Priklausomybė nuo interneto žlugdo šeimas

Dalis žmonių tapo priklausomi nuo interneto ir ši priklausomybė ėmė labai neigiamai veikti jų socialinį gyvenimą.

Nors ši priklausomybė dar nėra oficialiai pripažįstama, tačiau jau dabar daugelis žmonių jaučia virtualaus pasaulio įtakos pasekmes. Lansdeilo (Pensilvanijos valstija, JAV) ligoninės daktarė Diane M. Wieland beveik kas diena susiduria su pacientais, kenčiančias nuo įvairių, kompiuterių sukeltų, psichikos sutrikimų.

Dalį žmonių internetas masina galimybe užmegzti įvairias pažintis, neretai peraugančias pseudointymius santykius. Gydytojos teigimu kibernetinių pažinčių peraugimas į kibernetinį seksą nieko gero nežada. Perdėtas susižavėjimas internetu ir laiko stūmimas priešais kompiuterių ekranus dažnai nustelbia asmeninius santykius tiek, kad jie baigiasi skyrybomis.

Tiesa, kaip pastebi D. M. Wieland, internetinės priklausomybės paplitimą kol kas yra gana sunku įvertinti. Lygindama su kitomis priklausomybių ligomis, D. M. Wieland teigia, kad nuo 5 iki 10 interneto vartotojų gali skųstis vienokiais ar kitokiais priklausomybės, nuo interneto sutrikimais. Tokie sutrikimai gali pasireikšti nesirūpinimu savo sveikata bei išvaizda, miego sutrikimais dėl ilgo darbo prie kompiuterio, labai sumažėjusiu fiziniu aktyvumu ir bendravimu su kitais asmenimis. Dažnai pacientai skundžiasi išsausėjusiomis akimis, skausmais rankų riešuose.

Nuo interneto priklausomybės kenčiantys asmenys dažnai patiria abstinencijos priepuolius, kai jie nėra prisijungę prie interneto, nevalingai judina pirštus, atkartodami teksto rinkimą klaviatūra. D. M. Wieland teigimu daugelis internautų, kuriems pasireiškia priklausomybė nuo interneto, neretai skundžiasi depresijos simptomais, piknaudžiauja alkoholiu, rūkalais ar narkotikais.

Savaime suprantama, didžioji dalis priklausančių nuo interneto asmenų neigia savo priklausomybę. Įprastinis atsakymas „dar vieną minutę”, paprašius atsijungti nuo interneto, yra sulyginamas su alkoholiko teigimu, kad jis nustos gerti, išgėręs dar vieną taurelę. Jie paprasčiausiai negali susitaikyti su mintimi, kad gali būti priklausomi nuo kokios tai mašinos…

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.