Aptikta smegenų dalis, atsakinga už neurozių ir fobijų vystymąsi

Mokslininkams iš Mičigano universiteto pavyko lokalizuoti galvos smegenų žievės ruožą, atsakingą už emocinę reakciją į klaidas ir netikslumus, kurios kelia pavojų rimtomis pasekmėmis, pavyzdžiui, finansiniais nuostoliais.
Amerikos mokslininkų atliktame tyrime dalyvavo 12 psichiškai sveikų savanorių. jiems buvo pasiūlytos orientacinės užduotys, teisingą atsakymą reikėjo pateikti per labai trumpą laiką. Už teisingą dalies užduočių atsakymą buvo numatytas atlygis nuo 25 centų iki 2 dolerių arba tokio pat dydžio bauda, jei bus pateiktas neteisingas atsakymas. Už kai kurias užduotis nebuvo skiriamos piniginės premijos. Tyrimo pradžioje kiekvienam jo dalyviui buvo suteiktas 10 dolerių kreditas. Užduočių atlikimo metu įvairių galvos smegenų padalinių aktyvumas buvo fiksuojamas magnetiniu rezonansiniu tomografu. Atsakius neteisingai, kai buvo skiriama piniginė bauda, dalyvių galvos smegenyse buvo fiksuojamas susijaudinimas. Atsakius teisingai arba išsprendus uždavinį, už kurį nebuvo skiriamas piniginis prizas, panašūs susijaudinimai nebuvo pastebėti. Kaip parodė ankstesni tyrimai, ištyrus ligonius, sergančius obsesiniais fobiniais sutrikimais, nustatyta, kad būtent ši galvos smegenų dalis yra nuolat jaudinama. Tokie ligoniai itin jautriai reaguoja į pačius nežymiausias gyvenimo nesėkmes ir yra linkę į nemotyvuotas baimes, jaudulius ir depresijas. Tyrimų projekto koordinatorius profesorius Stefan Tejlor (Stephan Taylor) teigia, kad jiems yra labai svarbu tai, jog sergančius obsesiniais fobiniais sutrikimais ligonius ištikus nedidelėms nesėkmėms, tampa aktyvi ta pati galvos smegenų dalis, kuri susijaudina ir tada, kai sveiki žmonės padaro klaidas, gręsiančias rimtesnėmis pasekmėmis.
Gauti šios mokslininkų grupės rezultatai kol kas nėra taikomi praktiškai, tačiau mokslininkai mano, kad šis atradimas gali paskatinti sukurti naujus sergančių obsesiniais fobiniais susirgimais ir neurozėmis gydymo būdus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Mokslas su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.