Apžvalga: Iranas – Angola

Trečiadienį baigsis varžybos D grupėje. Viename iš 17-ą valandą Lietuvos laiku prasidėsiančių mačų susikaus Irano ir Angolos rinktinės. Iranui šios varžybos – tik prestižo reikalas, tuo tarpu Angola dar neprarado vilčių prasimušti į kitą etapą, todėl žais su dar didesne motyvacija.

D grupė, Iranas – Angola

Vieta: Zentralstadion, Leipcigas.

Teisėjas: Mark Shield (Australija)

Norint patekti į kitą etapą Angolos futbolininkams reikia tikėtis palankaus rezultato Portugalijos ir Meksikos rungtynėse. Be abejo, visų pirma Angola turi įveikti Iraną, o jau tada domėtis kito grupės mačo rezultatu. Jeigu Angola nugalėtų Iraną, o portugalai laimėtų prieš meksikiečius, antrosios vietos likimą lemtų įvarčių santykis. Šiuo metu Angola yra prastesnėje padėtyje negu Meksika, kadangi Afrikos atstovų įvarčių balansas neigiamas (-1), tuo tarpu Meksika prieš trečiąjį turą turi teigiamą santykį (+2).

Irano padėtis yra daug paprastesnė – komanda pralaimėjo abu pirmuosius mačus ir geriausiu atveju grupėje gali užimti trečiąją vietą. Kad taip atsitiktų, Iranui teks nugalėti neblogą gynybą demonstruojančią Angolą. Intrigos varžyboms suteikia ir tai, jog šis mačas bus pirmoji šių rinktinių tarpusavio akistata.

Pirmi du turai

Čempionatą Iranas pradėjo pralaimėjimu 3-1 prieš Meksikos rinktinę. Didžiąją rungtynių dalį atsilaikę Azijos atstovai pabaigoje palūžo, pradėjo klysti gynyboje ir patyrė nesėkmę. Vienintelį komandos įvartį tame mače po sumaišties baudos aikštelėje pelnė Yahya Golmohammadi.

„Mūsų komandai dar trūksta tarptautinių varžybų patirties ir tai aiškiai matėsi šiame mače.“ – pralaimėjimo priežastis įvardijo Irano treneris Branko Ivankovičius.

Antrame ture Iranui vėl teko pralaimėti – šįkart prieš portugalus. Iranas išlaikė lygų rezultatą apie valandą, tačiau portugalai sugebėjo pramušti varžovų gynybą ir iškovojo pergalę 2-0.

„Pirmąsias dešimt minučių sužaidėme labai gerai, tačiau to neužtenka norint laimėti. Portugalija, žinoma, buvo stipresnė ekipa ir mes turime susitaikyti su pralaimėjimu. Mūsų pagrindiniai žaidėjai rungtyniavo nepilnai išsigydę traumas, todėl jie žaidė prasčiau negu galėtų.“ – po mačo guodėsi Irano puolėjas Vahidas Hashemianas.

Angolai turnyras prasidėjo taip pat – pralaimėjimu. Po gynėjų klaidos, portugalai į priekį išsiveržė jau ketvirtą rungtynių minutę ir kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vienintelis mačo įvartis.

„Sužaidėme gerai. Portugalai nuo pat varžybų pradžios pradėjo mus spausti ir privertė suklysti. Antroje rungtynių dalyje mes bandėme daugiau atakuoti ir pasiekti įvartį. Nemanau, jog portugalai žaidė prastai, tiesiog Angola sužaidė gerai.“ – komandą gyrė treneris.

Antrasis mačas Angolai susiklostė sėkmingiau – čempionate debiutuojanti rinktinė atsilaikė prieš Meksiką ir iškovojo pirmąjį tašką pirmenybėse. Verta paminėti, jog kelis kartus komandą išgelbėjo virpstas.

Po šių lygiųjų treneris Luisas Oliveira Goncalvesas buvo labai laimingas: „Tai buvo geros varžybos. Meksika yra stipri komandą ir prieš juos žaisti tikrai sunku. Manau, jog nesuklysiu pasakydamas, jog tai geriausias Angolos pasiekimas šalies futbolo istorijoje.“

Komandų naujienos. Komentarai

Šiose varžybose Irano komandai teks verstis be diskvalifikuoto Javado Nekonamo bei traumuoto Ali Daei. Aikštėje turbūt nepasirodys ir kulkšnies traumą patyręs komandos atakų organizatorius Ali Karimi. Negalės padėti ir vienintelio komandos įvarčio autorius Yahya Golmohammadi, kuris mače prieš Portugaliją, po susidūrimo su C.Ronaldo, susižeidė petį ir negalės žaisti apie mėnesį.

Tuo tarpu Irano vartininkui šis čempionatas jau atnešė naudos – pranešama, jog susidomėjimą Ebrahimu Mirzapouru jau pareiškė Portugalijos „National“ ekipa.

Nors Iranui varžybos beveik nieko nereiškia, treneris B.Ivankovičius nusiteikęs sulaukti pergalės: „Pergalė varžybose prieš Angolą reikštų, jog čempionatas mums buvo sėkmingas. Tai didžiausias ir gražiausias sporto renginys ir mes didžiuojamės, jog galime jame dalyvauti.“

Angolos komandoje dėl dviejų geltonų kortelių negalės rungtyniauti Andre Macanga. Tuo tarpu atsargiai šiame mače žaisti turės vartininkas Joao Ricardo, Loco, Jamba, Ze Kalanga ir Delgado, kadangi gavę geltoną kortelę jie privalėtų praleisti kitas varžybas, jeigu sugebėtų prasimušti į aštuntfinalį.

Šiose varžybose Angolai būtina pergalė, todėl tikėtina, jog treneris pakeis iki tol naudotą gynybinę taktiką ir į aikštelę išleis antrą puolėją. Spėjama, jog kartu su Akwa puolime rungtyniautų Mantorras.

„Turime įmušti įvarčių, todėl natūralu, jog žaisime labiau atakuojančia taktika. Po lygiųjų prieš Meksiką komanda labai gerai nusiteikusi. Norėtume Vokietijoje užtrukti šiek tiek ilgiau.“ – sakė trenerio asistentas Alvardo de Almedia Mabi.

„Sieksime pergalės ir atliksime kelis pakeitimus. Angola laukia įvarčio ir mes nenorime važiuoti namo neįmušę“ – kalbėjo afrikiečių treneris L.Goncalvesas.

„Bus labai sunku, kadangi net jeigu Meksika pralaimės, mes turėsime iškovoti pergalę didesniu negu vieno įvarčio skirtumu. Turime nusiteikti, jog galime tai padaryti, nes mūsų gerbėjai mumis tiki. Tai bus pats sunkiausias mačas, tačiau mes atiduosime visas jėgas, kad laimėtume.“ – teigė ekipos vartininkas J.Ricardo.

Jeigu Angola sugebėtų prasimušti į kitą etapą, tai reikštų, kad aštuntfinalyje rungtyniaus visos trys šalys, kuriose valstybinė kalba yra portugalų: „Būtų fantastika, jeigu visos trys šalys žaistų kitame etape. Tai būtų ypač svarbu mums, nes įrodytume ko esame verti tiems, kurie teigė, jog mes nieko nepasieksime.“ – tęsė veteranas J.Ricardo.

Komandos sėkme tiki ir rezultatyviausias šalies žaidėjas Akwa: „Tikiu, kad galime įveikti Iraną. Portugalai taip pat gali nugalėti Meksiką. Praeityje tokios Afrikos šalys kaip Kamerūnas, Nigerija ar Senegalas pateikė staigmenas, manau, mes taip pat galime tai padaryti.“

Prognozuojamos sudėtys

Iranas: Mirzapour, Kaebi, Rezaei, Bakhtiarizadeh, Nosrati, Mahdavikia, Karimi, Zandi, Madanchi, Taymoorian, Hashemian.

Angola: Ricardo, Loco, Jamba, Kali, Delgado, Ze Kalanga, Rui Marques, Figueiredo, Mateus, Mendonca, Akwa.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.