Akis į akį susitiks grandai ir debiutantai

A grupė: Vokietija, Kosta Rika, Lenkija, Ekvadoras

Namuose žaidžiantys Vokietijos futbolininkai laikomi grupės, bet ne viso čempionato favoritais. Specialistai mano, kad vokiečiai, vedami vos kelių patyrusių futbolininkų – Michaelio Balako (Miuncheno „Bayern“), Jenso Lemano (Londono „Arsenal“), Miroslavo Klozės (Brėmeno „Werder“), toliausiai galėtų nužygiuoti nebent iki pusfinalio. Tačiau vertėtų prisiminti, jog iš vokiečių nebuvo laukiama stebuklų ir praėjusiame pasaulio čempionate, tačiau jie sugebėjo nužygiuoti iki finalo.

Prieštaringai vertinamo Jurgeno Klinsmano komanda turės itin stiprius vartininkus – Jensą Lemaną ir Oliverį Kaną („Bayern“). Pastarajam jau teks antrojo vartininko vaidmuo.

Po ilgos pertraukos į elitą sugrįžusios Lenkijos rinktinės galimybes sunku vertinti, tačiau didelių pergalių iš jos nelaukiama. Lenkų motyvaciją didins istoriniai prisiminimai – 1974 metais būtent Vokietijoje vykusiame pasaulio čempionate lenkai pirmą kartą iškovojo bronzos medalius.

Didžiausios viltys siejamos su atakuojančiu saugu Euzebijušu Smoliareku, kuris per trumpą laiką sugebėjo tapti vienu Dortmundo „Borussia“ atakų lyderiu.

Atakuojantį futbolą mėgstanti Kosta Rikos rinktinė šiemet gali būti stipresnė nei prieš ketverius metus, kai tik dėl įvarčių skirtumo nepateko į antrąjį etapą.

Ekvadoras antrą kartą dalyvaus pasaulio čempionate, bet antrąsyk iš eilės. Galbūt jiems sunku bus įveikti vokiečius, tačiau su kitomis grupės komandomis jie gali kautis dėl taškų. Vis dėlto apie šių dienų Ekvadoro rinktinę specialistai kalba kaip apie vidutiniokų komandą, neturinčią žvaigždžių ir stiprių vartininkų.

B: Anglija, Švedija, Paragvajus, Trinidadas ir Tobagas

Kai kurie futbolo apžvalgininkai neskuba lipdyti anglams favoritų etiketės, vadindami šios šalies rinktinę „tamsiuoju arkliuku“. Tačiau be angliškojo futbolo pasaulio ir Europos čempionatai jau sunkiai įsivaizduojami.

Anglijos rinktinės žvaigždės – saugas Deividas Bekhemas (Madrido „Real“) ir Frenkas Lempardas (Londono „Chelsea“). Daug vilčių siejama ir su jaunąja Anglijos futbolo karta – Džo Koulu, Teo Vuolkotu ir, žinoma, superžvaigždės statusą jau įgijusiu Veinu Rūniu („Manchester United“). Tačiau dar nežinia, ar šis traumą besigydantis puolėjas galės žaisti Vokietijoje. Medikai savo verdiktą turėtų paskelbti šiandien, birželio 7-ąją. Žinant, kad tradiciškai didžiausios problemos anglams kyla rengiant atakas, V.Rūnio atstovavimas rinktinei yra reikalingas kaip oras.

„Mums jis yra labai reikalingas, – sakė D.Bekhemas anglų žurnalistams. – Turėdami komandoje jaunystės ir patirties derinį, mes pagaliau galime tikėtis laimėti pasaulio čempionatą. Dabar arba niekada“.

Švedijos rinktinė – rimtas varžovas bet kuriai komandai. Svarbiausi žaidėjai – saugas Fredrikas Jungbergas („Arsenal“), puolėjas Zlatanas Ibragimovičius (Turino „Juventus“) ir bene labiausiai patyręs Henrikas Larsonas, su „Barcelona“ šįmet laimėjęs Čempionų lygą. Didžiausia švedų problema – lyderiams nėra lygiaverčių keitimų.

Praėjusį dešimtmetį garsėjusi vartininku Chosė Luisu Čilavertu, dabar Paragvajaus rinktinė didžiuojasi Roke Santa Kruzu – „Bayern“ puolėju. Dar vienam šios Lotynų Amerikos komandos puolėjui Nelsonui Valdesui („Werder“) iš anksto pranašaujamas čempionato atradimo titulas. Kalbama, kad pasaulio čempionate rungtyniaus pati stipriausia per pastaruosius metus Paragvajaus rinktinė, turinti itin gerai subalansuotas gynėjų, saugų ir puolėjų grandis. Tačiau Čilavertui pamainos neatsirado – vartininko grandis vadinama silpniausia.

