuoširdžiai pagelbėjančių, atsidavusių savo darbui 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.