Vaikystėje vyskupas per pamaldas krėtė pokštus

Gimtinei jaučia sentimentų

Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas šią savaitę buvo dažnas svečias Pasvalio krašte.

Ketvirtadienį Jo Ekscelencija gegužines pamaldas laikė Joniškėlyje, Pamažupiuose ir Meškalaukyje, antradienį – Grūžiuose, Dovyduose ir Tetirvinų kaime, pirmadienį su tikinčiaisiais meldėsi Mikoliškyje ir Pušalote.

Vyskupas J.Kauneckas prisipažino Pasvalio kraštui jaučiantis ypatingų sentimentų, nes pats yra iš jo kilęs, jo tėviškė – Trajoniškio kaimas netoli Krinčino miestelio.

Į gegužines pamaldas vyskupą lydinčio Pasvalio parapijos dekano Algio Neverausko teigimu, Jo Ekscelencijai labai svarbu padrąsinti paprastus kaimo žmones, todėl jis nevengia apsilankyti ir atokiausiose vietose.

Bažnyčioje elgdavosi nerimtai

„Panevėžio ryto“ korespondentė buvo vyskupo J.Kaunecko nuoširdaus bendravimo su tikinčiaisiais liudininkė Tetirvinų kaime.

Po pamaldų kaimo bendruomenės namuose vyskupas su gausiai susirinkusiais kaimo žmonėmis atvirai kalbėjosi, padalino jiems paveikslėlių su šventųjų atvaizdais, medalionų.

Ne vieną paprastą žmogų nustebino Jo Ekscelencijos šnekumas ir atvirumas.

Ką tik pasibaigus pamaldoms vyskupas pagyrė jose dalyvavusius vaikus už drausmingumą.

J.Kauneckas prisipažino vaikystėje buvęs padykęs. Jam jau tada labai patikdavusios gegužinės pamaldos, tačiau jų metu nevengdavęs pokštų.

Pasak vyskupo, jis dar su keliais vaikais prisiskindavo rūtų ir mėtų, jas delnuose sutrindavo, o pasklisdavęs kvapas, susimaišęs su žvakių liepsnų skleidžiamu kvapu, išversdavo iš koto ne vieną pasimelsti atėjusią moterėlę.

„Pasklidus kvapui žiūrėdavau, kad viena ar kita moteriškė tik blinkt ir apalpdavo“, – dalijosi prisiminimais garbus svečias.

Romoje neteko telefono

Tetirviniečiams jis prisipažino labai mėgstąs ožkos sūrį, tačiau yra ragavęs ir iš avies pieno pagaminto. J.Kauneckas prisiminė jo pernai gavęs dovanų iš Biržų rajone gyvenančių ūkininkų, ir jam sūris labai patikęs.

Vyskupas nevengė ir daugiau asmeniškų pasakojimų. Jis pasisakė neseniai buvęs apvogtas šventajame mieste – Romoje, kai buvo nuvykęs į naujojo popiežiaus inauguraciją.

J.Kauneckas su šypsena veide prisipažino nė nepajutęs, kai jam bevažiuojant metro ilgapirštis iš kišenės ištraukė jo mobiliojo ryšio telefoną.

Audronė Filimanavičienė

www.panrytas.lt

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.