Į kelionę – su trimis draugais
Lietuvos policijos eskortavimo rinktinės pareigūnams trečiadienį teko neįprasta užduotis – iš sostinės prieigų į centrą palydėti keturis baikerius.
Sėdėdamas ant galingo „Honda Gold Wing” motociklo į Lietuvą atvažiavo Monako meras 48 metų Georges’as Marsanas.
Kartu su juo atvyko trys draugai – juvelyras, architektas ir teisininkas.
Trys iš jų yra Monako piliečiai, vienas – prancūzas.
Pasidairę po Vilnių, pavakarie-niavę prie Belmonto krioklių įsikūrusiame restorane ir pernakvoję viename sostinės viešbučių baikeriai šįryt išvažiavo į Rygą.
G.Marsano kelionės maršrutas iš Monako driekiasi per Austriją, Slovakiją, Lenkiją, Lietuvą, Latviją. Atgal jis taip pat sugrįš motociklu, įveikęs 5,5 tūkst. kilometrų.
Lietuvoje gražu, bet šalta
Keliauti motociklu po užsienio šalis – didžiausias mero pomėgis.
G.Marsanui Lietuva pasirodė esąs labai žalias kraštas.
„Gamtovaizdis gražus ir švelnus. Tiesa, klimatas šaltokas. Nebuvau tinkamai tam pasirengęs.
Buvo ypač šalta tada, kai mus kelyje užklupo lietus”, – „Lietuvos rytui” pasakojo Monako meras.
Svečiui patiko Druskininkai, į kuriuos jis buvo užsukęs vykdamas pakeliui į Vilnių.
„Grūto parkas irgi labai įdomus, tokio niekur neteko matyti”, – pripažino pašnekovas.
Ar nebuvo baugu leistis motociklu į tolimą kelionę nežinomais kraštais, be asmens sargybinių?
„Aš esu motociklu važinėjęs ir Palerme Sicilijoje. Jei tame mieste, vadinamame Italijos mafijos sostine, nebuvo baisu, nemanau, kad kitur gali būti nesaugiau”, – juokėsi G.Marsanas.
Paklaustas, ar neketina susitikti su Vilniaus meru Artūru Zuoku, G.Marsanas papurtė galvą: „Tai mano atostogų kelionė. Todėl oficialiems susitikimams nėra suplanuota laiko. Galbūt kitą sykį apsilankysiu čia su oficialiu vizitu”.
Maža, tačiau turtinga šalis
Monako meras keliauja galingu „Honda” motociklu, kurio darbo tūris – net 1,8 litro, pajėgumas – 106 arklio galios.
Monako kunigaikštystė yra pačiuose Prancūzijos pietuose, vos 21 kilometras nuo Italijos sienos. Jos sostinė – Monakas. Tai – viena turtingiausių Europos valstybių, kur gyvena apie 34 tūkst. žmonių, daugiausia – prancūzų.
Daugelis turtingųjų ten trokšta įsikurti dėl mokesčių lengvatų.
Daugiau negu tūkstantį metų menanti Monako istorija didžiąją dalį – apie 700 metų buvo siejama su garsiąja Grimaldi dinastija. Šių metų balandžio 6 dieną mirė Monako kunigaikštis Rainier III, dabar valstybės vadovu tapo jo sūnus kunigaikštis Albert’as II.
Mindaugas Grinius