K.Brazauskienės meilės istorija – būsimoje knygoje

Kristina ir Algirdas Brazauskai neria į pensininkų rojų. Jie abu ketina išleisti knygas – A.Brazauskas – apie politiką, jo žmona – apie meilę.

„Jau pakėlėme taurę už gyvenimo laisvę, tačiau nepajutau, kad laisvo laiko daugiau atsirado. Vis dėlto dabar dažniau matysime vienas kitą“, – apie naujo pensininkų gyvenimo pradžią švelniu balsu kalbėjo K.Brazauskienė.

Ji patikino daugiau neleisianti grįžti vyrui į aktyvią politiką, kur negerbiama nei patirtis, nei amžius. Ir prasitarė, kad ne tik A.Brazauskas, bet ir ji ketina aprašyti gyvenimo potyrius, rašo dienraštis L.T.

Tiesa, K.Brazauskienės atviravimų meilės tema teks palaukti, mat knyga pasirodys tik po 13 metų, jos septyniasdešimtmečio proga.

Laikosi režimo

– Ką veikiate premjerui tapus pensininku, gal jau pradėjote vasaroti sodyboje?

– Kol esame Vilniuje, turime visokių reikalų. Savaitgalį abu važiuosime į socialdemokratų sąskrydį. Vėliau žadame važiuoti į sodybą. Laisvo laiko daugiau, tačiau laisvės pojūtis nėra čia pat. Dėl politinių įvykių vyras kaip partijos pirmininkas vis vien turi dalyvauti, bend­rauti.

Tačiau darbo krūvis mažesnis. Žiūrinėja archyvus, juk rengiasi knygą išleisti. Išeiname paupiu pasivaikščioti, važinėjame dviračiais. Keliamės tuo pačiu metu. Ir vyrui patariu laikytis režimo. Jis irgi tą patį galvoja, – kad reikia laiku keltis ir laiku gultis. Kad neprarastume formos ir nepramiegotume gyvenimo džiaugsmo.

– Vaikštote tik dviese ar lydimi apsaugos?

– Kai A.Brazauskas buvo premjeras, su apsauga nevaikščiojome. Dažnai savaitgalius praleisdavome dviese. Kai keliaujame, apsaugos neprašome. O prie namų apsauga budės, kaip priklauso. Juk iš jo prezidento titulo niekas neatėmė.

– Jeigu A.Brazauskas sugalvotų trečią kartą grįžti į aktyvią politiką, ar palaikytumėte jį?

– Tikrai nepalaikyčiau, nes Lietuvos politikai dar nesubrendę. Nejaučia vienas kitam pagarbos, nejaučia jos nei amžiui, nei patirčiai.

Teks palaukti

– Ar jums buvo įdomu būti premjero žmona?

– Tai buvo įdomus gyvenimo laikas. Įdomios pažintys, morališkai praturtėjau, prasiplėtė politinis akiratis. Tačiau negalėčiau pasakyti, kad su kuo nors iš politikų susidraugavau. Tiesiog aš pati labai užsiėmusi. Jeigu būčiau laisvesnė, gal galėčiau daugiau dėmesio skirti kelionėms, įspūdžiams apmąstyti. Kai baigsiu visus darbus, pagalvosiu ir viską apmąstysiu, gal galėsiu išskirti labiausiai įstrigusius dalykus.

– Gal, kaip ir premjeras, išleisite knygą?

– Knygos gal ir neleisiu, bet knygelę ar brošiūrėlę tikrai.

– Ta brošiūrėlė bus apie politiką ar asmeninius potyrius?

– Gal apie asmeninius.

– Atvira knyga apie Jūsų asmeninį gyvenimą taps bestseleriu?

– Gal šioks toks ir bus.

– Jūsų knyga pasirodys kartu su premjero knyga?

– Ne, maniškė pasirodys, kai man bus 70 metų. Dar reikės šiek tiek palaukti.

– Papasakosite šioje knygoje meilės A.Brazauskui istoriją?

– Žinoma, kad papasakosiu! Nes tai yra labai graži meilės istorija, turėtų labai daug kas pavydėti.

Liks partijoje

– Koks likimas laukia Jūsų verslo, kada planuojate jo atsisakyti?

– Iš verslo per vieną dieną neišeinama, ypač iš tokio didelio. Šiuo metu vyksta derybos. Išeiti aš tikrai išeisiu, bet ne per dieną ir ne per savaitę. Kai suderėsime, kai taškus sudėsime, tada ir atsisveikinsiu.

– O kaip dėl politinės karjeros – liksite socialdemokratų gretose, gal bandysite patekti į Seimą?

– Politinės karjeros pasiekiau ir man gana. Į Seimą neketinu veržtis. Nesu tikra politikė fanatikė. Kur man reikėjo, ten buvau, ir gana. Yra jaunesnių, veržlesnių, drąsiai kopiančių karjeros laiptais – tokie tegul ir eina į priekį. Aš atsisveikinsiu, bet iš partijos neišeisiu. Jeigu būsiu naudinga, atliksiu kokias nors užduotis, bet karjeros nedarysiu.

– Ką norėtumėte matyti premjero poste?

– Jeigu būtų valia, norėčiau matyti tą patį žmogų kaip ir A.Bra­zauskas – Zigmantą Balčytį. Jis labai nuoseklus, su vidine savitvarda, puikus ir protingas žmogus.

L.T. info

Algirdas ir Kristina Brazauskai susituokė 2002 metais. Vargu ar ilgamečiai mylimieji būtų pasiryžę vestuvėms, jeigu ne budri žurnalistų akis. Kaip žinia, saldžioji porelė buvo užklupta Egipte. Tik po viešo skandalo dėl meilės romano A.Brazauskas išsiskyrė su pirmąja žmona Julija ir atidavė savo gyvenimą Kristinai į rankas. Savo ruožtu ponia Kristina taip pat paliko savo sutuoktinį Antaną Butrimą.

K.Brazauskienė nuoširdžiai rūpinasi savo vyru – pavaišina jį kasdien kava, pagardinta konjaku. Sutuoktinį meiliai vadina „Algirduk“ ir sako, kad meilė yra gyvenimo varomoji jėga. Prieš kelerius metus ponia Kristina prisipažino, kad A.Brazausku susižavėjo pamačius jį per televiziją. „Kai pradėjo rodyti per televizorių, jis man iš karto krito į akį. Tikrai gražus vyras ir protingas atrodė“, – įspūdžiais dalijosi moteris. Dar ji yra sakiusi, kad meilė A.Brazauskui įsiplieskė tik po dešimties metų pažinties.

„Tramdžiau save ilgai. Tokia jau buvo ta mūsų situacija, gyvenimo būdas, abu turėjome šeimas. Džiaugsmas buvo tiesiog pamatyti, pakalbėti“, – žurnalistams išsipasakojo ji.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.