Karibų jūros baseino valstybė Trinidadas ir Tobagas – pati mažiausia šalis, dalyvausianti pasaulio čempionate. Žinomiausias šios šalies žaidėjas – 34 metų Dvaitas Jorkas (Sidnėjaus „Sydney“), ilgai žaidęs garsiausiuose Anglijos klubuose.

C: Argentina, Serbija ir Juodkalnija, Olandija, Dramblio Kaulo Krantas

Tai – „mirtininkų“ grupė. Didžiosios Argentinos futbolininkų pergalės jau tapo istorija ir dabartinė karta kupina ambicijų priminti pasauliui apie save.

Argentinos rinktinėje sunku išskirti vieną ryškiausią žvaigždę: Chuanas Ramonas Rikelmė (Viljarealio „Villarreal“), Ernanas Krespo („Chelsea“), Karlosas Tevezas (San Paulo „Corintians“), 168 cm ūgio Chavjeras Savjola (Sevilijos „Sevilla“), kylanti žvaigždė Leo Mesi („Barcelona“), kurio talentą įvertino net pats Diegas Maradona.

Olandija FIFA reitinge patenka tarp stipriausių komandų, tačiau jos žaidimas ne visada nuspėjamas. Prie komandos vairo stojęs praeityje garsus žaidėjas Markas van Bastenas be gailesčio atsisakė daugelio žinomų veteranų ir pasikvietė gabaus jaunimo. Tad Olandijos rinktinė bus viena jauniausių Vokietijoje. Į finalo turnyrą ji kelią prasiskynė nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo, tik dukart sužaidusi lygiosiomis. Tarp patyrusių žaidėjų liko Rudas van Nistelrojus („Manchester United“), vartininkas Edvinas van der Saras („Manchester United“), Arjenas Robenas („Chelsea“), Filipas Koku (Paryžiaus PSG).

Serbijos ir Juodkalnijos jėga – komandinė dvasia. Žvaigždė – saugas Dejanas Stankovičius (Milano „Inter“). Garsūs yra ir puolėjai Matejas Kežmanas (Madrido „Atletic“) bei Savo Miloševičius (Pamplonos „Osasuna“). Tačiau patekus į itin stiprią C grupę, serbams, galvojant apie antrąjį etapą, reikės viršyti savo galimybes.

Prie Dramblio Kaulo Kranto rinktinės galima drąsiai rašyti vieną pavardę – Didjė Drogba („Chelsea“). Tačiau dauguma Afrikos vicečempionų komandos futbolininkų žaidžia žinomuose Europos klubuose, todėl būtų klaidinga manyti, kad pasaulio čempionato debiutantai gali tapti lengvu grobiu.

D: Portugalija, Meksika, Angola, Iranas

Meksika ir Portugalija turėtų įveikti pirmąjį barjerą, nes šioje grupėje, regis, yra gana aiškus jėgų pasiskirstymas.

Garsių pavardžių pilna Luiso Figo („Inter“) kartos Portugalijos rinktinė, papildyta talentingu 21 metų puolėju Kristianu Ronaldu („Manchester United“), Vokietijoje turės didelių ambicijų. 2002 metais planetos pirmenybėse fiasko patyrusius portugalus treniruoti pradėjo tų metų pasaulio čempionų brazilų treneris Luisas Felipė Skolaris. Gali būti, jog Europos brazilais vadinami portugalai dar labiau savo žaidimu primins pasaulio čempionus. Kad jie moka mušti įvarčius, įrodė atrankos varžybos, kuriose portugalai per 12 rungtynių įmušė net 35 įvarčius, beveik trečdalis jų – 11 – yra veterano Pedro Pauletos (PSG) sąskaitoje.

Meksikos rinktinei sukliudyti gali nebent vidiniai priešai – šios komandos strategui Rikardui la Volpei, kilusiam iš Argentinos, tenka atlaikyti didžiulį žiniasklaidos ir kai kurių šalies specialistų spaudimą, nors jis užtikrintai vadovavo atrankos turnyre.

Komandos žvaigždė – gynėjas Rafaelis Markesas („Barcelona“), galintis žaisti ir aikštės viduryje. Dauguma Meksikos rinktinės žaidėjų rungtyniauja savo šalyje.

Keturi Irano rinktinės žaidėjai rungtyniauja Vokietijos bundeslygoje, komandą treniruoja kroatas Brankas Ivanovičius. Tai reiškia, kad žaisti Europoje ir su europiečiais Irano futbolininkams nebus labai neįprasta.

