Šiauliečiai ir trečią kartą neatsilaikė prieš „Kauną”

Kauno FBK „Kaunas” dar labiau padidino persvarą prieš persekiotojus. Lietuvos futbolo A lygos čempionato lyderiai savo aikštėje 2:0 įveikė Šiaulių „Šiaulius”, o antroje vietoje žengiantis Panevėžio „Ekranas” netikėtai sužaidė lygiosiomis 1:1 su pirmenybių autsaideriu Kėdainių „Nevėžiu”.

Pasižymėjo rezultatyviausias žaidėjas

Kauno FBK „Kaunas” – Šiaulių „Šiauliai” 2:0 (2:0). Įvarčiai: A.Velička (12 min. iš 11 m), M.Žaliūkas (40 min.).

Šį sezoną Lietuvos vicečempionai šiauliečius nugalėjo trečią kartą.

„Šiauliams” dėl traumos negalėjo atstovauti Gintaras Juodeikis, dėl diskvalifikacijos – rezultatyviausias komandos žaidėjas Ilja Galiūza. „Kaunui” dėl patirtos traumos jau senokai negali padėti saugas Givis Kvaracchelija, dėl gautų geltonų kortelių mačą turėjo praleisti gynėjas Mindaugas Bagužis. Šiemet pirmą kartą „Kauno” marškinėlius vilkėjo gynėjas Mindaugas Pacevičius, kuris iki liepos mėnesio rungtyniavo „Šilutės” ekipoje.

Aikštės šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios ėmė spausti svečius. 12-ąją minutę „Šiaulių” legionierius Sergejus Galiūza pargriovė į baudos aikštelę įsiveržusį rezultatyviausią A lygos žaidėją Andrių Veličką. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo pats pargriautasis.

Kėlinio pabaigoje Marius Žaliūkas suklaidino „Šiaulių” gynėjus ir vienas išsiveržė prieš varžovų vartininką Ingusą Lukovičių. Pastarajam teliko ištraukti kamuolį iš vartų tinklo – 2:0.

E.Riabovas gyrė, S.Vertelis peikė

„Mūsų komanda žaidė prastai, ypač iki pertraukos. Man atrodo, kad kai kurie „Šiaulių” futbolininkai į Kauną vyksta pralaimėti. Per šią dvikovą pamačiau tų žaidėjų lygį. Jei norime kovoti dėl aukštų vietų, turime pradėti tam tikras permainas. Per čempionato pertrauką reikės kažką keisti, stiprinti komandą naujokais. Rezultatas 0:2 yra labai blogas, taip rungtyniauti negalima”, – sakė „Šiaulių” vyriausiasis treneris Saulius Vertelis.

Anot jo, „Kauno” futbolininkai nėra labai techniški, tačiau gerai pasirengę fiziškai.

„Po pralaimėjimo „Ekranui” mums pergalė buvo labai reikalinga, kad galėtume atsigauti psichologiškai. Smagu, kad komanda vėl įmušė du įvarčius. Vyrai pademonstravo neblogą futbolą ir įveikė ekipą, kuri šiemet ne vienam varžovui pakišo koją. Pergalė svarbi ir tuo, kad geros nuotaikos pradėsime pasirengimą Europos taurės turnyrui”, – teigė „Kauno” treneris Eugenijus Riabovas.

„Nevėžio” staigmena

Panevėžio „Ekranas” – Kėdainių „Nevėžis” 1:1 (0:0). Įvarčiai: M.Gardzijauskas (90+2 min.) ir V.Stankevičius (70 min.).

Šiemet „Ekranas” kėdainiečius buvo sutriuškinęs du kartus – 4:0 ir 5:1. Tačiau per trečiąjį tarpusavio mačą panevėžiečiai vos išvengė pralaimėjimo. Saugas Mindaugas Gardzijauskas rezultatą išlygino tik per teisėjo pridėtą laiką.

83 min. „Ekrano” kapitonas Mantas Savėnas nerealizavo 11 metrų baudinio.

Kai „Nevėžio” vyriausiuoju treneriu tapo Vitalijus Stankevičius, komanda per du turus pelnė keturis taškus – tiek pat, kiek prieš tai per 17 turų.

„Vėtros” krizė baigėsi

Vilniaus „Vėtra” – Klaipėdos „Atlantas” 2:1 (1:1). Įvarčiai: A.Preikšaitis (31 min. iš 11 m, 76 min.) ir A.Laurišas (45 min.).

„Vėtra” tris taškus pelnė po ilgos pertraukos. Pastarąjį kartą vilniečiai pergale džiaugėsi gegužės 10 dieną, kai 2:0 įveikė „Ekraną”.

„Laimėjome, nes žaidėme komandinį žaidimą. Mačas mums galėjo susiklostyti lengviau, jei būtume išnaudoję progas įvarčiui pasiekti. Antra vertus, „Atlantas” yra stipri ekipa, visos jos grandys gerai sukomplektuotos. Pergalė rodo, kad „Vėtros” krizė baigėsi, žaidėjai patikėjo, jog gali laimėti”, – sakė „Vėtros” treneris Vytautas Jančiauskas.

Marijampolės „Sūduva” – Vilniaus „Žalgiris” 2:3 (2:1). Įvarčiai: A.Urbšys (22 min.), D.Maciulevičius (38 min.) ir I.Morinas (4 min.), G.Aleksa (65 min.), A.Puotkalis (73 min. iš 11 m.).

Vilniaus „Vilnius” – Šilutės „Šilutė” 1:0 (0:0). Įvartis: Jovino (79 min.).

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Nevėžis” 19 2 2 15 13:51 8
Čempionate rezultatyviausiai žaidžia „Kauno” puolėjas Andrius Velička, pelnęs vienuolika įvarčių. Devynis kartus pasižymėjo „Šiaulių” legionierius Ilja Galiūza.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , .