Ramybė ir grynas oras vietoje nuolatinio šurmulio

Butas miesto centre gali kainuoti beveik tiek pat, kiek naujas namas užmiestyje

Trys tūkstančiai litų už kvadratinį buto ploto metrą mieste jau tapo įprasta kaina, o šiam įkainiui pakilus iki keturių ir penkių tūkstančių litų, mintis statytis namą užmiestyje tampa vis patrauklesnė.

Tačiau išgirdus, kad už kvadratinį metrą namo ploto reikės mokėti tik 1,5-2 tūkstančius litų, nereikėtų skubėti priimti sprendimą.

Tarsi nemokamai siūlomos žalios pievos aplink būsimuosius namus ir tyras oras neturėtų užmigdyti racionalaus budrumo.

Už ką mokate

Kai perkate butą mieste su vadinamąja daline apdaila, visi vamzdynai, o dažnai ir elektros instaliacija jau būna įrengta. Tai kainuoja ne vieną tūkstantį litų. Į buto kainą įskaičiuota ir jau sutvarkyta namo aplinka – trinkelėmis grįsti šaligatviai, pasėta veja, lauko šviestuvai, o jei pasiseka – tvenkinys ir želdynai.

Vien šie dalykai vienam namui užmiestyje kainuoja apie 30 tūkstančių litų. Dar yra sklypo kaina – perkant butą mieste ji automatiškai įskaičiuojama, o statantis namą pakaunėje vienas aras kainuoja bent 3,5-4 tūkstančius litų. Dar tiek arba truputėlį daugiau kiekvienam sklypo arui gali tekti mokėti už komunikacijas. Paskutiniu momentu gali paaiškėti, kad namo savininkui dar reikės sumokėti apie 3 tūkstančius litų dujų prijungimo mokestį.

Sklypai užmiestyje dabar siūlomi nemaži, bent 7 arų, tačiau daugeliui norisi didesnės erdvės ir todėl galima įsigyti du ar tris kartus didesnių.

Ir tai dar ne viskas – pardavėjai gali siūlyti namą patrauklia kaina, tačiau jo viduje nebus pertvarų. Be abejonės, patrauklu pačiam nuspręsti, kur jos bus, tačiau tai vėl kainuos. Tad einant į pirmąjį susitikimą su pardavėjais ar statytojais praverstų apsiginkluoti kalkuliatoriumi ir bloknotu, kuriame tiksliai susirašysite, už ką ir kiek reikės mokėti papildomai. Draugiški vadybininkai nuteikia atpalaiduojančiai ir pabendravus su keliais iš skirtingų firmų galvoje informacija gerokai susimaišo.

Komfortas kainuoja daugiau

Bendrovė „Baltų žemės“, pavasarį vykusioje parodoje apdovanota už geriausią nekilnojamojo turto plėtros projektą „Obelų namai“, statybų dar nepradėjo, kol kas sklypais dalijama žemė. Ši bendrovė suprojektavo ir pastatė kauniečiams jau gerai žinomą „Noreikiškių miestelį“. „Obelų namai“ bus visiškai netoli šio objekto, kitoje kelio pusėje.

„Tai bus prestižinis nuosavų namų kvartalas. Unikali jo statyboms parinkta vieta – šalia išlikęs dvaras, senas obelų sodas, Kamšos draustinis su upeliu. Planuojama pastatyti 32 sublokuotus namus. Bendras namų plotas – 138 kv. m, 160 kv. m. ir daugiau. Žemės sklypų plotai nuo 4 iki 8 arų. Gyventojai, net būdami toli nuo savo namų, turės galimybę mobiliuoju telefonu reguliuoti namų saugos ir šildymo sistemas“, – žada „Baltų žemių“ komercijos direktorius Paulius Nezabitauskas. Kvadratinis namo ploto metras kainuos šiek tiek per 3 tūkstančius litų.

Panašios namų kainos (3-4 tūkst. už kv.m) ir bendrovės „Rodena“ statomame Linkuvos kvartale. Planuojama pastatyti 24 namus, kai kurie bus baigti jau šį rugsėjį. Kvartale bus įrengtas teniso aikštynas.

Beveik perpus pigiau

Bendrovės „In real“ Kauno prekybos skyriaus vadovas Vilius Grybėnas mano, kad kauniečiams itin turėtų patikti statomas 16 namų kvartalas Sargėnuose. „Namai statomi 7-8 arų žemės sklypuose su visais inžineriniais tinklais. Statomų namų gelžbetoniniai pamatai, blokelių mūro sienos, skarda dengtas stogas, plastikiniai langai, putų polistirolo apšiltinimas ir struktūrinio tinko visuma namo eksploataciją padaro labai ekonomišką. Į namus bus įvesti vandentiekio ir kanalizacijos įvadai, elektros ir dujų įvadai – prie sklypo ribos“, – sako jis.

Namai parduodami su visa išorine apdaila ir miesto inžineriniais tinklais, atvestais į namą. Planuojama statybas baigti dar šiemet. Šiuose namuose nebus vidaus pertvarų ir grindys viduje nebus išbetonuotos, pirkėjams teks rūpintis vamzdynų išvedžiojimu namo viduje. Kvadratinis metras tokio būsto pirkėjui kainuos 1500-1600 litų.

„Užliedžiuose jau statomas aštuoniolikos gyvenamųjų namų kvartalas. Šių namų įrengimo ir aplinkos lygis bus kiek didesnis nei statomų Sargėnuose. Jis suskirstytas į tris dalis, kiekvienoje – po šešis namus. Devynių arų dydžio sklypuose projektuojami dviejų tipų namai – vieno arba dviejų aukštų, 180 kv.m ir 207 kv.m ploto. Kvartalo teritorija bus aptverta ir apželdinta, vidinės gatvelės asfaltuotos. Įvažos į kiekvieną iš trijų segmentų bus įrengtos su automatiniais vartais bei varteliais pėstiesiems. Suprojektuotas apšvietimas, tarp namų bus pastatytos dekoratyvinės, lengvos ažūrinės konstrukcijos, ne aukštesnės nei 90 cm“, – sako V.Grybėnas. Šių namų kaina bus 390-410 tūkstančių litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.