Pasai Lietuvos arkliams

Nuo 2007 m. sausio 1 d. visiems registruotiems Lietuvos arkliams bus išduodami pasai.
Arklių pasai – tai registruotų arklių tapatybės nustatymo dokumentai, jau gana seniai naudojami visoje Europos Sąjungoje. Pasas leidžia atsekti arklio kilmę, nes jame nurodyta visa gyvūno genealoginė informacija, taip pat būtini sveikatos duomenys, ypač vakcinavimo ir laboratorinių tyrimų. Lietuvoje iki šiol tik sportiniai žirgai, vykstantys į varžybas užsienyje, turėjo Šveicarijoje išduotus pasus.
Žemės ūkio ministrės 2006 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 3D-274 buvo patvirtintos registruotų arklių tapatybės nustatymo dokumento – paso formos, išdavimo ir naudojimo taisyklės. Arklio pasą arklio savininkui arba jo įgaliotam asmeniui išduos valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (toliau – ŽŪIKVC). Pasai bus išduodami arkliams, kurie yra įtraukti į ŽŪIKVC arklių veislininkystės informacinės sistemos duomenų bazę. Už išduotą arklio pasą reikės sumokėti teisės aktais nustatytą mokestį.
Pasikeitus arklio savininkui, arklio pasas turės būti nedelsiant perduotas jį išdavusiai institucijai, kad būtų perregistruotas įrašant naujojo savininko asmens duomenis. Arklį eksportuojant į Europos Sąjungos valstybes, arklio pasas bus perduodamas arklio pirkėjui. Arklį eksportuojant į ne Europos Sąjungos šalis, jam kritus ar jį paskerdus, arklio savininkas privalės grąžinti pasą ŽŪIKVC.
Arklių pasų išdavimą ir jų panaudojimą kontroliuos Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Augintiniai su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.