Angola – pasaulio čempionato debiutantė. Šios Afrikos šalies futbolininkų iškovotas kelialapis į Vokietiją, už nugaros palikus labiau žinomą Nigeriją, buvo vienas didžiausių netikėtumų.

E: Italija, Čekija, JAV, Gana

Italijos komanda bet kokiame turnyre yra vadinama favorite. Nors varžovai grupėje – ne patys silpniausi, manoma, jog italai kovos dėl pirmosios vietos grupėje. Kur tik dursi pirštu Italijos rinktinės sąraše – ten žvaigždė. Turinti vieną geriausių pasaulio vartininkų Džanluidžį Bufoną („Juventus“), puikius puolėjus Frančesko Totį (Roma“), Aleksandrą del Pjerą („Juventus“), Filipą Inzagį („Milan“), saugus – Maurą Kamoranezį („Juventus“), Andrea Pirlo („Milan“), gynėjus Fabiją Kanavarą („Juventus“), Aleksandrą Nestą („Milan“) ir kitus, Marčelo Lipio gvardija bus viena pavojingiausių Vokietijoje.

Truputį keista, bet Čekija, subyrėjus Čekoslovakijai, pasaulio čempionate kovos pirmąjį kartą. Čekijos rinktinė specialistų yra vadinama gerai sustyguotu orkestru, kuris Vokietijoje gali atlikti įspūdingą futbolo simfoniją.

Komandos žvaigždės – saugai Pavelas Nedvedas („Juventus“) ir Tomašas Rosickis („Borussia“), po traumos sveikstantis puolėjas Janas Koleris („Borussia“), Petras Cechas („Chelsea“), kuris, būdamas 24 metų, jau statomas į vieną gretą su geriausiais pasaulio vartininkais.

Gerokai gilesnes amerikietiškojo futbolo tradicijas turinti JAV po truputį pratina savo tautą ir prie europietiškojo „sokerio“ (angl. socker – mėgėjų futbolas). Paskutinėse kontrolinėse rungtynėse amerikiečiai 1:0 nugalėjo Latviją, tačiau prieš tai tokiu pačiu rezultatu nusileido Marokui. O pavasarį su Vokietija amerikiečiai patyrė fiasko 1:4.

Serbo Ratomiro Djukovičiaus treniruojami Ganos futbolininkai gali pasigirti saugu Mikaeliu Esjenu („Chelsea“). Būtent saugais ši komanda yra labiausiai stipri. Europoje gerai žinomi Stefanas Apia (Stambulo „Fenerbahce“) ir Sali Muntari (Udinės „Udinese“), taip pat gynėjas Samis Kufuras („Roma“).

F: Brazilija, Australija, Kroatija, Japonija

Dar viena grupė, kurioje visos keturios komandos yra iš skirtingų žemynų. Jos lyderė – pasaulio čempionės titulą ginsianti Brazilijos rinktinė. Penkiskart planetos čempionai į Vokietiją vežasi tiek futbolo žvaigždžių, kad lengvai surinktų dvi lygiavertes komandas.

Ryškiausia brazilų žvaigždė – geriausias 2005 metų pasaulio futbolininkas Ronaldinjas („Barcelona“). Dida, Kaka, Kafu (visi – „Milan“), Robertas Karlosas, Ronaldas („Real“), Adrianas (Milano „Inter“) – pavardės, kurias žino net ir ne patys aistringiausi futbolo gerbėjai.

Talentingiausia kroatų futbolo karta, iškovojusi trečiąją vietą prieš 8 metus vykusiame pasaulio čempionate, jau baigė karjerą. Tačiau dabartinė Kroatijos rinktinė, laimėjusi ne pačią silpniausią atrankos grupę ir dukart nugalėjusi Švediją, teikia nemažai vilčių savo gerbėjams.

Kai kas kroatų lyderiu vadina Vokietijoje gimusį gynėją Niką Kovačą („Juventus“). Tačiau daugiausia dėmesio pastaruoju metu sulaukia dar nė 22 metų neturintis Kroatijos futbolo talentas Nikas Krančaras (Splito „Hajduk“).

Japonijos rinktinę treniruoja legendinis brazilų futbolininkas Zikas ir tai gali būti svarbiausias šios šalies koziris. Brazilas nusiteikęs optimistiškai – japonai gali nužygiuoti net iki pusfinalio. Tačiau buvę ir esami Japonijos komandos varžovai yra kitokios nuomonės ir įžvelgia daugybę silpnų vietų.

Australijos rinktinė, treniruojama garsaus olando Guso Hidinko, į pasaulio čempionato finalą pateko antrą kartą ir po 32 metų pertraukos. Dabartinė Žaliojo kontinento komanda daugeliui gali tapti nemalonia staigmena. Dauguma jos futbolininkų žaidžia stipriuose Europos čempionatuose, pirmiausia – Anglijoje.

