Vagių rankose atsidūrė senovinės pinigų kolekcijos

Savaitgalį Kaune užregistruotos net trys vagystės iš butų, per kurias pasigesta senovinių pinigų.

Kitas visiems minėtiems nusikaltimams bendras bruožas – pasinaudota tuo, kad butų savininkai savaitgaliui arba ilgesniam laikui buvo išvykę iš namų.

Apie visas jas pranešta sekmadienį. Mįslingiausias įsibrovimas į vieną Žaliakalnio Žemuogių gatvelės nuosavą namą, kurio šeimininkė – jau mėnesį kelionėje. Policiją kvietėsi jos dukra, kurios mama prašė prižiūrėti namus. Juose rasta viskas išvartyta. Tačiau pirmiausiai dukra pasigedo, kaip įtariama, mamos senovinių pinigų kolekcijos.

Teigiama, kad dingo 1836-1918 metų senoviniai Rusijos rubliai, prieš Antrąjį pasaulinį karą išleisti Didžiosios Britanijos svarai, taip pat dvidešimtojo amžiaus pradžios JAV doleriai bei Vokietijos markės. Paskutinį kartą duktė buvo mamos namuose balandžio viduryje. Kad įvyko vagystė, apsižiūrėta tik šį savaitgalį – prieš mamai grįžtant. Tačiau pareigūnai nepraranda vilties, kad šeimininkei grįžus kolekcija atsiras: galbūt ji, prieš išvykstant, tik kažkur giliau paslėpta.

Tą patį sekmadienį Geležinio vilko gatvės daugiabutyje gyvenantis pensininkas teigia pasigedęs metalinės dėžės, kurioje laikė tris albumus su senovinėmis markėmis. Buto šeimininkas teigia taip pat prieš mėnesį persikėlęs gyventi į sodą ir tik sekmadienį trumpam sugrįžo į šį savo butą daugiaaukštyje. Jo lauko durų spynelė rasta sugadinta. Ir vėl susidurta su tuo pačiu galvosūkiu: kada įvykdyta ši vagystė? Kaimynai tradiciškai nieko nematė ir negirdėjo.

Išlaužtą savo buto Pramonės prospekto daugiaaukštyje spyną tądien rado ir viena Pramonės prospekto gyventoja, savaitgalį nebuvusi namuose. Kartu su dingusiais pinigais, aukso dirbiniais bei banko mokėjimo kortele pasigesta ir auksinės, apie 1900-uosius išleistos dešimties rublių vertės carinės Rusijos monetos. Nuostoliai įvertinti beveik 13 tūkst. litų.

Pripažindami, kad šį savaitgalį Kaune apvogta daugiau, nei įprasta, butų (ypač Kalniečių mikrorajono teritorijoje), pareigūnai nelinkę šių nusikaltimų sieti su ta pačia ilgapirščių grupe. „Pastaruoju metu vagys iš butų nebeneša sunkių daiktų. Juos sunkiau ir realizuoti, – teigė vienas pašnekovų. – Ieškoma pinigų bei aukso, žinant kad tai dažniausiai laikoma vienoje slėptuvėje, kaip teigia šviežiausi faktai, dažnai – su kitais vertingais daiktais“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.