Dešimt klausimų „Robotų” režisieriui

Režisierius Chrisas Wedge’as, prieš trejus metus išgarsėjęs su šmaikščia animacine juosta „Ledynmetis”, žiūrovams pristato naują savo darbą. Liepos 1 dieną kinuose pasirodė netradicinis, apie vaikiškų svajonių išsipildymą pasakojantis filmas „Robotai”. Pagrindinius herojus įgarsina Robinas Williamas, Halle Berry, Ewanas McGregoras, Paulas Giamatti ir kt.
Pateikiame 10 klausimų, į kuriuos atsakė animacinės juostos „Robotai” režisierius Chrisas Wedge’as.

Kokią muziką labiausiai mėgstate?

Gal atrodys, kad aš išpuikęs, tačiau man labiausiai patinka Dvorako „From the new world”.

Koks jūsų mylimiausias filmas?

Išskirti vieną tikrai neįmanoma, tad galbūt reiktų rinktis iš tų, kurie buvo išleisti praėjusiais metais. Tai buvo juosta „Amerikoje”.

Kokią iš šiuo metu esamų ar anksčiau rodytų televizijos laidų mėgstate?

Šiuo metu – „The daily show”. Tai vienintelis šou, kurį žiūriu.

Koks pasiekimas profesinėje srityje jums yra svarbiausias?

Studijos pastatymas. Labai tuo didžiuojuosi. Dar vienas man svarbus momentas buvo „Oskaro” įteikimas už trumpą animacinį filmuką „Bunny”. Tai vienas iš tų darbų, kuriuos atlikau profesionaliai ir visiškai be jokių kompromisų.

O koks projektas nepasisekė?

Atvirai pasakius jų nėra daug. Animacijoje visi darbai atliekami labai rūpestingai. Vienas dalykas, kurio laikausi nuo vaikystės, yra supratimas, kad jei ilgai dirbi, būtinai atrasi tai, ko ieškai ir sieki. Kai projektas eina į pabaigą, filmas pats pasako tau, ką reikia daryti. Taigi esu patenkintas viskuo, ką esu padaręs.

Kokia jūsų mėgstamiausia knyga?

Nenoriu, kad tai skambėtų snobiškai, bet man patinka „Senis ir jūra”. Dar atsimenu, kad, išėjus knygai „The right stuff”, buvau labai ja susižavėjęs. Aš ir žmona vogdavome ją vienas nuo kito, kad galėtume paskaityti.

Jeigu kino industrijoje galėtumėt pakeisti vieną dalyką, kas tai būtų?

Mūsų industrijoje filmai, kuriuos nori parodyti plačiai auditorijai, kainuoja tiek daug pinigų… Manau, kai ateityje ši situacija bus laisvesnė (nes technologijų dėka filmų kūrimas pinga), bus galima statyti filmus labiau atrinktai auditorijai. Manau, kad žmonės galės kurti labiau asmeniškas juostas.
Filmus veikia labai daug veiksnių, nes į jų sukūrimą įdėta milžiniška suma pinigų. Labai daug žmonių stengiasi, kad filmai būtų sėkmingi. Tokia situacija gali sugniuždyti žmogų iš kūrybinės pusės.

Kas turėjo didžiausios įtakos jūsų karjerai?

Man padėjo labai daug žmonių. tačiau svarbiausias dalykas buvo kompiuterinės animacijos atsiradimas. Besimokydamas koledže piešiau taip vadinamus sustabdytus judesius. Įstrigau tame darbe. 1980 m. galėjau būti pirmas, pradėjęs dirbti su kompiuterine animacija. Technologijos augimas mane visada traukė.

Koks bus jūsų kitas projektas?

Dar neturiu kažko konkretaus, apie ką galėčiau kalbėti. Galiu pasakyti tik tiek, kad studija „Blue sky” kuria antrą „Ledynmečio” dalį.

Koks yra projektas, kurį visada norėjote įgyvendinti?

Vieną dieną norėčiau susėsti su nedidele žmonių grupe kokioje nors ramioje aplinkoje ir sukurti filmą, kuris būtų labiau nepriklausomas, kad mes galėtume jausti daugiau laisvės kurdami filmo istoriją ir herojus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.