Ar ne laikas keisti lovą?

Žmogus pramiega trečdalį gyvenimo. Tik ar dažnas pagalvoja, kodėl rytais pabunda nuvargęs, jam skauda galvą?

Galima kaltę suversti mėnulio pilnačiai ar magnetinėms audroms. Bet neretai tikriausias kaltininkas – lova. Kokia ji turi būti, kada ją keisti, kaip prižiūrėti?

Lova naudoti tinkama būna maždaug dešimt metų. Jei joje guli didelio svorio žmogus – dar trumpiau.

Ar jums reikalinga nauja lova?

Atsakykite į šiuos klausimus.

Ar po miego skauda sprandą ir juosmenį?

Ar lova ne per siaura, ne per trumpa?

Ar netrukdo spyruoklės ir nelygumai?

Ar neriedama su sutuoktiniu į lovos vidurį?

Ar neiškrypęs lovos dugnas?

Tradicija naudoti daiktus „iki paskutiniųjų” gan gaji, bet negi turime taupyti gulto, kur praleidžiame didelę gyvenimo dalį, sąskaita…

Kaip pasirinkti lovą?

Prieš eidami pirkti naujos lovos turite apsispręsti, kas svarbiau: kaina, dydis ar sveikata. Kadangi patogi lov dažniausiai būna dėl čiužinio, nesigėdykite parduotuvėje atsigulti ant jo ta poza, kuria dažniausiai miegate.

Patogumas ir atsparumas

Čiužinys neturi būti kietas kaip lenta. Kietokas gultas gali blogai veikti stuburą. Gulkitės ant nugaros: jei sunkokai pakišate ranką po ja, o verčiatės nesunkiai, čiužinys pagal elastingumą jums tinka. Geras čiužinys kūnui turi duoti tokią atsparą, kad ant šono pasivertus stuburas liktų tiesus. Apkūniam žmogui gultas turi būti kietas.

Plotis. Pasirinkite tokią lovą, kad nevaržytų judesių. Jeigu renkatės sutuoktinių lovą, atminkite, jog standartinis dvigulės lovos plotis kiekvienam suaugusiam žmogui skiriamas ne didesnis nei kūdikiui vaikiškoje lovytėje.

Komplektavimas. Jei įmanoma, čiužinį ir lovą pirkite sukomplektuotus. Tai užtikrins patogumą ir apsaugos stuburą nuo perkrovos (senos lovos dugnas gali sugadinti ir čiužinį).

Sveikatos problema

Jei jūs alergiški dulkėms ar natūralioms medžiagoms, tuomet labiau tik čiužinys iš sintetinio pluošto ar porolono. Žinotina, kad alergenai nesikaupia lovose, kurių dugnas iš gardelių, ir su vandens čiužiniais. Beje, šie čiužiniai leidžia lygiau paskirstyti kūno svorį.

Pagyvenusiems žmonėms labai svarbu lovos aukštis. Kai žmogus sėdi ant lovos krašto, pėdos turi liesti grindis. Be to, keltis ir gultis lengviau, kai lovos kraštas kietas.

Kokybė. Atminkite: „Šykštus moka dukart”. Todėl verčiau pataupykite ir pirkite išties gerą lovą.

Lovos priežiūra

Nepatingėkite perskaityti gaminio priežiūros instrukcijos. Parsivežę lovą iškart nuimkite polietileninę pakuotę, kad nesusidarytų kondensato, kuris skatina pelijimą ar puvimą.

Dar keletas patarimų

Pirmaisiais mėnesiais kas savaitę ar dvi, po to kas tris mėnesius apverskite naują spyruoklinį čiužinį ir keiskite kojūgalį su galvūgaliu. Tai padės čiužinį išlaikyti lygų. Poroloninio čiužinio vartalioti nereikia.

Niekada nesusukite ir nelankstykite spyruoklinių čiužinių. Taisydami čiužinį naudokitės specialiomis rankenėlėmis, ber nelaikykite jo pakabinę visu svoriu, nes galite sugadinti audinį.

Kad čiužinys visada būtų švarus, naudokite užvalkalą, kurį nesunku išvalyti ar išplauti. Nuolat dulkių siurbliu siurbkite čiužinį ir lovos dugną, dėmes valykite muilu ir vandeniu.

Neleiskite niekam, taip pat ir vaikams, šokinėti ant lovos. Pasistenkite nesėdėti ant tos pačios čiužinio vietos.

Lovoje praleistas trečdalis gyvenimo gali turėti įtakos likusiems dviem trečdaliams.

Parengė Sidona Narijauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.