Buvusio premjero giminaitis išleistas į laisvę

Dviejų teismų sprendimu įkalintą klaipėdietį verslininką vakar išlaisvinęs teisėjas abejoja įtariamojo kalte.

45 metų Stasys Vagnorius, buvusio ministro pirmininko Gedimino Vagnoriaus antros eilės pusbrolis, prieš porą savaičių buvo įkalintas įtarus jį dokumentų klastojimu bei apgaule pasisavinus 1 milijoną 300 tūkstančių litų. Tai yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų kompensaciją už du supjaustytus žvejybinius laivus. Sužinojęs apie tokius įtarimus verslininkas buvo ištiktas šoko ir pateko į reanimacijos skyrių. Tačiau nors S.Vagnorius buvo prastos sveikatos, Klaipėdos miesto apylinkės teismas nusprendė jį areštuoti, o po dešimties dienų Vilniaus 2-asis apylinkės teismas areštą pratęsė dar dviem su puse mėnesio.

Žvejybiniai laivai „PTB 6918“ ir „Pilėnas“ buvo supjaustyti pernai, o jų savininkas, bendrovės „Rikneda“ vadovas, dirbęs „Klaipėdos laivų remonto“ techninės kontrolės skyriaus viršininku, S.Vagnorius šiemet gavo milijoninę kompensaciją. Įtariama, kad laivai buvo labai prastos būklės, o dokumentai klastoti, kad būtų įrodyta priešingai. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai areštavo sąskaitas, paėmė visus reikalingus dokumentus.

S.Vagnorius į policiją buvo iškviestas pareigūnams pamelavus kvietimo motyvą. Atvykęs neva pasiaiškinti dėl eismo įvykio, verslininkas išgirdo kaltinimus ir pasijuto blogai. Kai teismas nusprendė jį areštuoti, iš uostamiesčio ligoninės reanimobiliu jis buvo išgabentas į Lukiškes.

Vakar Klaipėdos apygardos teismas nagrinėjo S.Vagnoriaus gynėjo skundą. Šįkart teismas suabejojo arešto tikslingumu. Teismo nutartyje, išlaisvinusioje S.Vagnorių iš belangės, abejojama įtariamojo kalte bei jo arešto tikslingumu.

Daiva Janauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.