Nurijęs asmenines nuoskaudas Vokietijos rinktinės antrasis vartininkas Oliveris Kahnas pasirengęs aukotis dėl savo šalies rinktinės interesų.
Prieš ketverius metus geriausiu pasaulio čempionato vartininku ir naudingiausiu žaidėju išrinktas O.Kahnas šįmet priverstas tenkintis rinktinės atsarginio dalia, rašo dienraštis L.T.
Pirmąjį numerį rinktinės trenerių štabo sprendimu Jensui Lehmannui atidavęs pagrindinis Miuncheno „Bayern” vartų sargas iš pradžių mėgino maištauti, tačiau greitai su tuo susitaikė.
Geriausias 1999, 2001 ir 2002 metų pasaulio vartininkas net pamynė savo aroganciją ir sutiko sėstis ant nacionalinės komandos atsarginių suolo. Tuo labiausiai apsidžiaugė vokiečių strategas Juergenas Klinsmannas – tarp jo auklėtinių bus bene ryškiausias pasaulio vartininkų duetas.
Po savaitės 37 metus švęsiantis O.Kahnas intensyviai treniruojasi ir tiki rinktinės sėkme.
– Kaip paaiškintumėte vokiečių sėkmę pastarajame pasaulio čempionate?
– 2002 metais mūsų komanda beveik niekas netikėjo. Komandos tai nepaveikė ir žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis gerėjo.
– Ko galėtumėte pasimokyti iš 2002 metų planetos pirmenybių?
– Tuomet išaugo pasitikėjimas savimi, komanda įgijo daugiau motyvacijos ir savigarbos. Patirtis paprasta – kai visa tai turi, galima pasiekti bet ką.
– Su brazilais liko nesuvestos sąskaitos. Ar tai aktualu dabartinės nacionalinės komandos žaidėjams?
– Nepriklausomai nuo visokio keršto ar kitų dalykų aš, kaip sportininkas, visuomet noriu įveikti Brazilijos rinktinę. Šiuo atveju tai padaryti skatina ne įniršis, pyktis ar nusivylimas. Čia kalbama apie tai, kad įveikti vieną stipriausių pasaulyje futbolo rinktinių yra nuostabu. Tai bet kurio futbolininko svajonė ir tikslas. Kaip žmogus galiu tik pasidžiaugti sėkminga savo karjera, kuri dar nesibaigė.
– Iš kur semiatės motyvacijos pasaulio čempionatui po skaudaus akibrokšto sprendžiant pirmojo vartininko klausimą?
– Tokiose situacijose asmeniniai interesai turi būti nustumti į antrą planą. Šiuo metu mano pagrindinis tikslas yra Vokietijos rinktinės tikslas. Tai ir yra mano motyvacija.
– Kaip vertinate Vokietijos komandos pajėgumą?
– Klauskite to Jurgeną Klinsmanną.
– Pastarąsias savaites sulaukėte nemažai kritikos. Kaip vertinate savo sportinę formą?
– Nesiekiu būti arogantiškas, tačiau su Miuncheno „Bayern” antrus metus iš eilės laimėjome ir šalies čempionatą, ir taurę. Nemanau, kad turėčiau susirūpinti savo sportine forma.
– Ar po čempionato negalvojate pasitraukti iš rinktinės?
– Dėl to dar nesuku sau galvos.