G: Prancūzija, Šveicarija, Pietų Korėja, Togas

Prancūzai į Vokietiją atvyks turėdami vieną tikslą – nuplauti 2002 metų gėdą, kai pasaulio čempionatą paliko po pirmojo etapo, neįmušę nė vieno įvarčio.

Komandos žvaigždžių duetas – 34 metų futbolo genijus Zinedinas Zidanas („Real“) ir įvarčių mušimo mašina Tjeri Anri („Arsenal“). Šie futbolininkai, padedami kitų patyrusių rinktinės žaidėjų, gali kompensuoti vyriausiojo trenerio Reimono Domenešo patirties stoką. Komplikuoti žaidėjų ir trenerio santykiai – bene didžiausia prancūzų problema. R.Domenešo sprendimu rinktinėje nėra Robero Pireso („Villarreal“) ir Liudoviko Žiuli („Barcelona“), o Klodas Makelelė („Chelsea“) į komandą sugrįžo tik paprašytas Z.Zidano, bet ne trenerio.

Šveicarija su prancūzais žaidė vienoje atrankos grupėje ir dukart sužaidė lygiosiomis. Šveicarijos komandoje nėra žvaigždžių, jos pagrindą sudaro jauni žaidėjai. Dabartinė rinktinė yra rengiama 2008 metų Europos čempionatui, kuris vyks Šveicarijoje ir Austrijoje. Šveicarų lyderis – saugas Johanas Vogelis („Milan“).

Pietų Korėjos rinktinė yra iš tų sunkiai nuspėjamų komandų, kurios gali bet ką įveikti ir bet kam pralaimėti. 2002 metų pasaulio čempionate, žaisdama namuose, ji nukeliavo iki pusfinalio. Korėjiečių vizitinė kortelė – juos treniruojantys olandų specialistai. Dabar prie komandos vairo yra trečiasis olandas – garsusis Dikas Advokatas. Korėjiečių žvaigždė ir neabejotinas lyderis – saugas Parkas Dži Sunas („Manchester United“).

Ketvirtoji grupės komanda – Togas, iš pirmo žvilgsnio atrodo silpniausia Afrikos komanda, dalyvausianti pasaulio čempionate. Vienintelis komandos koziris – puolėjas Emanuelis Adebajoras („Arsenal“).

H: Ispanija, Ukraina, Tunisas, Saudo Arabija

Ispanija ir vėl surinko galingą komandą. Tik klausimas – kuriame čempionato etape ispanai baigs kovas? Dažnai jiems užkeiktu barjeru tapdavo ketvirtfinalis. Tačiau šįkart viskas bus kitaip, bent jau taip mano puolėjas Raulis, pareiškęs, kad talentingiausia pastarojo dešimtmečio Ispanijos rinktinė važiuoja laimėti pasaulio čempionato aukso. Gegužės 27-ąją vykusiose draugiškose rungtynėse ispanai nesugebėjo įveikti Rusijos ir neįmušė nė vieno įvarčio – mačas baigėsi 0:0.

Kurį futbolininką vadinti tikrąja ispanų žvaigžde, futbolo apžvalgininkai nesutaria.

Vieni tokį titulą skiria gynėjui Karlosui Pujoliui („Barcelona“), kiti – 22 metų puolėjui Fernandui Toresui („Atletic“), treti – dar vienam puolėjui, 29 metų Rauliui („Real“), vienam rezultatyviausių žaidėjų per visą šios šalies futbolo istoriją.

Ukraina – puolėjo Andrejaus Ševčenkos („Milan“) ir praeityje garsaus futbolininko Olego Blochino, tapusio rinktinės vyriausiuoju treneriu, komanda. Tačiau to užteko, kad ukrainiečiai užtikrintai laimėtų atrankos varžybas, aplenkę danus, turkus ir graikus.

Tunisas pasaulio čempionate žais trečiąjį kartą iš eilės. Komandoje yra du šios Afrikos valstybės pilietybę priėmę brazilai. Vienas jų – puolėjas Fransileidosas dos Santosas (Tulūzos „Toulouse“), vadinamas komandos atakų lyderiu. Dauguma Tuniso futbolininkų rungtyniauja Europoje, todėl ši Afrikos valstybė, treniruojama prancūzo Rožė Lemero, pripažįsta europietišką žaidimo stilių.

Gerokai sunkiau su Europos komandomis sekasi žaisti Saudo Arabijai, kurios visi futbolininkai žaidžia savo šalyje. Ši tarptautinių varžybų patirties stokojanti Azijos žemyno komanda – neabejotina grupės autsaiderė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.