Portugalijai išsitiesti trukdo baimė

Jau praėjo trys dešimtmečiai nuo tada, kai kareiviai su ginklais rankose nuvertė diktatūrą, tačiau portugalai iki šiol yra kaustomi baimės, smaugiančios šalies ekonomiką, skelbiama populiarioje knygoje – šalies „psichoanalizėje”.

„Nėra jokios diktatūros, yra laisvė, tačiau mes elgiamės, tarytum iki šiol vidumi būtume belaisviai. Iki šiol tvyro diktatūros laikų atmosfera,” – teigia filosofijos profesorius Žozė Žilas, kurio knyga „Portugalija šiandien: baimė būti” sudrebino šalį it smarki audra.

„Ko bijo portugalai?” – klausia autorius knygoje. Atsakymas – permainų.

Nuvertusi pusę amžiaus trukusią diktatūrą 1974 metais ir įstojusi į Europos Sąjungą (ES) Portugalija išlieka neturtingiausia valstybė Vakarų Europoje, neslepianti savo pasipriešinimo reformoms ir pasyvumo, rašo Ž. Žilas.

Tarptautinės reitingų agentūros „Standard & Poor’s (S&P)” teigimu, Portugalija turi didžiausią biudžeto deficitą ES.

„Žinoma, daug kas pasikeitė Portugalijoje per tuos metus, tačiau tarp paprastų žmonių ir tarp intelektualų gyvas posakis: iš esmės niekas nepasikeitė”, – pasakė Ž. Žilas per vieną interviu.

Valstybės tarnautojai rengia streikus, protestuoja prieš griežtas vyriausybės taikomas priemones.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.