„Durų 2005“ laureatams – geriausiųjų jaunųjų atlikėjų vardas

Penktadienį Vilniaus Nepriklausomybės aikštė virto gyvos muzikos festivalio arena. Čia po finalo buvo apdovanoti geriausieji 2005 metų poproko, bliuzo ir džiazo bei alternatyvos atlikėjai – muzikinio jaunimo konkurso „Durys 2005“ laureatai.

Scenoje pasirodė devynios jaunų atlikėjų grupės. Pasirodymai prasidėjo darbo dienai nė nepasibaigus, o išsiskirstė publika tik prieš vidurnaktį – penkias valandas trūkęs koncertas labiau panašėjo į festivalį. Dalis žiūrovų reginį stebėjo iš Mažvydo bibliotekos skverelio, perkaitę saulėje gaivinosi Seimo fontane, renginį iš balkonų stebėjo ir Seimo viešbučio gyventojai.

Bliuzo ir džiazo kategorijoje nugalėję „Bekešo vilkai“ komisiją sužavėjo profesionaliu atlikimu ir stipriu vokalistės balsu. „Šventė sugrįžo į Užupį!“, – atsiimdamas apdovanojimą suklykė Užupyje gyvenantis vienas iš „Bekešo vilkų“ atlikėjas ir šoko į žiūrovų minią.

„Back space“ pasižymėjo itin teatrališku atlikimu – vienos dainos metu grupės nariai išgąsdino publiką nualpdami – pasirodo tai tebuvo vaidinimo dalis ir jaunieji atlikėjai dainavo iškėlė ne rankas, o kojas į dangų. Grupė nugalėjo poproko kategorijoje.

Triukšmingai žiūrovai sutiko ir alternatyvos atlikėjus „Bad nails“. Vokalistą su antrankiais į sceną atvedė apsauginiai ir ramino jį vos pradėdavo energingiau dainuoti. Visa tai buvo pasirodymo dalis. Geriausiųjų vardas grupei neatiteko, kas sukėlė gerbėjų isteriją. Kelios merginos apsiverkė, kai vedėjas paskelbė, jog alternatyvos kategorijoje nugalėjo „Caramel Members“. Ši, vos prieš metus įsikūrusi grupė papildė savo laimėjimų kolekciją – atlikėjai yra Brodvėjus star 2005 (I vieta), EuroRock 2005 (I vieta), Naujas kraujas (II vieta) laureatai.

Prieš paskelbiant nugalėtojus visų grupių atstovai kartu su grupe „Arbata“ atliko konkurso himną „Nuo durų prie durų“. Vėliau pasirodė grupė iš Suomijos „Iconcrash“ bei lietuviai „Road Band“, „Žalvarinis“ ir Bix.

Nekomercinės muzikos atlikėjus vertino dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, „Jazz gallery“ direktorė Žana Lebedeva, neformaliųjų renginių organizatorius Ugnius Liogė, alternatyvos atlikėjas Makaras, muzikinio internetinio portalo ferrum.lt autorė Birutė Surinėnaitė, žurnalistas Ruslanas Arbašauskas, laidų vedėjas – šou verslo atstovas Martynas Starkus. Kelių grupių pasirodymų įvertinti užsuko neseniai iš Kijevo grįžusi atlikėja Laura. Ji tapo konkurso „Durys“ nugalėtoja 2000 metais.

Kiekvienos kategorijos laimėtojai – „Bekešo vilkai“, „Back space“ ir „Caramel Members“ – apdovanoti stikline konkurso statulėlė. Kiekvienas jų gavo po 4 valandas įrašų studijoje, kompaktinės plokštelės išleidimą šimto vienetų tiražu bei koncertines keliones į Švediją, Norvegiją bei Bulgariją. Šiais metais muzikinį jaunimo konkursą „Durys 2005“ organizavo Lietuvos studentų sąjunga ir VšĮ Nacionalinė studentų agentūra.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.