Vilniaus šokio spaustuvė suburs šokio profesionalus

Šiemet birželio pabaigoje Vilniaus šokio spaustuvė vėl burs šokio profesionalus ir studentus į seminarus, kuriuose penki aukštos kvalifikacijos šokio dėstytojai iš Didžiosios Britanijos, JAV, Vokietijos, Belgijos ir Rusijos supažindins lietuvius su įvairiomis šokio technikomis ir suteiks dalyviams progą kartu kurti, dalintis patirtimi, tobulėti.

Vilniaus šokio spaustuvė – vienas pirmųjų renginių, ne tik formavusių platformą šokio menui Lietuvoje plėtotis, bet ir 2000 m. įkvėpusių gyvybės apmirusioms „Tiesos“ spaustuvės patalpoms Vilniaus senamiestyje. Kartu su Naujosios dramos akcija šis projektas suteikė impulsą įkurti Menų spaustuvę – įvairių scenos menų susitikimo vietą ir meninių idėjų oro uostą, kuri palaipsniui tampa ir užuovėja šiuolaikinio šokio profesionalams. Todėl ir šiemet dalis Vilniaus šokio spaustuvės renginių vyks Menų spaustuvės erdvėse. Projekto dalis – vasaros šokio mokykla – įsikurs Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje. Šokio spaustuvę ir jos seminarus kartu rengia Lietuvos šokio informacijos centras, Vyčio Jankausko šokio trupė ir Menų spaustuvė.

Edukacinę Vilniaus šokio spaustuvės dalį sudaro birželio 25-liepos 1 d. vyksiantys seminarai, kuriems vadovaus šokėjai ir choreografai, pelnę ne tik savo šalių, bet ir tarptautinį pripažinimą. Bendradarbiaujant su Britų taryba kontaktinės improvizacijos pamokas ves žymi Jungtinės Karalystės šokėja, choreografė ir šokio dėstytoja Andrea Buckley, baigusi studijas Labano Centre Londone ir dirbusi su britų choreografais Gregory Nashu, Rosemary Lee ir Lisa Nelson. Rudolfo von Labano ir Kurto Joosso idėjomis besiremiančią modernaus šokio techniką pristatys bei choreografų kūrybinei laboratorijai vadovaus Michaelis Diekampas, žymus Vokietijos šokėjas ir choreografas, šokęs garsiajame švedų „Cullbergballet“, ilgą laiką dirbęs su pasauline žvaigžde Pina Bausch. Buvusi Kremliaus valstybinio baleto teatro solistė, šiuo metu Aleksandro Pepeliajevo įsteigto „Apparatus teatro“ šokėja Tatjana Gordejeva, jau antrą kartą dalyvaujanti Vilniaus šokio spaustuvėje, mokys lietuvius šiuolaikinio šokio technikos. Baleto seminarui vadovaus belgė, Paryžiaus aukštosios muzikos ir šokio konservatorijos auklėtinė (pirmoji premija už klasikinio šokio diplominį darbą), buvusi Valonijos karališkojo baleto solistė Catherine Plomteux, šiuo metu kviestine pedagoge dirbanti geriausiose Prancūzijos trupėse: Marselio nacionaliniame balete, Ballet Preljocaj, Šiaurės balete ir kt. Pirmąkart šiame renginyje bus ir džiazo šokio pamokos – jas ves amerikietis Adamas Hundtas, jaunas, bet jau patyręs šokėjas, choreografas ir dėstytojas. Adamas Hundtas šiuo metu šoka Ohajuje, „BalletMet Columbus“ trupėje, vienoje žinomiausių JAV šokio trupių, dėsto šios trupės šokio akademijoje. Vasaros šokio mokykla rengiama bendradarbiaujant su tarptautiniu šokėjų rengimo tinklu D.A.N.C.E.

Vilniaus šokio spaustuvės kūrybinę dalį šiemet sudarys du renginiai. Birželio 19 d. Menų spaustuvėje vyks specialiai šioms erdvėms parengtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos III kurso studentų šokėjų (kurso vadovė Aira Naginevičiūtė) improvizacijos-kompozicijos egzaminas, kuriuo prasidės šiųmetė Šokio spaustuvės programa. Liepos 1 d. atskiru pasirodymu bus pristatyti seminaro rezultatai bei uždaryta vasaros šokio mokyklos veikla.

Naujojo Baltijos šokio festivalio metu šokio mėgėjus ir kritikus džiugino tai, kad festivalyje aktyviai dalyvavo naujosios kartos lietuvių šokėjai ir choreografai. Kaip tvirtina choreografė Aira Naginevičiūtė, „Smagu, kad yra daug lietuvių, bet lietuviams reikia daugiau technikos. Šiuo aspektu užsieniečiai gerokai lenkia lietuvius“. Vilniaus šokio spaustuvės tikslas – padėti Lietuvos šokio menininkams įgyvendinti savo originalias idėjas ir ugdyti kūrybinį potencialą, semiantis patirties iš užsienio profesionalų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.