„Nokia“ ir „Siemens“ skelbia fiksuoto ir mobiliojo tinklo paslaugų susiliejimą

„Nokia“ komunikacijų tinklo grupė ir koncerno „Siemens“ fiksuoto ir mobiliojo tinklo komunikacijų grupė ketina apjungti savo veiklą ir sukurti bendrą kompaniją „Nokia Siemens Networks“, kuri taps pasauline lydere sparčiausiai augančiame fiksuoto ir mobiliojo tinklo infrastruktūros ir paslaugų segmente.

Abiejų grupių lygiomis dalimis kuriama kompanija skatins pajamas didinančių ir kaštus taupančių produktų bei paslaugų plėtrą. Joje dirbs geriausia pasaulyje tyrimų ir plėtros komanda, investuosianti į naujos kartos fiksuoto ir mobiliojo tinklo produktų platformas bei paslaugas. „Nokia Siemens Networks“ galės apjungti fiksuotą-mobilųjį tinklą pasauliniu lygiu, stiprinti pozicijas abiejose išsivysčiusiose ir besivystančiose rinkose ir tapti viena iš stambiausių bei labiausiai patyrusių paslaugų organizacijų pasaulyje.

„Tikime, jog partnerystė su „Siemens“ efektyviai kurs paslaugų portfelį, kuris svarbus konkuruojant visame pasaulyje ir teiks naudą akcininkams“, – sako vykdantysis „Nokia“ direktorius ir būsimasis naujosios kompanijos valdybos pirmininkas Olli-Pekka Kallasvuo. „Komunikacijų rinkos turi vis daugiau bendrų taškų. Atsaku į technologijų sąsajų metamus iššūkius taps stipri ir nepriklausoma „Nokia Siemens Networks“ su idealiomis galimybėmis didinti pajamas, o vartotojams – pirkti žemomis kainomis“.

„Bendrovė yra svarbus žingsnis stiprinti pozicijoms rinkoje ir teikti mūsų klientams geriausius technologijų sprendimus“, – sako „Siemens“ vykdantysis direktorius Klaus Kleinfeld. „Šis darinys kuria rinkos žaidėją-lyderį su ja būdingomis stiprybėmis, potencialu augti ir tinkamomis pozicijomis didinti pelningumą“.

2005-ųjų kalendorinių metų duomenimis, naujoji kompanija turi 15,8 mlrd. EUR (per 54,5 mlrd. litų) metinių pajamų ir tikisi pradėti veiklą su 60 tūkst. darbuotojų. Rinkos tyrimų duomenimis „Nokia Siemens Networks“ taps antra pagal dydį mobiliojo tinklo sistemų kompanija, antra – paslaugų sektoriuje, trečia – fiksuoto tinklo sistemų kompanija ir trečia pagal dydį bendroje telekomunikacijų sistemų rinkoje.

Numatyta, jog kasmet iki 2010-ųjų įmonė sutaupys po 1,5 mlrd. EUR (per 5,1 mlrd. litų) – susijungimas leis panaikinti besidubliuojančias funkcijas, geriau išnaudoti pardavimų ir marketingo organizavimą, sumažins papildomas išlaidas.

Grupių susijungimas turėtų būti baigtas iki 2007 m. sausio 1 d. „Nokia Siemens Networks“ pagrindinis biuras įsikurs Helsinkyje (Suomijoje), regioninis biuras – Miunchene (Vokietijoje) ir ateityje taps vienu iš 5 kompanijos padalinių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.