Spahija džiaugiasi sezonu

Prie Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygos čempionų titulų Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą atvedęs kroatas Nevenas Spahija Lietuvoje išvydo tai, ko iki šiol nematė niekur

Praėjusios vasaros pabaigoje vykusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiųjų trenerių kaita lėmė sostinės komandai vieną sėkmingiausių sezonų per visą jos istoriją. Prie ULEB taurės laimėtojų komandos vairo stojęs kroatas Nevenas Spahija padarė tai, ko iš jo tikėjosi Vilniaus klubo vadovai, ir net viršijo daugelio krepšinio ekspertų lūkesčius. Jo vadovaujamas „Lietuvos rytas“ pateko tarp 12 stipriausių Eurolygos komandų ir iš Kauno „Žalgirio“ ekipos paveržė Lietuvos bei Baltijos krepšinio lygų čempionų titulą.

Idealios sąlygos

Prieš atvykdamas į Vilnių Spahija nežinojo, kokių rezultatų galės tikėtis iš komandos, bet pasistengė, kad vėlyva rengimosi sezonui pradžia „Lietuvos ryto“ debiutui Eurolygoje neturėtų neigiamų pasekmių.

„Po pirmojo komandoje praleisto mėnesio man pavyko teigiamai nuteikti krepšininkus ir įdiegti ekipoje tokių dalykų, kuriuos ir norėjau padaryti“, – sezono pradžią prisiminė į Lietuvą tik po Europos krepšinio čempionato atvykęs kroatas.

Jis pridūrė, kad naujame klube trenerio mintys ir idėjos yra nevisagalės, jei niekas nepadeda jų įgyvendinti. Pasak Spahijos, svarbiausias dalykas, kurį jis pamatė, atvykęs į Lietuvą, buvo žmonių, o pirmiausia – žaidėjų, noras padėti.

„Per visą savo gyvenimą nebuvau matęs tokios geros darbo drausmės, kokią radau čia. Su vilniečiais dirbti buvo labai lengva, neturėjau jokių bėdų. Radau komandą, kurioje galiu atskleisti save. Čia yra daugybė labai talentingų žaidėjų, puikiai organizuotas darbas“, – tikino Spahija.

Daugiau neįmanoma

Patekti tarp 8 stipriausių Eurolygos komandų „Lietuvos ryto“ krepšininkams sutrukdė traumos. Keletą kartų per sezoną iš rikiuotės buvo iškritęs pagrindinis Vilniaus ekipos įžaidėjas Robertas Štelmaheris, įvairūs negalavimai kankino ir Harį Mujezinovičių bei Simą Jasaitį. Tikėtasi, kad susižeidusį Štelmaherį deramai pakeis iš JAV atvykęs Maurice’as Bakeris, bet jis lūkesčių nepateisino. „Manau, kad pasiekti dar geresnių rezultatų mums neleido tik traumos. Kai tokia situacija komandoje, aukščiau pakilti negalėjome. Esu treneris ir negaliu matyti visko – galbūt kas nors iš šalies mūsų rezultatus galėtų paanalizuoti geriau, bet manau, kad svarbių žaidėjų traumos buvo pagrindinė priežastis, kodėl nežengėme dar vieno žingsnio“, – tvirtino Spahija. Jis pridūrė, kad pirmą sezoną prie ekipos vairo stovinčiam strategui sunku atvesti ją į Eurolygos finalo ketverto varžybas.

Komanda atjaunės

Po vienų Eurolygos TOP-16 etapo rungtynių paklaustas, ar komandos įžaidėjai Bakeris ir Buškevicas yra Eurolygos lygio žaidėjai, Spahija to komentuoti nesiėmė ir siūlė šį klausimą jam užduoti po sezono. Dabar kroatas jau neslėpė, kad „Lietuvos ryto“ marškinėlius kitą sezoną vilkės tik Buškevicas: „Bakeris nėra toks geras krepšininkas, kad galėtų rungtyniauti mūsų komandoje. Turime geresnių žaidėjų, pavyzdžiui, Ernestą Ežerskį (šį sezoną žaidė „Panevėžyje“). Komandoje išliks Štelmaheris ir Buškevicas. Pastarasis LKL čempionato pabaigoje įrodė, kad mūsų ekipai yra iš tiesų labai naudingas“.

Spahija atskleidė, kad kitą sezoną Vilniuje rungtyniaus „Šiauliams“ paskolintas puolėjas Artūras Jomantas ir toje pačioje ekipoje žaidęs Darius Pakamanis. Atvyks ir jaunasis įžaidėjas Ežerskis. LKL čempionų stratego teigimu, visi jaunieji krepšininkai žais sostinėje, stažuotis į kitą LKL ekipą bus išsiųstas galbūt tik vienas iš jų.

Atakos iš Izraelio

Neseniai pasklido gandai, kad „Lietuvos ryto“ strategas, turintis dar 2 sezonus galiosiantį kontraktą su sostinės klubu, yra rimtas pretendentas pakeisti iš Tel Avivo „Maccabi“ ekipos vyriausiojo trenerio posto pasitraukti ketinantį Pini Gershoną. Tačiau Spahija tvirtina, kad tai yra tik gandai ir „nieko oficialaus“. „Labai didžiuojuosi, kad esu įvardijamas kaip vienas kandidatų treniruoti „Maccabi“, bet šiandien esu „Lietuvos ryto“ komandos strategas. Kaip bus rytoj? Nežinau, bet norėčiau likti Vilniuje“, – tikino Spahija. Jis prisipažino, kad žydų žurnalistai skambučiais jį atakuoja kiekvieną dieną. Pasak Izraelio žiniasklaidos, Spahija sutiktų palikti Lietuvos čempionų komandą ir persikelti į Pažadėtąją žemę, tačiau apie tai paklaustas kroatas nuo tiesaus atsakymo išsisuko: „Sprendimai priklauso ne nuo manęs. Apie tai klauskite Vilniaus klubo vadovų“.

Visas spekuliacijas šia tema išsklaidė „Lietuvos ryto“ klubo generalinis direktorius Jonas Vainauskas. „Spahija – neparduodamas. „Maccabi“ neturi tokių pinigų, už kuriuos galėtų nupirkti Spahiją“, – šyptelėjo Vainauskas. Tad kroatas mažiausiai dar dvejus metus treniruos LKL čempionus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .

3 Responses to Spahija džiaugiasi sezonu

  1. mokiniai

    bekit pas advokatus ir uz 300 lt per valalnda jums gal isplaus 50 tukst. bet po kokiu 2 m. ir teks juos sumoketi tiems patiems advokatams

  2. mokiniai

    bekit pas advokatus ir neskit jiems po 300 lt per valanda. jus laimesite 50 tukst. po 2 m. bet visus juos sumokesit advokatams 🙂

  3. gal vanagaites sunus pirko egzaminus?

    juk jis irgi juos laike- tas toks drasus jonas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.