Rinkimai žadina partijų keitimo metą

Nuo Darbo partijos atskilusio ir naują partiją sukūrusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano pasekėjų jau atsiranda ir Panevėžyje.

Tačiau dauguma jų kol kas – ne perbėgėliai iš Viktoro Uspaskicho pašonės.

Užvakar vakare būsimieji Pilietinės demokratijos partijos nariai rinkosi dar į neoficialų susirinkimą, o tikrasis – steigiamasis skyriaus susirinkimas vyks poryt vakare.

Vienas pagrindinių naujosios partijos Panevėžyje kūrėjų, neslepiantis ir savo siekio tapti skyriaus vadovu, – žinomas verslininkas, buvęs bankininkas Antanas Survila.

Maždaug prieš dvi savaites 49 metų A.Survila išstojo iš Liberalų ir centro sąjungos.

Tai buvo tikras netikėtumas liberalcentristų vadovui Panevėžyje Ramūnui Vyžintui, nes, pasak jo, dar visai neseniai A.Survila labai domėjosi partijos veikla, jos perspektyvomis jau artėjančių savivaldybių rinkimuose.

Veikė lyg burtų lazdelė

Užvakar „Panevėžio rytui“ buvo labai sunku kalbinti naujosios partijos kūrėjus. Tiek A.Survila, tiek ir Darbo partijos narys verslininkas Saulius Rimkevičius aiškino kol kas nenorintys nieko kalbėti, žadėjo kai ką rimčiau pasakyti ateityje.

Tačiau abu juos lyg burtų lazdelė paveikė žurnalistės žodžiai, jog jų pavardes paminėjo pats V.Muntianas.

Išties prieš pokalbį su panevėžiečiais „Panevėžio rytui“ pavyko susisiekti su Seimo pirmininku ir paklausti jo apie Pilietinės demokratijos partijos kūrimą Aukštaitijos sostinėje.

V.Muntianas vengė konkrečios kalbos, teisindamasis, kad tikslios padėties Panevėžyje dar nežino – tam esą partijos apskričių, zonų kuratoriai.

Tačiau naujosios partijos lyderis pranešė, kad Panevėžyje turįs vykti steigiamasis susirinkimas, į kurį jis neatmetė galimybės atvykti ir pats, jeigu, anot jo, bus „rimta“.

Juokėsi iš „darbiečių“

Buvęs V.Uspaskicho bendražygis neslėpė žinąs apie nesėkmingą Darbo partijos Panevėžio skyriaus veiklą, paprastų narių rietenas ir nepasitenkinimą skyriaus vadovais, kurie kaskart keičiasi. Tačiau kiek Aukštaitijos sotinėje gali būti perbėgėlių iš Darbo partijos į jo partiją, aukštas politikas nebandė spėlioti.

Į „Panevėžio ryto“ repliką, kad „darbiečiai“ Panevėžyje veikia uždarai, lyg būtų kokia religinė sekta, nebendrauja su žiniasklaida, V.Muntianas tik nusijuokė.

„Jie turėtų džiaugtis, kai žmonės kalbina. Viešumas – mūsų sąjungininkas. Mes tikrai bendrausime“, – pažadėjo Seimo pirmininkas.

Paprašytas paminėti nors kelias jo pasekėjų Panevėžyje pavardes, V.Muntianas, nors ir ne itin noriai, pasakė dvi – A.Survilos ir S.Rimkevičiaus.

Rūpi tik vienas postas

A.Survila kur kas šnekesnis buvo vakar, per antrąjį pokalbį su žurnaliste. Verslininkas neslėpė esąs kelyje į sostinę ir ketinąs susitikti su V.Muntianu.

Tai, „Panevėžio ryto“ žiniomis, jau ne pirmas panevėžiečio susitikimas su naujos partijos lyderiu.

Tik neseniai šalių susitarimu pasitraukęs iš „Nord LB“ Panevėžio skyriaus vieno iš vadovų postų, A.Survila paneigė žinias, jog jis ketina siekti apskrities viršininko pavaduotojo pareigų. Šį postą priversta palikti iš Seimo valdančiosios koalicijos pasitraukusios Socialliberalų partijos atstovė Zita Kukuraitienė.

Iš pradžių buvo kalbama, kad postas atiteks „darbiečiams“, vėliau – socdemams, o dabar jau – V.Muntiano partijos atstovams.

Gali būti, kad liks laisva ir apskrities viršininkės Gemos Umbrasienės vieta, nes ši Valstiečių liaudininkų atstovė gali patekti į Seimą vietoj atsistatydinusio Kazio Bobelio.

