Anksčiau pirkti bilietai – pigesni

Kasmet vis daugiau žmonių į svečias šalis keliauja lėktuvais.

Palangos oro uosto direktorius Leonas Kvietkauskas teigė, kad šiemet lėktuvu turėtų skristi keliais tūkstančiais daugiau žmonių negu pernai.

Tačiau ar visada žmonės pasirenka pigesnius skrydžius? Kas lemia lėktuvo skrydžio kainą?

L.Kvietkauskas sakė, kad kuo anksčiau keliautojas užsisako lėktuvo bilietą, tuo jis pigesnis. Todėl norintys skristi pigiau žmonės bilietus turėtų užsisakyti jau prieš du mėnesius ar net dar anksčiau.

Lėktuvo bilietą įmanoma gauti ir paskutinę minutę, tačiau tada, anot direktoriaus, paprastai lieka tik brangieji – verslo klasės bilietai. Paskutinę minutę gauti pigesnį ekonominės klasės bilietą – maža tikimybė.

L.Kvietkauskas aiškino, kad perkantys lėktuvo bilietus į abi puses visada keliaus gerokai pigiau, nei skrendantys tik į vieną pusę.

Pašnekovas neneigė, kad ir bilietų platinimo agentūros gali turėti nustačiusios skirtingas kainas, tačiau abejojo, ar tie skirtumai būtų labai dideli. Juk agentūrų yra daug, o vienas iš pagrindinių konkurencijos būdų – mažesnės kainos.

Lėktuvo bilieto kainą lemia ir tai, kokia bendrovė skraidins: vienokias kainas nustačiusios Lietuvos, o kitokias – Skandinavijos avialinijos. Kainos priklauso ir nuo kelionės paslaugų paketo.

Bilietų kainas lemia ir tai, ar skrydžiai iš vieno taško į kitą yra tiesioginiai, ar su tarpinėmis stotelėmis. Paprastai tiesioginiai skrydžiai kainuoja pigiau, bet gali būti ir išimčių.

Kelionių agentūros „Baltic Clipper“ turizmo skyriaus vadybininkas Vilijandas Valius norintiems skristi pigiau taip pat siūlė lėktuvo bilietą pirkti kuo anksčiau.

„Pigiausi bilietai išperkami iš anksto. Vėliau bilietai parduodami gerokai didesnėmis kainomis. Jeigu įsigytumėte bilietą prieš keletą mėnesių, gali būti, kad skrisite gerokai pigiau, nei šalia sėdintis kaimynas, kuris bilietą pirko vėliau“, – teigė vadybininkas.

V.Valius patarė žmonėms nemaišyti paskutinės minutės skrydžio su paskutinės minutės turistiniu kelialapiu. „Paskutinės minutės skrydžių nebūna, tik turistiniai kelialapiai, bet tai jau kas kita“, – aiškino vadybininkas.

Nors bilietai į abi puses kainuoja pigiau, pašnekovas teigė, kad vis dažniau lietuviai perka bilietą tik į vieną pusę. „Žmonės važiuoja į kitas šalis dirbti ir nežino, kada tiksliai grįš. Todėl bilietų į abi puses neperka“, – samprotavo V.Valius.

Nors verslo klasės bilietai brangesni, tačiau, anot vadybininko, jiems taikomi mažesni apribojimai. Nusipirkę verslo klasės bilietą žmonės gali lengviau jį grąžinti, jei apsisprendžia nebeskristi, arba pakeisti skrydžio datą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.