Tačiau verslininkas neneigė turįs ambicijų tapti Pilietinės demokratijos partijos Panevėžio skyriaus vadovu. Į šį skyrių, A.Survilos duomenimis, jau ketina stoti 20-30, o gal net ir daugiau miestiečių.

Tačiau iš Darbo partijos narių, anot jo, teskambino ir tesidomėjo tik pora žmonių.

Paklaustas apie galimą konkurentą, o gal būsimą pavaduotoją S.Rimkevičių, pašnekovas atsakė, kad kol kas nieko nežino, nes su šiuo „darbiečiu“ dar rimtai netekę šnekėti.

„Gal šiandien ar rytoj pavyks susitikti“, – žadėjo A.Survila.

Ragavęs ir banditų keršto

Pašnekovas tikino nebijąs būti vadinamas perbėgėliu, nes liberalcentristus paliko po itin pasyvios pastarųjų 3 metų savo veiklos partijoje, po jos skilimo ir intrigų.

Buvęs bankininkas leido suprasti žurnalistei, kad suaktyvėjusios savo politinės veiklos jis nesieja su siekiu pasipelnyti, nes jau seniai, dar iki tarnystės banke, turėjo ir tebeturi nemažą savo verslą, dideles pajamas.

„Net ir iš nuosavo turto nuomos galėčiau pragyventi. Tiesiog esu tokio būdo – negaliu be veiklos“, – pridėjo ankstesnės kadencijos miesto tarybos narys A.Survila, sovietmečiu buvęs vienu iš apželdinimo tresto vadovų.

Seniai, kai jis tapo verslininku, A.Survilos butas buvo sprogdintas banditų. Tada verslininkas sakė nežinąs, kas ir už ką galėjo jam grasinti.

A.Survila vadovavo ir miesto smulkiųjų verslininkų organizacijai, tačiau, kaip teigia dabartiniai vadovai, šią organizaciją jis palikęs su skolų uodega.

Kol kas šildosi saulėje

Darbo partijos narys S.Rimkevičius mieste žinomas kaip „Jungtinio duonos centro“ parduotuvių ir kavinių savininkas bei naujasis Kranto gatvėje esančio istorinio statinio – buvusio konservų fabriko šeimininkas. Šį brangų pirkinį S.Rimkevičius įsigijo iš žinomo šalyje verslininko Beno Gudelio.

S.Rimkevičius dar praėjusiais metais buvo vienas iš trijų kandidatų užimti Darbo partijos Panevėžio skyriaus vadovo postą, tačiau tada pralaimėjo Romui Jurevičiui. O šiemet šį postą užėmė Petras Narkevičius.

„Panevėžio rytui“ S.Rimkevičius užvakar pranešė atostogaujantis Graikijoje, todėl nenorintis kalbėti apie galimą savo pabėgimą iš Darbo partijos. Pašnekovas žadėjo grįžti namo pirmadienį.

Išgirdęs, kad jo pavardę paminėjo V.Muntianas, verslininkas kiek sutriko ir tarstelėjo: „Nešnekėjau su juo. Maža ką gali paminėti“.

Blaškosi tarp viktorų

Kiti kiek žinomesni Darbo partijos Panevėžio skyriaus nariai apie savo perspektyvas likti šiuo metu pašaipų objektu tampančio V.Uspaskicho partijoje ar pereiti pas V.Muntianą kalbėjo labai šykščiai.

R.Jurevičius tvirtino liekąs toje pačioje partijoje ir kitokių minčių neturįs.

Pirmasis skyriaus vadovas Saulius Kadžys prisipažino, kad šiuo metu esąs svarstymų kelyje – žadąs pasikalbėti ir su viena, ir su kita vadovybe.

Kažkada taip pat pretendavusi į skyriaus vadovo postą Asta Kabelienė pareiškė palaikanti tik Viktoro poziciją. Paklausta, kurio Viktoro, nes varžovais tapę bendražygiai bendravardžiai, ji patikslino, kad Uspaskicho.

Neseniai į Darbo partiją įstojęs ir iškart skyriaus pirmininku tapęs P.Narkevičius tikino, kad kol neturi nė vieno prašymo išstoti iš partijos, negali ir kalbėti apie galimą narių perbėgimą pas V.Muntianą.

Apie galimą S.Rimkevičiaus pasitraukimą skyriaus vadovas teigė taip pat nieko negirdėjęs. Su šiuo tarybos nariu P.Narkevičiui tekę bendrauti tiek, kiek ir su kitais.

„Ne, jis neaktyvus partietis“, – pridėjo apie S.Rimkevičių pašnekovas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.